vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Novinky od AGV – Strada a Fiberlight

Text: Jiří Křížek, foto: AGV
Novinky od AGV – Strada a Fiberlight
18.02.2013
 

Společnost AGV přichází na trh s novou integrální helmou Strada a jet přilbou Fiberlight.

 
Mezi novinkami společnosti AGV pro rok 2013 nalezneme integrální helmu Strada a jet přilbu Fiberlight. Silniční Strada je vyrobená ze sklolaminátu ACF (Advanced Composite Fiber) ve dvou základních velikostech skořepiny. Ventilační systém obsahuje široký přívod vzduchu v horní části a zadní extraktory pro odvod teplého vzduchu. Plně vyjímatelný vnitřek helmy je vyroben z omyvatelného Lycra mikrotenu a tkaniny Dry-Comfort, která navíc zajišťuje veškeré hygienické požadavky, včetně léčivých účinků.
 
Clona helmy GT2 patří do první optické kategorie. Je vyrobená z polykarbonátu a její povrch je odolný vůči poškrábání. Clona je vybavená mechanismem XQRS (Extra Quick Release System), jež umožňuje výměnu clony bez použití nářadí, a to během několika sekund. Helma je k dispozici ve velikosti od XXS do XL. Zajímavostí je i její barva, která má v sobe fluorescentní prvky, které jsou schopné během dne absorbovat světlo a v noci ho použít pro osvětlení. Kromě estetiky je tak přilba i výrazně s vyšším bezpečnostním faktorem. Její cena je 419 Eur.
 
Jet helma Fiberlight je vyrobená ve dvou velikostech skořepiny a také z vlákna ACF. Cirkulaci vzduchu také zajišťuje horní přívod vzduchu a zadní extraktory. Její zcela vyjímatelný a omyvatelný interiér je z tkaniny Dry-Comfort. Plexi štít z polykarbonátu City 14 a je odolný proti poškrábání. Součástí ochranného plexi je i zabudovaná UV ochrana proti slunečnímu záření ISV 3.
 
Model AGV Fiberlight je k dispozici ve velikosti XS až XXL za cenu 199 Eur. Její povrch je také s fluorescentní prvky.