KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

KTM o Starcrossu v Mantově

Tisková zpráva KTM; foto: KTM / R. Archer
KTM o Starcrossu v Mantově
11.02.2008
 

Pocity jezdců továrny KTM po jejich vystoupení v italské Mantově, kde světový motokros odstartoval letošní sezónu tradičním závodem.

Palec nahoru pro nového jezdce KTM

Mladý jezdec z Velké Británie Tommy Searle, který letošní zimu prožil tréninkem v USA, poslal vítězstvím ve třídě MX2 všem svým soupeřům vynikající vizitku, která ho staví do pozice jednoho z kandidátů na zisk světového prvenství.

 

„Jsem velmi šťastný, že jsem dnes vyhrál. Hodně se mi líbí nový rám naší motorky, se kterým jsem měl dobrou rychlost. Toto byl pro mě velmi důležitý závod, ale vím, že všichni soupeři se před startem Grand Prix chystají na zlepšení svých výkonů,“ řekl Tommy Searle, který nyní odcestuje domů do Británie, kde chce pětkrát týdně trénovat.

 

Nový chlapec Goncalves je spokojený v továrním týmu

Na třetím místě celkového pořadí kategorie MX2 skončil nováček v továrním týmu Red Bull KTM, Portugalec Rui Goncalves, který byl také spokojený se svým víkendovým výsledkem. „Nový podvozek je dobrý, je to skvělý motocykl. Jako všichni zde, jsem chtěl i já ukázat svůj potenciál. Vím,že se musím ještě zlepšit, ale nechtěl jsem zde jezdit příliš riskantně. Toto byl pro mě dobrý výsledek. Má rychlost byla dobrá, ale před startem sezóny se musím ještě zlepšit,“ řekl Goncalves, který si také pochvaloval práci svého nového týmu. Goncalves nyní plánuje cestu do Belgie, kde chce na písku trénovat společně s týmovým šéfem Stefanem Evertsem. „Nyní potřebuji trénink na písku. Budu tam trénovat i s několika kolegy, protože je důležité vidět srovnání mezi mnou a ostatními chlapci.“

 

Rattray je připraven závodit za KTM

Tyla Rattray je po své listopadové operaci kolena opět připravený závodit v barvách KTM. Po rekonvalescenci doma v Jihoafrické republice prohlásil Rattray, že je po šesti měsících závodního pustu připravený usednout na tovární KTM. „Tento nový motocykl je skvělý, vynikající je především v zatáčkách. Toto byl pro mě zahřívací závod, neočekával jsem, že bych ho vyhrál, ale byl to dobrý test mé fyzické připravenosti. Již vím, že budu na první závod sezóny stoprocentně připravený. Nyní pojedu trénovat do Belgie a pak také závodit do Francie.“

 

Dobrý start pro Barragana

Janathan Barragan skončil na třetím místě celkové klasifikace třídy MX1 letošního Starcrossu v Mantově. Pro španělského jezdce jezdícího sice v soukromém týmu Silver Action, ale na továrním motocyklu, to byl skvělý start do sezóny zvláště poté, co první a třetí finálový závod v Mantově vyhrál. O celkové prvenství ho tak připravila porucha motocyklu ve druhém z finálových závodů.

 

„Byly to pro mě dva dobré dny, ale do startu Grand Prix zbývají ještě dva měsíce a tak nikdo neukázal svůj plný potenciál. Já jsem trénoval v USA a proto jsem toho na novém motocyklu mnoho nenajezdil. Jsem ovšem velmi spokojený s mým novým týmem i s tím, že mám za sebou KTM. To mi hodně pomáhá,“ přiznal Barragan, který se nyní vrací do Madridu, kde bude nadále testovat. Ve Španělsku také absolvuje dva závody, vše ještě předtím, než se necelý měsíc před prvním závodem GP vydá do Belgie ke konečným testům na písku.

 

Třikrát dobrý start Němce Maxe Nagla

Při své premiérové sezóně v továrním Red Bull KTM týmu dokázal německý jezdec Max Nagel dokončit všechny tři závody v první desítce poté, co se mu třikrát podaříl výborný start. „Dnes bylo pro mě důležité, abych třikrát dobře odstartoval a to se také podařilo. Měli jsme docela problémy se seřízením pérování, protože zdejší podmínky byly naprosto odlišné od těch, které jsme měli při testování ve Španělsku. Také mě trochu bolelo rameno a tak páté místo celkově je pro mě dobré,“ přiznal jezdec, který také prohlásil, že do letošního předsezónního tréninku vstoupil později než v předchozích letech, ale že na start Grand Prix bude připraven. Max Nagl nyní cestuje do Belgie, kde se zúčastní testování na písku, ale také několika tamních závodů.