KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha představuje novinky ROV

Text a foto: Yamaha-motor.eu
Yamaha představuje novinky ROV
09.09.2019
 

Společnost Yamaha udává směr svou rozmanitou nabídkou rekreačních terénních vozidel.


Skutečné dobrodružství začíná právě zde
Od založení v roce 1955 bylo cílem společnosti Yamaha vždy nabídnout co nejdynamičtější řadu motorových vozidel, která dokážou vzbudit vášeň, inspirovat a přinášet radost. Ve všech oblastech, ve kterých společnost Yamaha působí - na zemi, na vodě i na sněhu - se značka „tří ladiček" stala synonymem inovativních konstrukčních řešení, prvotřídní kvality a špičkových výkonů.

Modelová řada rekreačních terénních vozidel (ROV) Yamaha pro rok 2020 zahrnuje dvousedadlové, třísedadlové i čtyřsedadlové stroje určené pro široké spektrum zákazníků, kteří hledají vozidla pro rekreační účely, sport i užitková vozidla. Dokládá tak snahu společnosti zpřístupnit skutečné dobrodružství více lidem, než bylo dosud možné.

Nový model Wolverine X2 R-Spec ALU se zaměřuje na nové i zkušené uživatele požadující výkonné, kompaktní, agilní vozidlo side-by-side a zvládne i takové prostředí, na které si troufne jen velmi málo jiných vozidel. Model Wolverine X4, určený k pohodlné přepravě čtyř dospělých osob, je ideálním vozidlem pro větší skupiny plánující výpravy a průzkum nových míst. Robustní Viking EPS s třemi sedadly vpředu a velkou korbou je pak neustále připraven na práci.

Dále je tu radikální Yamaha YXZ1000R Model YXZ1000R s pětistupňovou sekvenční převodovkou je určen pro zákazníky vyhledávající dobrodružství, kteří potřebují pravidelnou dávku adrenalinu. Cílovou skupinou jsou profesionální jezdci a závodníci vyžadující nekompromisní vysoce výkonný stroj.

Skvělý model YXZ1000R SS, vybavený řazením pádly a automatickou spojkou pro plynulé řazení převodových stupňů, je nezbytností pro pravé sportovní jezdce požadující naprostou kontrolu. Špičkový model YXZ1000R SS SE se svým exkluzivním barevným provedením karoserie a úchvatnou tovární grafikou je vlajkovou lodí společnosti Yamaha v kategorii vysoce výkonných vozidel ROV.

Rekreační terénní vozidla pro volný čas
Nový Wolverine X2 R-Spec ALU: Podělte se o dobrodružství.

Nový model Wolverine X2 R-Spec ALU nabízí vysokou úroveň jízdních schopností, komfortu a bezpečí a patří k nejlépe vybaveným dvousedadlovým rekreačním terénním vozidlům ve své třídě. Kompaktní a agilní dvousedadlové vozidlo pohání hospodárný dvouválcový dlouhozdvihový osmiventilový motor DOHC o objemu 847 ccm. Disponuje 270stupňovým klikovým hřídelem, který přispívá k velkému točivému momentu, a ideálně se tak hodí pro nové i zkušené jezdce.

Spojení odpružení s dlouhým zdvihem, tlumičů SE piggyback a 26palcových pneumatik s vysokou trakcí umožňuje jistou jízdu i v nejnáročnějším terénu. Plnohodnotná sedadla prémiové kvality s prošívanými potahy nabízejí dokonalé pohodlí a pocit bezpečí.

Špičkový systém pohonu On-Command® Yamaha umožňuje jezdcům rychle přepínat mezi režimem dvou kol (2WD), čtyř kol (4WD) a čtyř kol s uzávěrkou diferenciálu s cílem přizpůsobit vozidlo libovolnému povrchu a povětrnostním podmínkám. Automatická převodovka CVT Ultramatic® poskytuje plynule zrychlení a zaručuje, že proměnný převod stroje Wolverine je vždy optimálně nastaven.

Důležitou vlastností modelu Wolverine X2 R-Spec ALU je jeho vysoce ceněný systém brzdění motorem. Špičkové konstrukční řešení využívá ke své funkci robustní systém pohonu CVT a zajišťuje přirozený pocit při brzdění u všech čtyř kol, jakmile řidič uvolní plynový pedál. Výsledkem je plynulé zpomalování a jisté ovládání při sjíždění svahu. Vysoký brzdný výkon s progresivním průběhem brzdné síly zajišťují vpředu i vzadu kotoučové brzdy a stylová kola z lehké hliníkové slitiny.

