vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pozvánka do Přerova

Text: Pavel Horák, foto: Radek Lavička, Pavel Horák
Pozvánka do Přerova
14.09.2022
 

Seriál Kůta MM ČR v motokrosu se v neděli 18. září 2022 přesune do Olomouckého kraje do Přerova.


Závodiště ve středu Moravy vloni ukázalo, že do seriálu patří, a my se tak můžeme těšit na napínavý boj o téměř poslední mistrovské body. Ve třídách MX1 a MX2 jsou jezdci na čele natolik vyrovnaní, že po předposledním závodě v Přerově mistry znát nejspíš ještě nebudeme. Ve veteránech se rozhodne také až na posledním závodě v Klukách u Písku. Jezdce třídy 85 ccm čekají ještě 4 závody, tak budou mít ještě několik možností zamíchat pořadím průběžného hodnocení.

MX1
Stejný počet 167 bodů na čele průběžného hodnocení má Dušan Drdaj (PP Racing) i Martin Krč (Osička MX Team). Do Přerova přijede s červenou tabulkou Dušan Drdaj, u kterého rozhodlo poslední lepší umístění. Pouhé čtyři body ztrácí na vedoucí dvojici Slovák Pavol Repčák (Orion Racing Team). Průběžně čtvrtým jezdcem je Max Nagl (Haas Racing Team), kterého letos zatím nikdo v Čechách neporazil. Na páté místo se díky vyrovnaným výsledkům posunul Rudolf Plch (Promoto Husqvarna Racing Team). Svou pozici si však musí hlídat. Těsně za ním je šestý Šimon Jošt (Osička MX Team) a sedmý Martin Michek (HT Group Racing Team). Osmičku nejlepších uzavírá Pavel Dvořáček (MTX Racing Team).

MX2
Shodný počet 172 bodů je i na čele třídy MX2. Lídrem „dvěstěpadesátek“ je aktuálně slovenský rychlík Tomáš Kohút (Osička MX Team). Maximum bodů bude chtít získat druhý Adam Dušek (KRTZ motorsport), kterému poslední závod v Pacově nevyšel dle představ. Jediný bod na první dvojici ztrácí třetí Martin Venhoda (Q Racing Team). Na posledním závodě ztratil větší množství bodů čtvrtý Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team). Pátým nejlepším závodníkem je před Přerovem Daniel Mandys (MTX Racing Team). V Přerově se můžeme těšit na souboj o průběžné šesté až osmé místo. Svedou ho šestý Jaroslav Katriňák (SMF), sedmý Tomáš Pikart (NEW2 Project) a osmý Denis Poláš (Rentor motorsport).

85 ccm
V nabité sezóně je aktuálním držitelem červené tabulky Marek Novák (JB MX Racing), kterého se snaží bodově stáhnout druhý Martin Červenka (Orion Racing Team). Červenka dohání bodovou ztrátu z Kramolína. Vyrovnané výkony předvádí třetí Stanislav Pojar (ÚAMK Zejax Motoklub), kterého však po zranění dotahuje čtvrtý David Widerwill (Cermen Racing Team). Pátým závodníkem aktuálního pořadí je Jakub Zahradník (WMZ Racing Team). Šesté místo drží David Kadleček (Rentor motorsport). Sedmým jezdcem pořadí je Polák Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČr). Osmé místo připadá Adamovi Hruškovi, u kterého je start v Přerově prozatím nejistý.

Veterán
Rovných 200 mistrovských bodů má na svém kontě Petr Bartoš (Orion Racing Team) a úspěšně tak kráčí za obhajobou veteránského titulu. Průběžně druhým jezdcem je mezi veterány Martin Žerava (KRTZ motorsport). Třetí místo drží Michal Votroubek (STR Racing). O čtvrté místo budeme moci v Přerově sledovat těsný souboj mezi čtvrtým Zdeňkem Blábolilem (Promoto Husqvarna Racing Team) a pátým Eduardem Těšínským (SMS Střední Čechy). Šesté místo připadá Martinovi Brádkovi (4 Cross Racing), sedmé Pavlovi Kňavovi a osmé Stanislavu Horskému (SMS Jižní Čechy).
Ve veteránech nad 50 let je aktuálním lídrem Roman Skalka (STR Racing). Průběžně druhý je Jan Froněk (BO Motor-Oil Racing Team) a třetí Petr Dokoupil (KRTZ motorsport). Čtvrté místo zaujímá Jaroslav Ficenec a páté místo Zdeněk Svoboda (Motosport Chýnov v AČR).