vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dunlop TrailSmart Max

Text a foto: Dunlop CZ
Dunlop TrailSmart Max
29.11.2017
 

Dunlop uvádí na trh TrailSmart Max, nástupce pětihvězdičkové řady TrailSmart.

 
- Nové technologie vycházející z originální technologie TrailSmart ohodnocené pěti hvězdičkami
- Nová konstrukce a nové složení směsi prodlužují životnost pneumatik; kilometrový proběh vyšší až o 64 % na přední a o 15 % na zadní nápravě
- Zaměřeno na konzistentní, trvalý výkon
- Při vývoji konstruktéři cílili na modely BMW R 1200 GS a Honda Africa Twin
 
Nástupcem uznávaných pneumatik Dunlop TrailSmart se v hlavních rozměrech stávají nové TrailSmart Max. Nejnovější pneumatiky značky Dunlop staví na vysoce hodnocené přilnavosti předchozí řady za sucha i na mokru, která jí vynesla vítězství v testu odborného časopisu. Současně však přinášejí nové technologie, které prokazatelně dále zlepšují ovladatelnost a odolnost. Jsou díky nim ideální pro jezdce, kteří plánují delší dobrodružství na dvou kolech.
 
Kategorie Trail je jedním z nejrychleji se rozvíjejících segmentů motocyklového trhu. Výrobci nabízejí stále nové motocykly vyšší úrovně, které vyhledávají jezdci dobrodružnější povahy.
 
Pneumatiky TrailSmart uvedla společnost Dunlop Europe poprvé na trh v roce 2015, kdy byly jedinými terénními pneumatikami, které získaly v testu společnosti MotoMag při zkouškách v provozu za sucha i na mokrém povrchu všech pět hvězdiček.
 
Dunlop ani potom neusnula na vavřínech. Její snaha vyvinout pneumatiky, které by vyhovovaly potřebám nových modelů motocyklů, vedla spolu s tradičním důrazem na vývoj nových technologií v zájmu špičkových hodnot v oblasti ovladatelnosti a kilometrového proběhu ke zrodu zcela nových pneumatik - Dunlop TrailSmart Max.
 
Technologie
 
Kostra pneumatiky TrailSmart Max obsahuje vrstvenou viskózu, která zlepšuje přesnost řízení. V kombinaci s vyhlášenou konstrukcí souvislého bezešvého pásu (Jointless Belt - JLB) značky Dunlop umožňuje viskózová vrstva rychlejší zahřátí a mnohem pružnější chování za různých teplot a v různých podmínkách.
 
Přínosem takto vylepšené konstrukce je v kombinaci s novým předním profilem také výrazně vyšší životnost. Interní testy ukázaly, že nová přední pneumatika 120/70R19 vykazuje až o 64 % delší životnost než pneumatiky předchozí generace. To opět potvrzuje vynikající pověst, kterou si už značka Dunlop v otázce odolnosti a životnosti vydobyla v jiných segmentech s pneumatikami RoadSmart III a SportSmart2 Max.
 
Konstrukce pneumatik na zadní kolo nyní rovněž těží z výhod technologie Dunlop MT neboli Multitread compound technology. Výrobce optimalizoval složení směsi tak, aby dosáhl vyšší životnosti (o 15 % vyššího kilometrového proběhu ve srovnání s předchozí generací těchto pneumatik ) a současně lepšího chování v zatáčkách, a to zejména v případě nové generace výkonnějších terénních motocyklů.
 
Běhoun pneumatik TrailSmart Max je vybaven dezénem xGT neboli Cross Groove Tread. Tento charakteristický dezén tvoří nová směs s vysokým obsahem siliky. To pomáhá udržovat pětihvězdičkové hodnocení, které si technologie TrailSmart vysloužila za výkon na mokrém povrchu.
 
Andy Marfleet, marketingový manažer v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, považuje TrailSmart Max v jejím segmentu za významný krok vpřed: „I když je TrailSmart pneumatika s pětihvězdičkovým hodnocením, měli jsme pocit, že bychom i na ni měli aplikovat nové technologie, které se už osvědčily v jiných segmentech. Podařilo se nám u ní přitom zachovat nejlepší parametry ovladatelnosti v provozu za sucha i za mokra v celém segmentu a zároveň dosáhnout výrazného zvýšení kilometrového proběhu. Naše filozofie Stronger for longer, která se osvědčila v pneumatikách RoadSmart III, i v tomto případě přispívá k stabilní výkonnosti pneumatik během celé doby jejich životnosti. Výsledkem kombinace nové konstrukce s vrstvenou viskózou, nové směsi MultiTread na zadních pneumatikách a osobitým dezénem xGT je, že je TrailSmart Max zárukou vysoké a nekompromisní výkonnosti pro nejnáročnější jezdce - dobrodruhy."
 
Významné je i to, že jsou pneumatiky TrailSmart Max dostupné ve všech rozměrech, které jsou potřebné pro nejnovější modely na trhu. Například pro kapalinou chlazené BMW R 1200 GS je to rozměr 120/70 R19 a 170/60 R17, zatímco pro vodou chlazenou verzi je to 110/80 R19 a 150/70 R17.
 
Populárním modelem z kategorie Adventure je Honda Africa Twin. Dunlop u nových pneumatik zoptimalizoval kombinace 90/90-21 a 150/70 R18 tak, aby také tomuto modelu dokonale odpovídaly.
 
„Vznik nových a zajímavých modelů v kategorii Adventure nám poskytl příležitost, abychom zdokonalili technologie použité v našich nejnovějších TrailSmart Max podle specifických požadavků těchto motocyklů,“ dodal Andy Marfleet.