Uživatelé vozidel side-by-side vyžadující prvotřídní jízdní vlastnosti si mohou být jisti, že toto vozidlo se špičkovými parametry patří k nejtišším a nejpohodlnějším rekreačním terénním vozidlům všech dob. Díky použití motoru s vyvažovací hřídelí uloženému v pryžových blocích a velkému množství zvukově izolačních materiálů a materiálů absorbujících vibrace společně se speciálními panely karoserie se konstruktérům značky Yamaha podařilo vytvořit vozidlo s mimořádně nízkou hladinou hluku v kabině. Řidič i spolujezdec si tak mohou užívat každou jízdu.

Nastavitelné sedadlo řidiče a nastavitelný volant umožňují všem uživatelům dosáhnout optimální ergonomie odpovídající jejich tělesné konstituci. S ramenními opěrkami, tříbodovými bezpečnostními pásy a protiskluzovými stupačkami je toto odolné dvousedadlové vozidlo zárukou mimořádného pohodlí.

Díky prostorné korbě a špičkové tažné kapacitě je toto rekreační terénní vozidlo ideální pro volný čas. Nepřeberné množství uživatelsky přívětivých technických řešení umožňuje řidiči soustředit se na terén a užít si každé dobrodružství na maximum.

Nové barvy
V roce 2020 je Wolverine X2 R-Spec ALU k dispozici ve dvou nových barvách, Camouflage a také Yamaha Blue.

Cena a dostupnost
Wolverine X2 bude dostupný u prodejců Yamaha od listopadu 2019. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit cenu, obraťte se na oficiální místní zastoupení společnosti Yamaha ve vaší zemi.

Wolverine X2 R-Spec ALU - přehled
* Výkonné, všestranné a agilní rekreační vozidlo pro 2 osoby
* Vhodné pro nováčky i zkušené uživatele
* Působivé celkové technické parametry
* Dvě nové barvy pro rok 2020
* Hliníková kola
* Přední a zadní kotoučové brzdy, parkovací brzda osazená na hřídeli
* 26" pneumatiky s vysokou trakcí
* Výkonný a hospodárný řadový dvouválcový dlouhozdvihový osmiventilový motor DOHC o objemu 847 ccm
* Elektronické vstřikování paliva (EFI)
* 270° klikový hřídel pro silný a lineární točivý moment
* Kompaktní šasi s krátkým rozvorem pro snadnou ovladatelnost
* Odpružení s dlouhým zdvihem s tlumiči SE piggyback
* Tichý a pohodlný interiér
* Plnohodnotná sedadla prémiové kvality s prošívanými potahy
* Nastavitelné sedadlo řidiče a nastavitelný volant
* Systém On-Command® s režimy 2WD, 4WD a 4WD s uzávěrkou diferenciálu
* Automatická převodovka CVT Ultramatic®
* Brzdění motorem všemi koly prostřednictvím převodovky CVT
* Výborné hodnoty nosnosti a přípustné celkové hmotnosti přípojného vozidla
* Vyjímatelný omezovač rychlosti


Wolverine X4: Zábava na čtyřech sedadlech s agilitou dvousedadlového vozidla.
Univerzální Wolverine X4, se stejným rozvorem a poloměrem otáčení jako dvousedadlový model, patří k nejagilnějším a nejkompaktnějším čtyřsedadlovým rekreačním terénním vozidlům ve své třídě. Luxusní sedadla s vysokým opěradlem a prémiovým čalouněním s prošívanými potahy zajistí pohodlnou přepravu 4 dospělých osob.

Pokud se zadní sedadla nepoužívají, lze je sklopit a zvětšit tak kapacitu úložného prostoru. Špičkově vybavené rekreační vozidlo je tak ideální k přepravě těžkých nákladů. Díky tažné kapacitě 900 kg zvládne X4 přepravit cokoli, od lodí a kempingového vybavení po zvířata či zásoby.

