KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

BMW R 18 B - Jedinečná, stejně jako ty

Text a foto: BMW Motorrad CZ
BMW R 18 B - Jedinečná, stejně jako ty
26.10.2021
 

Motocykl R 18 B v sobě spojuje koncentraci síly s historií cestování. Řada R 18 je zkrátka plná emocí.


Motocykl R 18 B v sobě spojuje koncentraci síly s historií cestování a emocionalitu řady R 18. O silném charakteru svědčí velká přední část s opláštěním na řidítkách a nízkým čelním štítem. A prostor pro spekulace nenechává ani 1802 ccm černého motoru Big Boxer. Zdvihový objem však není všechno. U modelu R 18 B jde o mnohem víc. Je stvořen pro individuální úpravy. Udělej si z něj zcela svůj motocykl a ukaž #Soulfuel v plné síle.

Vzhled: typický bagger
Klesající linie se táhne od vysokého výrazného předního opláštění přes 24litrovou nádrž ve tvaru kapky a prodloužené sedlo až po zadní část s napevno nainstalovanými kufry s integrovanými zadními světly. Typický motocykl BMW: důsledný a přímočarý design. Typický bagger: charakteristický streamlining.

Ten tvůj je jedinečný
Sám nejlíp víš, co chceš. Proto je motocykl R 18 B zcela zaměřen na individualizaci. To se týká jak konstrukce, tak i nabídky originálního příslušenství a výbavy BMW Motorrad. Nákladnými kolekcemi z dílny Roland Sands Design „Machined“ a „2-Tone-Black“, klasickou „Option 719“ a výfukovým systémem od Vance & Hines to jen začíná: motocykl R 18 B zcela podle tvého gusta.
Objev to nejlepší zblízka. Motocykl R 18 B ti od klasických prvků až po moderní motocyklové technologie nabízí vše, co od baggeru můžeš v současné době očekávat. A tím to zdaleka nekončí.

1802 ccm – ale bez místa pro horký vzduch
Tolik zdvihového objemu tu ještě nebylo. Tohle vidíš, slyšíš a cítíš. Od 2 000 do 4 000 min-1 dokážeš kdykoli dosáhnout přes 150 Nm. Pro silný zážitek a konstantně vysoký točivý moment s typicky boxerovým průběhem výkonu. Při 4750 ot/min.-1 podává tento mohutný motor výkon 67 kW (91 PS). Podle historického vzoru je lesklá poniklovaná kardanová hřídel, která je při běhu otevřená, pouze dalším působivým prvkem těchto 1802 ccm.
Nevlastníš velký řidičský průkaz skupiny A? Nevadí Nové BMW R 18 B nabízíme i s možností snížení výkonu na 35 kW. Náš jedinečný cruiser si tak můžeš osedlat již od 18 let s řidičským průkazem skupiny A2.

Rock ’n’ Roll ‘n’ Rain
Tři jízdní režimy motocyklu R 18 B ti v sériové výbavě poskytují požitek z jízdy a bezpečnost. K tomu navíc dostáváš automatické řízení stability ACS a regulaci točivého momentu motoru MSR. Další komfort přináší podpora couvání a Hill Start Control pro snadný rozjezd ve svahu. A ve světlometu klasického tvaru se skrývá nejmodernější LED technika. Volitelně ti přitom téměř 100% osvítí zatáčky adaptivní světlo do zatáček a dálkové světlo si udržuje konstantní dosah.