vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dutch Masters of Motocross – Mill

Text a foto: Jiří Zaňát
Dutch Masters of Motocross – Mill
13.05.2018
 

V sobotu 6.května se jel třetí závod Holandského mistráku pod názvem Dutch Masters of Motocross a tentokráte v Millu. Opět mě tam čekala spousta jezdců MXGP a EMX.

 
Závodilo se v kategoriich 85CC, 125CC, 250CC, 500CC. Nejprve byl volný trénink a hned na to kvalifikace. A po polední pauze už začli 1.jízdy. Po skončení prvních jízd byla půlhodinová pauza a už byla várka druhých jízd. V 17:30 závody skončili.
 
Kay vs. Kay souboj v 85cc
 
Lídr v 85cc, Kay de Wolf a jeho přímý konkurent a jmenovec Kay Karssemakers bojovali mezi sebou o vítězstvý. de Wolf jel od začátku závodu v obou jízdách na špici a jel s náskokem 16:48 a 20,78 sekund, resp. S dvěma třetími místy obsadil Dave Kooiker také třetí místo v konečném pořadí.
 
Raivo Dankers měl svuj den v 125cc
 
Prvním a druhým místem si zajistil KTM jezdec Raivo Dankers vítězství v závodě ve třídě 125cc. V první jízdě nadělil druhému Rafu Meeuwissenu, neuvěřitelných 26.81 sekund. Ve druhé jízdě byly časy, blíže u sebe a vyhrál Fin Emil Weckman na jeho KTM. Raf Meeuwissen byl čtvrtý a tím zvedl třetí pozici v celkově. Weckman skončil za Raivo Danker jako druhý.
 
Jago Geerts řeší denní zisk v 250 ccm
 
První závod v 250cc přinesl vítězství  jezdeci Honda Calvinu Vlaanderenovi byl první, kdo projel cílovou čárou v 2,52 sekundy rozdílem před druhým Britem Benem Watsonem. Po pádu z prvního se propadl v závěru na třetí o 12,44 sekundy, belgický mladík Jago Geerts. Ve druhé jízdě Geerts a Vlaanderen vyměnili pozice, Watson, ale musel se spokojit s šestým místem. Thomas Covington, který byl druhý v druhé jízdě a skončil celkově třetí za Jagem Geertsem a Calvinem Vlaanderenem, kteří měli stejný počet bodů a tak rozhodovala druhá jízda kterou vyhrál Geerts.
 
Herlings opět králem ve třídě 500cc
 
Pro Herlings nebyl ideální start, ale vedení si vzal od Glenna Coldenhoffa už v polovině prvního kola a všem začal ujíždět. Vyšší moc, v podobě šachovnicové vlajky vyšel těsně předtím, než Coldenhoff, patý v pořadí, nedostal kolo. Druhý z prvního závodu, Brit Max Anstie, dojel do cíle se ztrátou 1 minuty a 22 sekund za Herlingsem.
 
Druhé závod měl stejný průběh. Herlings znovu zatáhl za plyn a držel ho až do cílové šachovnice, takže hon na lídra v pořadí se nekonala ani v Millu. Max Anstie opět skončila druhá v pořadí, Glenn Coldenhoff se štěstím skončil třetí v závodě a čtvrtý celkově. Herlings navýšil svůj náskok v šampionátu na 30 bodů před Francouzem Gautierem Paulinem.