K bohaté výbavě modelu Wolverine X4 patří špičkový systém Yamaha On-Command®s režimy pohonu 2WD, 4WD a 4WD s uzávěrkou diferenciálu a automatická převodovka CVT Ultramatic®zajišťující plynulou akceleraci a optimální přísun výkonu - to vše za každého počasí a na libovolném povrchu.

Wolverine X4, se zadním zavěšením s automatickým nastavováním výšky a kotoučovými brzdami na všech kolech vybavených 26" pneumatikami s vysokou trakcí, se nezalekne žádné výzvy.

Nová barva
V roce 2020 se Wolverine X4 dodává v nové barvě Racing Blue.

Cena a dostupnost
Wolverine X4 bude dostupný u prodejců Yamaha od listopadu 2019. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit cenu, obraťte se na oficiální místní zastoupení společnosti Yamaha ve vaší zemi.

Wolverine X4 - přehled
* Skvěle vybavené rekreační vozidlo pro 4 osoby
* Vysoká úroveň možností, pohodlí a jistoty
* Špičková uživatelsky přívětivá technická řešení
* Pohodlná přeprava 4 dospělých osob
* Nová barva pro rok 2020
* Výkonný řadový dvouválcový dlouhozdvihový osmiventilový motor DOHC o objemu 847 ccm
* Elektronické vstřikování paliva (EFI)
* 270° klikový hřídel pro silný a lineární točivý moment
* Kompaktní šasi s krátkým rozvorem pro snadnou ovladatelnost
* Přední a zadní kotoučové brzdy, parkovací brzda osazená na hřídeli
* 26" pneumatiky s vysokou trakcí
* Stejný rozvor a poloměr otáčení jako dvousedadlový model Wolverine
* Tichý a pohodlný interiér
* Luxusní sedadla s vysokým opěradlem a prošívanými potahy prémiové kvality
* Zadní sedadla lze sklopit a zvětšit tak kapacitu úložného prostoru
* Nastavitelné sedadlo řidiče a nastavitelný volant
* Systém On-Command®s režimy 2WD, 4WD a 4WD s uzávěrkou diferenciálu
* Automatická převodovka CVTUltramatic®
* Funkce brzdění motorem všemi koly
* Zadní tlumiče s automatickým nastavováním výšky
* Výborné hodnoty nosnosti a přípustné celkové hmotnosti přípojného vozidla
* Vhodné pro nováčky i zkušené uživatele
* Vyjímatelný omezovač rychlosti


Užitkové rekreační terénní vozidlo
Viking EPS: Funkčnost, odolnost a schopnost poradit si s jakýmkoli terénem.

Robustní model Viking EPS určený do nejnáročnějšího terénu je vybaven třemi sedadly a pohání ho silný jednoválcový motor o objemu 686 ccm. Jde o odolné užitkové vozidlo, které dokáže za krátký čas zastat spoustu práce.

Díky prostorné, robustně konstruované korbě zvládne dopravit velký náklad i v těžkém terénu, což z něj činí ideální stroj pro práce na farmě či v lese. Průchozí kabina umožňuje snadné nastupování i vystupování z obou stran - praktické, když potřebujete zkontrolovat skot na poli, nebo při častém otevírání a zavírání bran.

Kotoučové brzdy na všech kolech, mohutné 25" pneumatiky a lichoběžníkové zavěšení vpředu i vzadu dávají jistotu při brzdění a zajišťují spolehlivé vedení stopy. Elektronický posilovač řízení pomáhá ulehčit námahu během dlouhých pracovních dní v přírodě.

Množství uživatelsky přívětivých řešení modelu Viking zahrnuje proslulou plynule pracující automatickou převodovku Yamaha Ultramatic®a rovněž snadno použitelný systém On-Command®s režimy pohonu 2WD, 4WD a 4WD s uzávěrkou diferenciálu. Pro ještě větší jistotu a bezpečnost se toto neúnavné užitkové vozidlo dodává s citlivým brzděním motorem působícím na všechna čtyři kola.

Snadný přístup k motoru a dalším důležitým součástem zkracuje prostoje a snižuje náklady na údržbu. Viking EPS známý svou špičkovou odolností a spolehlivostí je preferované užitkové rekreační terénní vozidlo v Evropě i USA.

Nové barvy
V roce 2020 se Viking EPS dodává ve dvou nových barvách, Yamaha Blue a Olive Green.

