vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Arai a HJC v limitované edici pro Hořice

Text: Jiří Křížek, foto: Petr Štola
Arai a HJC v limitované edici pro Hořice
14.03.2012
 

U příležitosti 50. ročníku 300 zatáček Gustava Havla vznikly dvě limitované edice oslavující toto výročí.

 
HJC R-PHA 300 ZGH Special Edition
Největší americký specialista na výrobu helem, tedy HJC Helmets, přichází díky svému českému importérovi se zajímavou speciální edicí nazvanou po slavném závodě 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích. Jedná se o typ přilby HJC R-PHA, tedy o nejvyšší modelovou řadu americké helmy, se kterou v MotoGP jezdí i Ben Spies.
Podívejme se tedy na samotnou helmu a popišme si jí. Materiál skořepiny: P.I.M. (Premium Integrated Matrix) Výstelka: kompletně vyjímatelná a pratelná výstelka z Gingkomin antibakteriálního a antizápachového materiálu Ventilace: moderní ventilační systém ACS (plné proudění vzduchu předními ventilátory dozadu, únik tepla a vlhkosti z helmy) Zapínání: bezpečnostní zapínání 2D kroužek Velikosti: XS - XXL (XS-54cm, S-56cm, M-58cm, L-60cm, XL-62cm, XXL-64cm) Skořepina: 3 velikosti Navíc: balení obsahuje plexi včetně PINLOCK folie.
Helma HJC R-PHA 300 ZGH Special Edition se u nás prodává za 14.990,- Kč (s DPH).
 
Arai RX-7 GP TT Hořice limited edition
Stejně jako v případě HJC, tak i u Arai se jedná o nejvyšší model integrální helmy. Laminátová skořepina SNC (Structural Net Composite) zpevněná speciálním obvodovým pásovým zesílením má navíc tzv. Hyper Ridge - profilované vyztužení dolního lemu přilby. Anatomické tvarování dávající přilbě aerodynamicky čistý vzhled má v sobě vnitřní výstelku o třech různých tloušťkách. Nový difuzor se stabilizátorem přívodního vzduchu zvyšuje množství vzduchu proudícího do helmy.
Jen dodejme, že design této limitované edice, která by na pulty českých obchodů měla dorazit za cenu v oblasti 25.000,- Kč, má na svých bedrech firma B2, které dělá airbrush pro Matěje Smrže, či Ondru Ježka.