vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Po prosluněné Kaplici následují Petrovice

Text: Pavel Horák, foto: Radek Lavička
Po prosluněné Kaplici následují Petrovice
19.08.2021
 

Jen pouhý týden po závodě Kůta MM ČR motokrosu v Kaplici se domácí seriál přesune na druhou stranu České republiky. Další závod budou hostit Petrovice u Karviné, kde se poprvé v letošní sezóně představí i třída žen. Volný víkend čeká mladé jezdce třídy 85 ccm.


MX1
Na pátém závodě v Petrovicích můžeme opět očekávat dobré jezdecké souboje. Německý seriál ADAC není naplánován, ale průběžně šestý Max Nagl (Haas Racing Team) se během minulého týdne zranil a je otázkou, zda do Petrovic dorazí. Stoprocentními účastníky budou José Butron s červenou tabulkou nebo Dušan Drdaj. Michael Kratzer (KRTZ motorsport) ve druhé jízdě v Kaplici nebodoval, i tak se drží na průběžné trojce. Na čtvrté průběžné místo se po Kaplici vyšvihl Martin Krč.

MX2
I do Petrovic přijede s červenou tabulkou slovenský reprezentant Šimon Jošt, na kterého ztrácí východočeský závodník Jan Wagenknecht deset bodů. O třetí místo bude největší souboj mezi Tomášem Kohútem a Petrem Rathouským (Orion Racing Team). Ten v Kaplici odstoupil z druhé jízdy pro technickou závadu na motocyklu. Maximum bodů si z Petrovic bude chtít odvézt také pátý Neugebauer a šestý Marek Sukup (HT Group Racing Team).

Veteráni
Do Petrovic přijede s červenou tabulkou Petr Bartoš, na druhém místě Zdeněk Blábolil a na třetím Martin Brádka (4Cross Racing). Čtvrtým jezdcem je průběžně Vladislav Mužík a pátým Stanislav Horský (SMS Jižní Čechy).

Ženy
V Petrovicích se poprvé v letošní sezóně představí také třída žen, která se přesunula k juniorskému šampionátu. Po zranění Kristýny Vítkové (Q Racing Team) přebrala roli lídra rakouská závodnice Elena Kapsamer (Motosport Chýnov v AČR), která je v čele seriálu se 235 body. Na druhém místě se po pěti odjetých závodech drží Barbora Laňková (Orion Racing Team), na kterou bude určitě tlačit zkušená Lucie Simonová (4Cross Racing Team). Ta ztrácí jen tři body na průběžně stříbrnou závodnici. Čtvrté místo patří Sarah Schnelzer (Motosport Chýnov v AČR), jejíž cílem je dostat se mezi trojici nejlepších. Páté průběžné místo zaujímá Viktorie Lohniská (MTX Racing Team). Šestá je Rakušanka Alina Barthel (Motosport Chýnov v AČR), sedmá Aneta Čepeláková (Yamaha Čepelák Racing Team) a průběžné osmá je Jana Antošová (SMS Morava), která se při minulém závodě zranila.