Cena a dostupnost
Viking EPS bude dostupný u prodejců Yamaha od listopadu 2019. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit cenu, obraťte se na oficiální místní zastoupení společnosti Yamaha ve vaší zemi.

Viking EPS - přehled
* Robustní třísedadlové užitkové vozidlo
* Dvě nové barvy pro rok 2020
* Čtyřventilový motor SOHC o objemu 686 ccm s elektronickým vstřikováním paliva (EFI) a vysokým točivým momentem
* Automatická převodovkaUltramatic®
* Brzdění motorem všemi koly
* Systém On-Command®s režimy 2WD, 4WD a 4WD s uzávěrkou diferenciálu
* Elektronický posilovač řízení (EPS)
* Centrální konzola s děleným prostorem pro nohy
* Lichoběžníkové zavěšení vpředu a vzadu
* Praktická průchozí kabina
* Snadno přístupný motor


Sportovní ROV
YXZ1000R: Zařaďte a vyhrajte

Model Yamaha YXZ1000R zcela změnil podobu segmentu rekreačních terénních vozidel (ROV). Od doby, kdy bylo toto radikální, ryze sportovní vozidlo představeno, nebo spíše kdy vtrhlo do segmentu vozidel side-by-side, není nic jako dřív. Prakticky přes noc otevřel úžasný stroj nové možnosti všem jezdcům hledajícím vzrušení a profesionálním závodníkům požadujícím zábavné, konkurenceschopné vozidlo.

Model YXZ1000R je vybaven kompaktním závodním podvozkem s nízkým těžištěm a moderním nastavitelným odpružením s nově kalibrovanými tlumiči FOX®Podium 2.5, 14" kola z lehké slitiny opatřená kotoučovými brzdami vpředu i vzadu ho pak předurčují k razantní a rychlé jízdě.

Mimořádně kompaktní tříválcový 12ventilový motor DOHC o objemu 998 ccm a maximálními otáčkami 10 500 ot/min

byl zkonstruován speciálně pro tuto novou generaci ryze sportovních vozidel typu side-by-side a vychází z inovativní konstrukční filozofie společnosti Yamaha s klikovým hřídelem crossplane. Jeho nejdůležitější součástí je 270stupňový klikový hřídel zajišťující nepravidelné intervaly zapalování, přispívající k obrovskému lineárnímu točivému momentu modelu YXZ1000R. Konstruktéři společnosti Yamaha využili i další řešení, například vysokopevnostní ojnice, takže tento vysoce výkonný motor se ideálně hodí k dalším závodním úpravám - jako je doplnění turbodmychadla - pomocí sady GYTR Turbo Kit Yamaha pro zlepšení výkonu.

Sekvenční převodovka vycházející z technologie rallye vozidel a vícekotoučová hydraulická spojka ovládaná nožním pedálem umožňují jezdci na YXZ1000R prostřednictvím pětistupňové převodovky rychlou jízdu na plný plyn. Ve srovnání s některými systémy využívajícími převodovku CVT je tato manuálně řazená sekvenční převodovka o 20 % účinnější, a protože o okamžiku přeřazení rozhoduje jezdec, výkon a točivý moment se mohou naplno projevit v souladu s povrchem a povětrnostními podmínkami.

Elektronický posilovač řízení (EPS) pomáhá snižovat fyzickou zátěž jezdce a současně zachovat přirozenou odezvu. Masivní 29" pneumatiky Maxxis Big Horn nabízejí vysokou míru trakce a přispívají k lepším jízdním vlastnostem.

Kabina ve stylu stíhacího letounu je vybavena luxusními sedadly s vysokými opěradly umístěnými nízko v podvozku, která poskytují kvalitní boční oporu. Dále pak vzadu umístěným chladičem opatřeným dvěma výkonnými ventilátory, který zajišťuje nižší teplotu v kabině, než by bylo možné u řešení s chladičem vpředu. Tuhý ochranný rám zaručuje bezpečnost a ničím nerušený výhled oběma cestujícím, palubní deska ve stylu supersportovních motocyklů poskytuje snadnou čitelnost údajů.

Navzdory svým závodním genům je toto ryzí vozidlo side-by-side vybaveno také korbou, odkládací přihrádkou a centrální úložnou konzolou, takže nabízí praktický prostor pro uložení všeho potřebného.

