vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. května do 22. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Týmové reporty: Kaplice 2021

Text: Pavel Horák, foto: Radek Lavička
Týmové reporty: Kaplice 2021
13.08.2021
 

Informace z motokrosových týmů před závodem MMČR v Kaplici.


HT Group Racing Team
Ani do Kaplice se naše cíle zvláště nemění. Stále máme ambice bojovat o příčky nejvyšší, což v Dalečíně ukázal Jan Wagenknecht i Marek Sukup ve třídě MX2. Oba atakovali stupně vítězů a věříme, že na nich budou brzy stát. V nejsilnější třídě MX1 očekáváme dobré výsledky od Martina Michka, který je v Kaplici téměř domácím jezdcem. O víkendu se zúčastnil dálkové soutěže v Maďarsku, kde obsadil páté místo. O body bude bojovat také Patrik Liška, který se mezi závody připravuje v belgickém Lommelu.

Orion Racing Team
Minulé závody v Dalečíně se nám docela vyvedly, akorát byla škoda pádu Jonáše Nedvěda ve druhé jízdě třídy MX1, kdy musel předčasně do depa. Petr Rathouský bojuje ve skupině MX2 o titul. V této třídě má v podstatě každý závod jiný průběh a to je dobře především pro oko diváka. Petr Bartoš ukazuje, že má stále vysokou připravenost prát se o další body v rámci republiky a závodění si užívá. Kaplice bývá velice náročná, zrádná a neodpouští, tak věřím, že to týmově zvládneme.

Haas Racing Team
Jsme v polovině seriálu a náš team je plně koncentrovaný na další závody. Máme tady opět termínovou kolizi se seriálem ADAC MX Masters, který je prioritou pro Maxe Nagla. Přesto, že jeden závod ze tří vynechal, drží v seriálu MMČR třetí místo, v Dalečíně předvedl perfektní rychlost, a za dvě vyhrané rozjížďky, bral celkové 1. místo. Samozřejmě bodové manko se díky dalšímu výpadku zase zvětší. Martin Vondrášek od začátku sezóny zajíždí stabilní výsledky, jeho rychlost není špatná, když na sobě ještě zamaká, tak jeho výkony budou mít stoupající tendenci. Momentálně je v seriálu devátý. Trať v Kaplici je poměrně těžká, jezdci ne příliš oblíbená, snad si dá pořadatel záležet a trať nakropí a perfektně připraví.

Osička MX Team
Přestože nás v Dalečíně docela potrápila technika, podařilo se nám obsadit dva pódiové stupínky ve třídě MX2. I po Dalečíně je Šimon Jošt lídrem seriálu této kategorie. Před Kaplicí jsme se stihli zúčastnit slovenského mistráku, který hostily Gbely nedaleko českých hranic. Tomáš Kohút předvedl skvělý výkon, celkově mu to vyšlo na stříbrnou pozici. Šimon Jošt měl bohužel v druhé jízdě ošklivý pád, jízdu sice potom dokroužil, ale byl hodně dotlučený. Doufejme, že Šimonovi nic nebude a bude na Kaplici ready. Martin Krč bral v Gbelech druhé místo za Španělem Butronem. Uvidíme co Kaplice, mezi jezdci není tato trať vůbec oblíbená, ale pevně doufáme, že se nějaké to podium podaří.

Yamaha Čepelák Racing Team
David Lupač, jezdec třídy MX2, si v Dalečíně vylepšil své osobní maximum a se slabší stopětadvacítkou se dokázal v obou jízdách umístiti mezi nejlepšími třiceti. Zdeněk Blábolil si letos ve veteránech drží skvělou formu, kterou v Dalečíně potvrdil umístěním na stupních vítězů v podobě dvou druhých míst.

Hulho Motocross Team
S první polovinou sezóny jsme prozatím určitě spokojeni. Sedmé místo z první jízdy a celkové 8. místo z Dalečína Rudy Weschty nám udělalo radost. Důležité je být konstantní a zdravý a to se nám zatím daří, za což jsme rádi. Na závody do Kaplice se těšíme. Jedná se o jezdecky velice náročnou trať, která prověří jezdce v mnoha ohledech a patří mezi naše oblíbené. Ve dvoutýdenní pauze jsme se intenzivně připravovali na tento závod. Rádi bychom tak zúročili naši přípravu a pokusili se o výsledek v TOP 5. V kategorii MX1 nás bude reprezentovat Ruda Weschta a Ladislav Červenka.

Motosport Chýnov v AČR
V první polovině seriálu MMČR nám největší radost udělal Markus Rammel ve třídě MX2 a Vladislav Mužík ve třídě Veterán. Oběma bohužel chybí vždy jeden závod, ale v Kaplici se určitě na start postaví a budou bojovat o TOP3 umístění ve svých třídách. Týmové řady určitě doplní i několik další závodníků, především z Rakouska, ti mají kaplickou trať blízko a často na ní i trénují. Příkladem může být Michael Sandner, který se poprvé na českém šampionátu představí ve třídě MX1 Pokud do Kaplice stihne dovyléčit drobné zranění Matthias Stingl, rád by navázal na pódiové umístění z Rudníku ve třídě 85ccm.