KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Czech Motorland nabízí nové možnosti

Czech Motorland nabízí nové možnosti
18.10.2018
 

Autodrom rozšířil offroadový areál, nyní si ho lze za výhodných podmínek vyzkoušet.

 
Offroadový areál mosteckého autodromu Czech Motorland nabízí nové možnosti. Podařilo se totiž dohodnout jeho rozšíření s vlastníkem navazujících pozemků. „Je to dobrá zpráva pro milovníky jízd mimo konvenční cesty. Kdo dorazí v sobotu 27. října na autodrom na akci The Most AUTOSHOW na čtyřkolce, může si naši offroadovou dráhu vyzkoušet za výhodnou cenu. Za celý den zaplatí jen 300 korun. Pro více informací se může obrátit na e-mailovou adresu rosenkranzova@autodrom-most.cz,“ uvedl výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.
 
Czech Motorland je přírodní plochou s různými druhy povrchu, a to ornou půdou, uježděnou jílovitou půdou či kombinací sypkého materiálu s hlínou a kamením. Dráha je vybavena umělými překážkami, jež tvoří například železniční svršek nebo položené klády. Disponuje ale zejména přírodními překážkami, tedy sjezdy, výjezdy, bočním náklonem, brody a podobně. „Trasu je třeba určit podle typu vozidla s cílem projet terénem bez poškození techniky a zdravotní újmy. S jejím výběrem poradí naši zkušení instruktoři,“ upřesnil Diviš.
 
Offroadové dráhy využívá i jeden z intenzivních kurzů bezpečné jízdy autodromu. „V tomto typu kurzu se věnujeme především konkrétním nástrahám terénu. Řidič získá základní cit pro vůz kategorie SUV a off-road a následně mu pomůžeme zvládnout všechny nástrahy spojené s jízdou v lehkém, ale i těžkém terénu. Například se seznámí s prudkými sjezdy a výjezdy, s jízdou ve velkém bočním náklonu, s jízdou po velmi nerovném povrchu, kdy dochází ke křížení náprav, s jízdou šikmo svahem. Kurz je nutné absolvovat ve vlastním voze. Právě proto, aby jeho majitel zjistil, jak auto reaguje, jaké má limity,“ doplnil vedoucí instruktor mosteckého autodromu Marek Kohoutek.