Nová barva
V roce 2020 se YXZ1000R dodává v nové barvě Romantic Rouge.

Cena a dostupnost
Model YXZ1000R bude dostupný u prodejců Yamaha od listopadu 2019. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit cenu, obraťte se na oficiální místní zastoupení společnosti Yamaha ve vaší zemi.

YXZ1000R - přehled
* Špičkové terénní vozidlo side-by-side s nekompromisním sportovním výkonem
* Ručně řazená pětistupňová sekvenční převodovka pro dokonalou ovladatelnost
* Zdokonalené a nově kalibrované mechanické i elektronické komponenty
* Nová barva pro rok 2020
* Nová lehká 14" litá hliníková kola
* Mimořádně kompaktní tříválcový 12ventilový motor DOHC o objemu 998 ccm a maximálními otáčkami 10 500 ot/min
* Elektronický posilovač řízení s hřebenovou převodkou
* Vynikající výkony a odolnost charakteristické pro stroje Yamaha
* Vhodné pro další závodní úpravy, například doplnění turbodmychadla pomocí sady GYTR Turbo
* Špičková vícekotoučová hydraulická spojka ovládaná pedálem
* Vzadu umístěný chladič se dvěma výkonnými ventilátory
* Agilní nastavitelný podvozek s optimálními parametry
* Kotoučové brzdy o velkém průměru na všech kolech doplněné parkovací brzdou
* Kabina ve stylu stíhacího letounu se dvěma anatomicky tvarovanými sedadly s vysokým opěradlem
* Nastavitelné sedadlo řidiče, skvělý výhled pro řidiče i spolujezdce
* Pneumatiky Maxxis Big Horn s velkým průměrem 29"
* Nově kalibrované tlumiče FOX®Podium 2.5
* Stylový ochranný rám s rovnou střechou pro bezpečí a dobrý výhled
* Digitální rychloměr a analogový otáčkoměr
* Korba, odkládací přihrádka a centrální úložná konzola


YXZ1000R SS: Poloautomat s úchvatným výkonem.
Model YXZ1000R SS disponuje prakticky všemi vyspělými vlastnostmi motoru a podvozku zaručujícími vysoký výkon, jako radikální stroj YXZ1000R. Písmena SS v názvu pak označují provedení Sport Shift, což je klíčovým prvkem tohoto modelu.

Kultivované ryze sportovní vozidlo side-by-side představuje poloautomatickou verzi modelu R a je vybaveno řazením pádly ve stylu rallye vozidel, montovanými po obou stranách sloupku řízení. Řidič vozidla YXZ1000R SS tak může řadit bez použití spojky z klidu až po 5. převodový stupeň.

Řazení bez spojky umožňuje inteligentní procesorem řízené řazení Yamaha (YCC-S), které spojku v případě potřeby automaticky vypíná a opět uvádí do záběru. Jezdec díky tomu může velmi rychle řadit rychlostní stupně konečky prstů, mít obě ruce na volantu a získat tak maximální kontrolu nad strojem.

Systém Sport Shift je nejen rychlejší a méně fyzicky namáhavý na obsluhu než ruční řazení, ale rovněž dává jezdci možnost plně se soustředit na trať. Kromě toho je zde systém rozjezdu řízený systémem YCC-S, který umožňuje při rozjezdu z klidu řazení nahoru pod plným plynem všude tam, kde to podmínky dovolují.

Nová barva
V roce 2020 je model YXZ1000R SS nabízen v nové barvě White .

Cena a dostupnost
Model YXZ1000R SS bude dostupný u prodejců Yamaha od listopadu 2019. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit cenu, obraťte se na oficiální místní zastoupení společnosti Yamaha ve vaší zemi.

