vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha Kodiak 450

Text a foto: Yamaha-motor.eu
Yamaha Kodiak 450
05.06.2019
 

Čtyřkolky Yamaha splní všechny vaše požadavky v jakémkoli terénu.


Práce, zábava, sport. A ještě mnohem víc.
Společnost Yamaha se více než kterýkoli jiný výrobce snaží nabídnout zákazníkům nejširší nabídku kvalitních čtyřkolek, které vynikají ve všech oblastech. Od robustních modelů Kodiak a Grizzly určených pro těžkou práci až po vysoce výkonné sportovní čtyřkolky YFZ či model YFM pro mladé jezdce - společnost Yamaha umožňuje uživatelům vybrat si vozidlo odpovídající jejich životnímu stylu.

V roce 2020 dostanou užitkové modely Yamaha Kodiak 450 celou řadu významných vylepšení rozšiřujících jejich funkčnost. Další užitkové, rekreační i sportovní čtyřkolky budou nabízeny v řadě nových barev a s novou grafikou.

Kodiak 450 2020:Odolnost, všestrannost a praktičnost
Ve světě čtyřkolek jsou modely Kodiak uznávány jako špičkoví představitelé užitkových verzí. Pro rok 2020 dostane robustní, všestranná a praktická čtyřkolka Kodiak 450 rozsáhlejší standardní výbavu, díky které se stane ještě efektivnějším pracantem.

Z výroby montovaný naviják WARN VRx25 je díky schopnosti táhnout více než 1 134 kg o 25 % výkonnější. Populární užitková čtyřkolka se díky němu může pustit do těch nejnáročnějších úkolů v jakémkoli prostředí. Lepší technické parametry sestavy navijáku zahrnují také mechanickou brzdu pro držení zátěže za účelem lepší ovladatelnosti při tažení těžkých nákladů. Díky ocelovému lanu s délkou 15 metrů si nový naviják dokáže poradit s pracemi v lese, na poli i na farmě.

Mezi nejdůležitější vlastnosti čtyřkolky Kodiak 450 patří její kompaktní konstrukce kapotáže s velkým prostorem pro jezdce zajišťujícím celodenní pohodlí. Stává se tak ideální čtyřkolkou střední velikosti pro práci i zábavu. Čtyřtaktní motor se vstřikováním EFI o objemu 421 ccm zajišťuje prostřednictvím automatické převodovky Ultramatic plynulou a pohodovou jízdu. Špičkový systém pohonu On Command Yamaha umožňuje uživateli za provozu podle potřeby přepínat mezi pohonem dvou nebo čtyř kol jednoduchým stisknutím tlačítka.

Kodiak 450 díky ložné ploše s nosností 120 kg, tažné kapacitě až 600 kg a silnějšímu navijáku s kapacitou více než 1 134 kg představuje skutečně univerzální stroj, který zvládne prakticky jakoukoli práci. Současně se jedná o odolnou, spolehlivou čtyřkolku, která se hodí pro zábavu a odpočinek po práci.

V roce 2020 bude Kodiak 450 k dispozici v nové barvě Olive Green, která doplní stávající barevná provedení Ridge Red, Yamaha Blue a Camo.

Kodiak 450 - přehled
* Všestranné a praktické užitkové čtyřkolky střední velikosti
* Nový, z výroby montovaný naviják WARN VRx25 s kapacitou přes 1 134kg
* Nové barevné provedení Olive Green
* Celodenní pohodlí, přidané funkce, snadné použití
* Pro práci i zábavu
* Prémiová kvalita Yamaha, skvělý poměr ceny a výkonu
* Čtyřtaktní motor o objemu 421 ccm s vysokým točivým momentem
* Hospodárné a spolehlivé elektronické vstřikování paliva
* Kompaktní design kapotáže s dostatečným prostorem pro jezdce
* Odpružení s dlouhým zdvihem a plynokapalinovými tlumiči
* Tlačítkem ovládaný systém pohonu On Command 2WD / 4WD
* Automatická převodovka CVT Ultramatic
* Ložná plocha s nosností 120 kg, tažná kapacita 600 kg


Kodiak 450 EPS a Kodiak 450 EPS SE: Ještě vyšší praktičnost a luxus
V roce 2020 budou čtyřkolky Kodiak 450 EPS a Kodiak 450 EPS SE rovněž k dispozici s novým, vylepšeným systémem pohonu On Command, který konstrukčně vychází z vrcholných modelů Kodiak 700 EPS a Grizzly 700.

