vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Suomy Max Biaggi replica Campione 2012

Text: Jiří Křížek, foto: Suomy
Suomy Max Biaggi replica Campione 2012
18.10.2012
 

Společnost Suomy připravuje limitovanou edici repliky helmy Maxe Biaggiho, kterou Ital v dojezdovém kole po závodě v Magny Cours oslavil titul Mistra světa.

 
Po projetí cílem druhého závodu SBK na okruhu Magny Cours zastavil Max Biaggi a vyměnil si helmu. Ta, se kterou následně dokončil čestné dojezdové kolo, měla oslavovat jeho šestý světový titul. Společnost Suomy nyní připravuje limitovanou edici této helmy se speciální grafikou.
 
Samotný vzhled helmy má na svědomí designérské studio Bargy Design, které již mnoho let pracuje na vzhledech přileb Maxe Biaggiho.
 
Dominantní je šestice hvězd po pravé straně, jež znázorňují šest titulů Mistra světa, které Max Biaggi během své kariéry získal (čtyři v Grand Prix 250 ccm a dvě ve WSBK). Dále má helma Biaggiho historické číslo „3“ a zlatý vavřínový věnec opět s šesticí hvězd. Na levé straně helmy je vyobrazen pirát stojící na globu světa a držící meč s nabodnutými šesti hvězdami.
 
Suomy vyrobí limitovanou edici této helmy v počtu tisíc kusů. Helma bude vycházet z modelu Vandal KSVL0038 a bude stát 469,- Eur.