vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Přerov 2022: Týmové reporty

Text: Pavel Horák, foto: Radek Lavička, Pavel Horák
Přerov 2022: Týmové reporty
17.09.2022
 

Informace z motokrosových týmů před závodem v Přerově.


HT Group Racing Team
Poslední závod v Pacově nevyšel vůbec podle představ Janovi Wagenknechtovi ve třídě MX2. Potkalo ho několik pádů, technické i zdravotní problémy. Ze hry o titul už nejspíš vypadl, věříme však, že předvede vynikající výkon a v Přerově ho uvidíme mezi jezdci na pódiu. Ve třídě MX1 budou startovat již tradičně Martin Michek a Patrik Liška. Michkovi patří průběžné sedmé místo a Liška uzavírá TOP10. Oba jezdci mají šanci se posunout v průběžném hodnocení a vylepšit své pozice. Otazník visí nad startem Jiřího Matějce.

Rentor motorsport
Do Přerova vyrazí bojovat naše tradiční dvojice závodníků. Denis Poláš se po slibném začátku sezóny propadl na průběžné osmé místo. Jeho cílem bude v Přerově dohnat bodovou ztrátu a posunout se vpřed v průběžném hodnocení nabité třídy MX2. Ještě čtyři mistrovské závody čekají Davida Kadlečka ve třídě 85 ccm. Poslední závod v Pacově byl pro něho ve znamení sedmiček. Věříme však, že po dobrém startu může atakovat i nejlepší pětku.

Orion Racing Team
V domácím mistráku začíná přihořívat V Přerově diváci určitě uvidí napínavé souboje. V hlavní skupině MX1 nám Pavol Repčák neudržel červenou tabulku a klesl po Pacově na třetí flek. Myslím si, že Pavol se v Přerově bude chtít ukázat a ještě zabojuje. Trať v Přerově není tolik náročná jako Pacov nebo Kaplice, takže pokud to zdraví povolí, pojede Petr Bartoš zase obě kubatury. Ve třídě pětaosmdesátek dohání ztrátu z Kramolína Martin Červenka. Minule v Pacově při juniorce dokonce vyhrál, tak to v Přerově může potvrdit.

Haas Racing Team
Max Nagl předvedl perfektní výkon na posledním závodě v Pacově. Přes dvě termínové kolize drží v seriálu 4. místo s 17 bodovou ztrátou na prvního. Máme odjety dva závody ADAC MX Masters a čeká nás i MXoN v americkém RedBud, kde bude Max reprezentovat tým Německa. Předposlední závod MMČR zamíří do Přerova, ale nad Maxovým startem zatím visí otazník. Martin Vondrášek v letošní sezóně ještě nepředvedl oslnivý výkon. Doufáme, že v Přerově se mu konečně podaří zajet pořádný výsledek.

Osička MX Team
Na posledných pretekoch v Pacove sme dobehli bodovú stratu v MX2 triede, a tak náš jazdec Tomáš Kohút získal červenú tabuľku. V MX1 triede má Martin Krč rovnaký počet bodov s lídrom seriálu Dušanom Drdajom. Přerov patrí medzi obľúbené trate našich jazdcov, preto veríme, že si tieto pozície udržia aj do posledných pretekov v Klukách. Zúčastnili sme sa posledného kola majstrovstiev Európy v Turecku, ktoré bolo úspešné pre oboch našich jazdcov. Na týchto pretekoch Tomáš Kohút skončil na celkovom druhom mieste a Šimon Jošt na celkovom štvrtom mieste. Tomáš Kohút sa stal vicemajstrom Európy. Šimon Jošt získal veľmi pekné 4. miesto. Martin Krč sa zúčastnil ADAC, kde obsadil výborné celkové 9. miesto. Dúfame, že na závode v Přerove vyjde všetko na 100%. Tešíme sa na všetkých fanúšikov, ktorí nás prídu podporiť. Toto môžeme robiť vďaka našim partnerom, za čo im patrí veľká vďaka.

KRTZ motorsport
Závod v Přerově bude pro náš tým téměř domácím, protože většina našich jezdců je z Moravy. Zejména naši veteráni. Martin Žerava je aktuálně stříbrný ve veteránech nad 40 let, Petr Dokoupil je bronzový ve veteránech nad 50 let. Chuť po Pacově si bude chtít spravit Adam Dušek ve třídě MX2, který udělá maximum pro zisk velkého množství bodů. Jako výborný trénink mu posloužil německý seriál ADAC, kde bral 12. pozici ve třídě Youngster. Matyáš Výleta, náš nejmladší závodník, bude sbírat další zkušenosti ve třídě 85 ccm.

MTX Racing Team
Porvat se o body pojede opět Pavel Dvořáček a Daniel Mandys. Nejistý start je v tuto chvíli u Adama Hrušky, který se před pár týdny zranil. Zatímco Pavel se mezi Pacovem a Přerovem připravoval pouze tréninkově, Daniel stihl odjet další MMČR juniorů. Z tohoto závodu si odvezl celkové 2. místo, a tak se dobře připravil na boj o body právě v Přerově. V seriálu zatím drží 5. místo se ztrátou 19 bodů na čtvrtého. Jeho úkolem je výsledek vylepšit. Pavel se po posledním závodě v Pacově posunul na celkové 8. místo v seriálu. Body jsou ale natolik vyrovnané, že se pokusí dostat na co nejlepší pozici v celkovém hodnocení. Jeho úkol je tedy stejný jako u Dana – vylepšit své umístění v seriálu. Trať v Přerově patří k těm méně oblíbeným, uvidíme tedy, jak bude sedět našim klukům a zda se zvládnou poprat o co nejlepší umístění.