vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.

Finále evropského poháru EMX65 a EMX85

24.07.2017

Vítězem finále EMX65 se stal Mads Fredsoe Sorensen, silnější kategorie EMX85 byla zrušená.

V rámci české Grand Prix proběhlo také finále evropského motokrosového poháru kategorií EMX65 a EMX85. Zatímco silnější kategorie byla po tragické havárii třináctiletého Moldavce Igora Cuharciuca zrušená, tak ve slabší se bojovalo tradičně ve dvou rozjížďkách. V první zvítězil nizozemský jezdec Ivano Van Erp, ale ten ve druhé jízdě ztratil a dojel až na 10. pozici. Ke slovu se tak dostal Dán Mads Fredsoe Sorensen, který k třetímu místu v první jízdě přidal body za vítězství ve druhé jízdě, a tím se mohl radovat z celkového vítězství.
V závodě jsme měli také dva naše jezdce. Výrazně na sebe upozornil Julius Mikula, který dojel v první jízdě na 8. pozici, ale ve druhé bodoval druhým místem a nakonec skončil na celkové čtvrté pozici, když k pódiu mu chyběl jediný bod. Matěj Skořepa skončil celkově patnáctý, když bodoval 14. a 16. místem.

Finále evropského poháru EMX65; EMX85 – Loket (CZ)

EMX65 – 1. rozjížďka
1. Van Erp, Ivano (NED, KTM) 8 kol / 18:09.523 8