KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. října do 9. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Šance pro talenty

Tisková zpráva Riding School Lukáše Peška
Šance pro talenty
28.01.2019
 

Riding School Lukáše Peška podporuje mladé talentované závodníky.


Bývalý úspěšný silniční motocyklový jezdec Lukáš Pešek se rozhodl realizovat projekt pro dětské motoristické nadšence. Osmiletí chlapci Vítek Broumovský a Roman Durdis pojedou v roce 2019 mistrovství republiky minibiků ve třídě Junior A, vybrané podniky v Itálii a také jediný závod mistrovství Evropy v nizozemském Assenu.

„Dělat s dětmi je pro mě srdcová záležitost. Jejich progres a nadšení jsou pro mě silné emoční faktory,“ říká bývalý jezdec MotoGP, který provozuje druhým rokem v pražském Radotíně svoji úspěšnou motoškolu nazvanou Riding School Lukáše Peška. Jedná se o kurzy pro všechny zájemce o jízdu na motorce bez ohledu na věk a profesi.

„Bavil jsem se s rodiči mladých kluků a společně jsme dospěli k názoru, že bychom měli dát dětem nějaká pravidla. Rád bych, aby postupovali v kariéře dál. Aktuální počet není uzavřený. Budu s nimi samozřejmě jezdit na závody a společně s rodiči se podílím na financování projektu,“ uvedl Pešek.

Jeden z nejúspěšnějších českých motocyklových jezdců podotýká: „Když se podíváme do historie, tak zjistíme, že devadesát procent současné světové špičky silničních motocyklů začínalo právě na minibicích. Za všechny mohu jmenovat například současnou hvězdu MotoGP Itala Andreu Doviziosa (Ducati), který byl na těchto malých motorkách kdysi mým velkým soupeřem,“ zavzpomínal Pešek. Mimochodem právě český jezdec má na svém úspěšném kontě v minibicích tituly mistra Evropy, České republiky i Rakouska.

Třiatřicetiletý Lukáš Pešek startoval ve 136 závodech mistrovství světa, dvakrát vyhrál (Čína a Austrálie 2007) a ve stejné sezoně obsadil ve třídě 125 cm3 čtvrté místo. Celkem získal 9 umístění na stupních vítězů, třikrát dosáhl nejlepšího výsledku v kvalifikaci a v závodě zajel čtyřikrát nejrychlejší kolo.