YXZ1000R SS - přehled
* Mimořádné výkony s plynulým ryze sportovním zrychlením
* Systém Sport Shift (SS) s pěti převodovými stupni řazenými pádly a automatickou spojkou
* Dvě pádla namontovaná na sloupku volantu poskytují možnost rychlého řazení konečky prstů
* Zdokonalené a nově kalibrované mechanické i elektronické komponenty
* Nová barva pro rok 2020
* Nová lehká 14" litá hliníková kola
* Mimořádně kompaktní tříválcový 12ventilový motor DOHC o objemu 998 ccm a maximálními otáčkami 10 500 ot/min
* Procesorem řízené řazení Yamaha (YCC-S) umožňující plynulé řazení nahoru i dolů
* Systém rozjezdu pro řazení nahoru pod plným plynem u všech pěti stupňů
* Elektronický posilovač řízení s hřebenovou převodkou
* Vynikající výkony a odolnost charakteristické pro stroje Yamaha
* Vhodné pro další závodní úpravy, například doplnění turbodmychadla pomocí sady GYTR Turbo
* Vzadu umístěný chladič se dvěma výkonnými ventilátory
* Agilní nastavitelný podvozek s optimálními parametry
* Kotoučové brzdy o velkém průměru na všech kolech doplněné parkovací brzdou
* Kabina ve stylu stíhacího letounu se dvěma anatomicky tvarovanými sedadly s vysokým opěradlem
* Nastavitelné sedadlo řidiče, skvělý výhled pro řidiče i spolujezdce
* Pneumatiky Maxxis Big Horn s velkým průměrem 29"
* Nově kalibrované tlumiče FOX®Podium 2.5
* Stylový ochranný rám s rovnou střechou pro bezpečí a dobrý výhled
* Digitální rychloměr a analogový otáčkoměr
* Korba, odkládací přihrádka a centrální úložná konzola


YXZ1000R SS SE: Dokonalá kontrola.
Model YXZ1000R SS SE je určen pro jezdce hledající vzrušení a požadující jen to nejlepší. Dodává se s nejlepší výbavou, jaká je u řady sportovních vozidel ROV k dostání. Model SE nabízí všechny prvky výbavy verze SS, navíc je však vybaven dalšími špičkovými komponenty, které z něho činí jedinečný stroj.

Mezi exkluzivní prvky patří nové ráfky Beadlock a tlumiče FOX®Podium 2.5 s progresivními pružinami. Toto dokonalé vysoce výkonné vozidlo side-by-side je dále vybaveno brzdovým a plynovým pedálem špičkové kvality a exkluzivní řadicí páčkou. Elegantní lakovaná karoserie v barvě Yamaha Racing Blue je opatřena speciální tovární grafikou.

Cena a dostupnost
Model YXZ1000R SS SE bude dostupný u prodejců Yamaha od listopadu 2019. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit cenu, obraťte se na oficiální místní zastoupení společnosti Yamaha ve vaší zemi.

YXZ1000R SS SE - přehled
* Prvotřídně vybavené, vysoce výkonné vozidlo side-by-side
* Systém Sport Shift (SS) s pěti převodovými stupni řazenými pádly a automatickou spojkou
* Dvě pádla namontovaná na sloupku volantu poskytují možnost rychlého řazení konečky prstů
* Zdokonalené a nově kalibrované mechanické i elektronické komponenty
* Nová barva pro rok 2020
* Mimořádně kompaktní tříválcový 12ventilový motor DOHC o objemu 998 ccm a maximálními otáčkami 10 500 ot/min
* Procesorem řízené řazení Yamaha (YCC-S) umožňující plynulé řazení nahoru i dolů
* Systém rozjezdu pro řazení nahoru pod plným plynem u všech pěti stupňů
* Elektronický posilovač řízení s hřebenovou převodkou
* Vynikající výkony a odolnost charakteristické pro stroje Yamaha
* Vhodné pro další závodní úpravy, například doplnění turbodmychadla
* Vzadu umístěný chladič se dvěma výkonnými ventilátory
* Agilní nastavitelný podvozek s optimálními parametry
* Kotoučové brzdy o velkém průměru na všech kolech doplněné parkovací brzdou
* Kabina ve stylu stíhacího letounu se dvěma anatomicky tvarovanými sedadly s vysokým opěradlem
* Nastavitelné sedadlo řidiče, skvělý výhled pro řidiče i spolujezdce
* Pneumatiky Maxxis Big Horn s velkým průměrem 29"
* Lehká 14" litá hliníková kola exkluzivně dodávaná pro variantu SE
* Nové ráfky Beadlock
* Tlumiče FOX®Podium 2.5 s progresivními pružinami exkluzivně montované u verze SE
* Nově kalibrované nastavení tlumičů pro plynulejší jízdu
* Stylový ochranný rám s rovnou střechou pro bezpečí a dobrý výhled
* Karoserie v barvě Yamaha Racing Blue s tovární grafikou, exkluzivně pro verzi SE
* Vysoce kvalitní brzdový a spojkový pedál a páčka řazení
* Digitální rychloměr a analogový otáčkoměr
* Korba, odkládací přihrádka a centrální úložná konzola


