vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

AGV Horizont

Text: Jiří Křížek, foto: AGV
AGV Horizont
30.03.2012
 

Nový kousek od italské AGV přichází s upraveným modelem GT.

 
Helma AGV Horizont je postavená na základu sportovní GT, která byla přestavěná pro univerzální použití. Přilba je určená pro delší používání, a to za každého počasí, ale i při vysokých rychlostech. Nicméně i nadále si zachovává koncept závodního designu.
 
Design helmy je v „ostrých“ tvarech s úzkou bradou a s mnoha kanálky na cirkulaci vzduchu, stejně jako se spoilery v zadní části helmy, které zlepšují aerodynamické vlastnosti a zvyšují stabilitu. Odstraněny byly boční otvory na vzduch, což je výrazná změna k snížení turbulence a zlepšení aerodynamiky.
 
Vnější skořepina helmy je vyrobená ze sklolaminátových a karbonových vláken, které za přijatelné váhy dodaly helmě požadovanou pevnost. Speciálně pro helmu Horizont bylo vyrobené nové hledí GT2, které je ošetřené proti poškrábání a zamlžování, stejně jako má dokonalou ochranu před UV zářením.
 
Samozřejmostí je dnes již plně vyjímatelná a omyvatelná výplň helmy, která je u tohoto nového modelu nově tvarovaná. Helma AGV Horizont je k dispozici ve velikostech XXS až XXL v mnoha barvách. Její cena pro Českou republiku zatím nebyla stanovená.