vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Arai Rebel 2013

Text: Jiří Křížek, foto: Arai
Arai Rebel 2013
03.01.2013
 

Novinka od Arai pro rok 2013 – nový Rebel.

 
Novinka pro rok 2013 v podání společnosti Arai nese název Rebel a její zaměření je především pro milovníky motocyklů kategorie naked, či street fighter. Díky Rebelu budou mít zákazníci Araie možnost získat mohutnou a agresivní helmu s širokou bradovou částí s velkými vstupy pro cirkulaci vzduchu.
 
Rebel byl uzpůsoben pro lepší pocit z jízdy a větší ochranu. Konstrukce bradové části umožní příjemnější odtok vzduchu podél krku, a to díky zlepšenému aerodynamickému tvaru. Stabilitu poté zlepší nejen nový aerodynamický tvar brady, ale i nově integrovaný spoiler v zadní části přilby.
 
Ve srovnání s plně sportovními integrálními helmami, je nový Rebel uspořádán tak, aby vyhovoval vzpřímenější jízdě, i jinému úhlu ustavení hlavy při samotné jízdě.
 
Lepší stabilitu a nižší tlak uvnitř helmy, je zajištěn systémem FCS (Facial Contour System), který uzavře obličej v polštářích výplně helmy a dokonale uchrání a stabilizuje pozici hlavy. Helma Rebel je také vybavená novými polštáři Peel Away, které jsou uzpůsobená tak, že se lehce odstraní a vymění, což ve výsledku znamená, že není potřeba vždy při výměně kupovat kompletní výplň helmy.