CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Polaris RZR XP 4 900

Text: Jiří Křížek, foto: Polaris
Polaris RZR XP 4 900
13.01.2012
 

Trh se čtyřmístnými UTV se v roce 2012 rozroste o další kousek z produkce Polaris Industries.

 
Společnost Polaris Industries představila svou novinkou pro rok 2012, která vychází z klasického modelu RZR 4, ale byla osazená výkonnějším motorem. Stroj tak bude vlajkovou lodí této třídy, kdy vedle RZR XP 4 a již zmíněného RZR 4, je také charakteristicky stejný, nicméně pro menší počet cestujících, zařazen také model RZR XP.
 
Polaris RZR XP 4 900 disponuje loňskou novinkou – převratným tříbodovým zavěšením kol, což ve spojení se silnějším motorem bude jistě lákavé řešení fanoušků těchto typů UTV. Od zahájení výroby původních RZR 800 tak Polaris každým rokem pokračuje ve vylepšování tohoto stroje.
 
V roce 2012 vyjede RZR XP 4 se speciálně vyladěným motorem ProStar 900, který bude zlepšen pro použití při extrémním zatížení. Jedná se o dvouválec 875 ccm DOHC se vstřikováním paliva, který má výkon 88hp. Jeho umístění je tradičně za sedadly, což napomáhá k využití tolik potřebného těžiště stroje. Automatická převodovka samozřejmě umožňuje pohod dvou nebo čtyř kol.
 
Nezávislé zavěšení zadních kol společně s novou technologií zavěšení, umožňuje dosahovat velkých rychlostí i v nerovnoměrném terénu. Červený stroj s černým rámem velmi napodobuje svou dvoumístnou verzi, nicméně pro potencionální zákazníky se jedná o další zcela novou výzvu.