Rekreační čtyřkolky
Grizzly 700 EPS SE: Síla přírody

Modely Grizzly 700 od společnosti Yamaha jsou považovány za nejodolnější a nejvýkonnější čtyřkolky. Vlajková loď Grizzly 700 EPS SE je v modelovém roce 2020 vybavena čtyřventilovým motorem SOHC o objemu 686 ccm 2. generace (MK II) se zdokonaleným elektronickým vstřikováním (EFI) a přepracovaným mapováním řídicí jednotky ECU zajišťujícím nízkou spotřebu paliva, vysoký točivý moment a plynulý záběr motoru.

Toto vrcholné provedení rekreační čtyřkolky se dodává s plnou výbavou, včetně špičkové automatické převodovky Yamaha Ultramatic®s režimy High, Low, zpátečka, neutrál a parkování, a prvotřídního systému pohonu Yamaha On-Command® s praktickým ovládáním tlačítkem, kterým lze okamžitě přepínat z pohonu dvou kol (2WD) na pohon všech čtyř kol (4WD) a 4WD s uzávěrkou diferenciálu.

Elektronický posilovač řízení výrazně snižuje fyzickou zátěž jezdce, zejména v náročném terénu, a poskytuje kvalitní zpětnou vazbu od povrchu. Výsledkem je příjemný a přirozený pocit při řízení. Grizzly 700 EPS SE se tak ideálně hodí pro vyjížďky ve volném čase a výpravy za dobrodružstvím.

V modelovém roce 2020 je montován nový, výkonnější vpředu osazený naviják WARN Pro-Vantage 2500. S celkovou nosností 140 kg a tažnou kapacitou 600 kg je Grizzly 700 EPS SE nejvýkonnější a nejlépe vybavenou čtyřkolkou ve své kategorii.

Grizzly 700 EPS SE - přehled
* Výkonný čtyřtaktní motor SOHC 2. generace o objemu 686 ccm
* Kompaktní kapotáž v agresivním stylu
* Automatická převodovka CVT Yamaha Ultramatic®
* Pohon Yamaha On-Command® s režimy 2WD, 4WD a 4WD s uzávěrkou diferenciálu
* Nezávislé nastavitelné odpružení s dlouhým zdvihem
* Elektronický posilovač řízení Yamaha
* Nový vpředu umístěný naviják WARN Pro-Vantage 2500
* Velký multifunkční přístrojový panel
* 26" pneumatiky Maxxis, přední 26 x 8 x 12, zadní 26 x 10 x 12, hliníková kola
* Hydraulické kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech
* Přední LED světla, středové pracovní světlo
* Celková nosnost předního a zadního nosného rámu 140 kg
* Tažná kapacita 600 kg a vpředu umístěný naviják


Nová barva
V roce 2020 je Grizzly 700 EPS SE k dispozici v nové barvě Bronze.

Cena a dostupnost
ModelGrizzly 700 EPS SEbude dostupný u prodejců Yamaha od listopadu 2019. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit cenu, obraťte se na oficiální místní zastoupení společnosti Yamaha ve vaší zemi.

Originální příslušenství Yamaha
Společnost Yamaha nabízí široký sortiment příslušenství na rekreační terénní vozidla (ROV) pro volný čas, užitková i sportovní vozidla ROV a také pro různé modely čtyřkolek (ATV) určený k vylepšení stylu vozidla, jeho výkonnosti a pohodlí podle individuálních požadavků.

Dále značka Yamaha nabízí exkluzivní řadu příslušenství GYTR zahrnující speciální komponenty zvyšující výkon a sady určené pro modely YXZ1000R, SS a SS SE, například sadu GYTR Turbo Kit, která představuje nejrychlejší a nejúčinnější způsob, jak zvýšit maximální výkon vašeho stroje a posunout jeho schopnosti na ještě vyšší úroveň.

Originální příslušenství se neustále vyvíjí a nejnovější informace o aktuálních produktech najdete na stránkách www.yamaha-motor.cz