KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kawasaki Teryx 750 4×4 r. 2012

Text: Jiří Křížek, foto: Kawasaki
Kawasaki Teryx 750 4×4 r. 2012
05.01.2012
 

Velký výkon, skvělý styl, výborné funkčnost a ideální zábava, to je přesně to, co lze očekávat od Kawasaki Teryx 750 4×4.

 
Dvakrát víc, aneb další řada sedaček. To je přesně způsob, kterým chce továrna Kawasaki oslovit zájemce o jejich novinku roku 2012. Teryx zaujme také přepracovanou karosérií, i upraveným V-Twin motorem.
 
Díky zkušenostem z předchozích modelů a díky skvělé práci s designem, je představován také nový rám bezpečnostní konstrukce stroje, který je vyroben z ocelových trubek. Díky zvetšení prostoru pro pasažéry byla vyrobená speciální dublovaná X-konstrukce, která má splňovat veškeré požadavky na bezpečnost.
 
Elektronický systém 4WD umožňuje jednoduše přepínat mezi třemi různými módy režimu – 2WD pro plné využití sportovního výkonu, 4WD pro lepší trakci při relativně dobré ovladatelnosti a 4WD+ Differential Lock, tedy pohon na čtyři kola s uzávěrkou diferenciálu pro situace vyžadující maximální trakci.
 
Kawasaki Teryx 750 4×4 by mělo být nejpohodlnějším strojem ve své kategorii, k čemuž napomáhají například i takové detaily, jako třeba držák nápojů u každé ze čtyř sedaček, či vysoké opěradla sedaček s tříbodovými pásy. Multifunkční přístrojová deska je vybavená rychloměrem, otáčkoměrem, palivoměrem, ale i například ukazatelem funkce 4WD, či kontrolky diferenciálu, parkovací brzdy, teploty vody a paliva, prostě vše, co potřebuje.