Tento špičkový systém disponuje uzávěrkou diferenciálu pro lepší trakci v extrémním terénu a jeho konstrukce umožňuje uživatelům modelů Kodiak snadno a rychle přepínat pouhým stisknutím tlačítka mezi pohonem dvou kol (2WD), čtyř kol (4WD) a 4WD s uzávěrkou diferenciálu. Jezdci tak mají na čtyřkolkách Kodiak 450 EPS a Kodiak 450 EPS SE možnost zvolit vhodný režim pohonu, který bude nejlépe odpovídat převažujícímu typu terénu a podmínkám povrchu. Stav systému pohonu On Command zobrazuje přístrojová deska s LCD displejem umístěném na řídítkách. Jezdec má proto vždy dostatek informací.

Kromě nového systému On Command budou čtyřkolky Kodiak 450 EPS a Kodiak 450 EPS SE modelového roku 2020 přímo z výroby vybaveny rovněž navijákem WARN VRx25, který má o 25 % vyšší kapacitu. Naviják se vyznačuje lepšími technickými parametry. Umožňuje táhnout zátěž o hmotnosti více než 1 134 kg a je vybaven mechanickou brzdou a 15m ocelovým lanem. Nabízí tak širší funkční vlastnosti a schopnost dokonale odvést zadanou práci.

Kodiak 450 EPS 2020 bude k dispozici v nové barvě Olive Green, které doplní stávající barevná provedení Yamaha Blue a také Camo. Kodiak 450 EPS SE se dodává ve stylové barvě kapotáže Matt Silver se sladěnou grafikou a leštěnými hliníkovými koly.

Kodiak 450 EPS / Kodiak 450 EPS SE - přehled
* Všestranné a praktické užitkové čtyřkolky střední velikosti
* Elektrický posilovač řízení pro celodenní pohodlí
* Lak kapotáže Deluxe a leštěná hliníková kola (pouze model SE)
* Nový, vylepšený systém pohonu On Command 2WD / 4WD / uzávěrka diferenciálu ovládaný tlačítkem
* Nový, z výroby montovaný naviják WARN VRx25 s kapacitou přes 1 134 kg
* Nové barevné provedení Olive Green (pouze model EPS)
* Celodenní pohodlí, přidané funkce, snadné použití
* Pro práci i zábavu
* Prémiová kvalita Yamaha, skvělý poměr ceny a výkonu
* Čtyřtaktní motor o objemu 421 ccm s vysokým točivý momentem
* Hospodárné a spolehlivé elektronické vstřikování paliva
* Kompaktní design kapotáže s dostatečným prostorem pro jezdce
* Odpružení s dlouhým zdvihem a plynokapalinovými tlumiči
* Automatická převodovka CVT Ultramatic
* Ložná plocha s nosností 120 kg, tažná kapacita 600 kg


Nové barvy a grafika pro modely Kodiak 700
S cílem podtrhnout jejich příslušnost k modelové řadě budou čtyřkolky Kodiak 700, Kodiak 700 EPS a Kodiak 700 EPS s hliníkovými koly k dispozici v nové barevné kombinaci Olive Green, speciální edice Kodiak 700 EPS SE bude dostupná v exkluzivní barvě Satin Black a rovněž Matt Silver s novou grafikou.

Nové barvy pro rekreační a sportovní modely čtyřkolek
Čtyřkolka Grizzly 700 má renomé nejodolnější čtyřkolky na světě. V modelovém roce 2020 bude tento všestranný stroj s agresivním vzhledem k dostání v novém barevném provedení Olive Green.

Z oblasti sportovních čtyřkolek můžeme zmínit YFZ450R, která posouvá laťku závodění na ještě vyšší úroveň díky špičkovému poměru výkonu a hmotnosti a dokonalé sportovní výbavě. Model YFZ450 SE 2020 bude k dispozici v novém barevném provedení Midnight Blue společně s barvou Ridge Red, takže zájemci budou mít větší možnost výběru.

Čtyřkolka YFM700R SE bude dostupná v novém barevném provedení Midnight Blue, ke stávajícím barvám Racing Blue a Ridge Red bude doplněna nová grafika.

Originální příslušenství Yamaha
Nikdo nerozumí čtyřkolkám Yamaha lépe než společnost Yamaha. Když proto dojde na výběr náhradního dílu nebo příslušenství, je logickou volbou použití originálních komponentů Yamaha.
Yamaha navrhuje a vyrábí nejširší řadu příslušenství pro užitkové, rekreační i sportovní modely. Všechny produkty byly zkonstruovány tak, aby nabízely nejvyšší úroveň kvality, dokonalý výkon a skvěle ladily a lícovaly.
Originální příslušenství Yamaha umožňuje všem majitelům strojů Yamaha dotvořit si čtyřkolku podle svých potřeb. Vybírat lze z širokého sortimentu součástí zajišťujících vysoký výkon, ochranu či pohodlí.