KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Závody ČSMS jsou zařazeny do kalendáře UEM

Tisková zpráva ČSMS
Závody ČSMS jsou zařazeny do kalendáře UEM
09.03.2012
 

Závodní podniky v kalendáři Českého svazu motocyklového sportu budou zařazeny do kalendáře UEM - Evropská unie motocyklového sportu.

 
Dnes o tom informoval prezident UEM Vincenzo Mazzi oficiálními dopisy adresovanými ministru školství, mládeže a tělovýchovy Josefu Dobešovi a prezidentovi ČSMS panu Karlu Abrahamovi.
 
Na základě rozhodnutí výkonného výboru Evropské motocyklové unie UEM (Union Européenne de Motocyclisme) ze dne 6. března 2012 bylo ustanoveno, že:
 
- byla ČSMS přidělena potřebná autorita k organizování Mistrovství Evropy silničních motocyklů ve třídě Superstock 600 a Poháru juniorů UEM, které jsou plánovány jako součást podniku Mistrovství světa superbike v Brně.
 
- UEM uznává pověření ČSMS českým ministrem sportu Josefem Dobešem k vydávání národních sportovních licencí a k organizování národních podniků v České republice.
 
- žádost ČSMS o přijetí za člena UEM, bude předložena Generálnímu shromáždění ke konečnému rozhodnutí, tak jak je Stanovami UEM (čl. 7.1.1.).
 
Na základě přímého dotazu prezidenta ČSMS pana Karla Abrahama směřovaného na prezidenta UEM Vincenza Mazziho bylo oficiálním dopisem oznámeno, že “všechny národní podniky zaštítěné ČSMS budou zařazeny do kalendáře UEM jako otevřené (open) podniky, což znamená, že se jich mohou účastnit jezdci ostatních zemí, jsou-li držiteli národní licence a povolení startu vydané jejich národní federací”.
 
Kalendář otevřených podniků je již zveřejněn na webových stránkách ČSMS, během příštího týdne bude k dispozici i na webových stránkách UEM www.uem-moto.eu.