KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. ledna do 16. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Harley-Davidson a Trexee

Text: Markéta Mead / Best Communications, foto: harley-davidson-praha.cz
Harley-Davidson a Trexee
06.05.2019
 

Společnost Neeco Global ICT Services partnerem Harley-Davidson Praha.


Při příležitosti zahájení nové motorkářské sezóny oznámila společnost Neeco Global ICT Services partnerství s Harley-Davidson nasazením komplexního monitorovacího systému Trexee na stroje této světově proslulé značky. Systém Trexee umožní majitelům motocyklů sledování důležitých parametrů, efektivnější využití jejich strojů, ale především nastavení bezpečnostních oznámení. Více než 30 motocyklů vybavených Trexee se v sobotu 27. dubna účastnilo unikátního závodu Harley-Davidson Praha Challenge - Nejkratší jízda pomůže

Globální monitorovací systém Trexee je součástí nabídky řešení v oblasti internet věcí (IoT) společnosti Neeco. Systém byl vyvinut jako nástroj pro efektivní správu firemního majetku na základě poptávky klientů z oboru telekomunikací, logitistiky, dopravy a dalších. Systém umožňuje jak lokalizaci majetku, tak i předcházení nežádoucích situací jako například kolizím. „Výhody našeho řešení začínají již s jednoduchostí jeho instalace,“ uvádí Michal Hekrle, programový ředitel pro IoT společnosti Neeco Global ICT Services. „Kromě GPS lokalizace, která je dnes již standardní službou, je systém vybaven také integrovanou globální datovou SIM. Pro případ nehody je systém vybaven alarmem, který může upozornit také osoby, které nemají přístup do systému. Může tak například poslat notifikaci vašim blízkým, zda jste v pořádku. Co se mě osobně, jakožto motorkáři, líbí je také možnost nechat si díky synchronizaci s Google Earth vykreslit trasu přímo v terénu a znovu si zpětně váš výlet projet ve 3D,“ doplňuje Michal Hekrle.

„Naše spolupráce s firmou Neeco vznikla v rámci oslav 115. výročí založení značky Harley-Davidson, poskytnutím řešení pro zabezpečení našich motocyklů,“ říká Jaroslav Vavřina, Managing Director Harley-Davidson Praha. „Cílem nasazení trackovacího systému Trexee na motocyklech je zlepšení podmínek pro nové i stávající generace jezdců a zvýšení bezpečnosti,“ dodává Jaroslav Vavřina.

V rámci sobotního H-D Praha Challenge – Nejkratší jízda pomůže sledoval systém Trexee polohu a ujetou vzdálenost každého závodníka. Cílem bylo naplánovat a projet deset průjezdních bodů co nejkratší trasou, přičemž výsledný čas nehrál roli. Vítězka závodu zvládla trasu zkrátit na necelých 188 km oproti nejdelší ujeté trase 218 km. Polovina vybraného startovného ve výši 72 000 korun bude na přání vítězů rozdělena mezi Nadaci policistů a hasičů (25 000 korun), Nadační fond Ztracené děti (30 000 korun) a na podporu handicapovaného motocyklisty Aleše Egera (17 000 korun).

Co vám Trexee umožní sledovat:
* GPS lokalizaci
* Náraz a pád motorky (automatická kalibrace jednotky po umístění do motorky)
* Krádež motorky
* Otřesy a manipulace s motorkou
* Teplota okolí, kde máte motorku umístěnou


Co si můžete na vašem motocyklu nastavit:
* Pohyb (Rozjezd/Otřes/Překročení rychlosti/Pád motorky či kola)
* Maximální rychlost (Notifikace/Reporty/Porovnání jednotlivých jízd)
* Pravidelná údržba (Podle najetých kilometrů / Podle data /Podle vašich potřeb)
* Prostoje a přestávky (Kde jste zastavili a na jak dlouho)
* Pád a náraz motorky (Nastavení alarmu pro vaše blízké v případě nehody)
* Stav jednotky (Baterie / Notifikace nekomunikujících jednotek)
* Přehled o tankování (Manuální zadání/ Import z tankovacích karet)
* Zahraničí (Přehled ujetých km / Přejezdy hranic – kdy/kde)


Pozn.: uvedené funkce lze jednoduše nastavit pomocí mobilní aplikace nebo webového portálu, bez ohledu na to, jaký operační systém používáte. Instalace systému je pomocí silného magnetu na vhodné místo, přičemž pro instalaci není třeba odborných znalostí a jednotku je možné instalovat skrytě, čímž se lze vyhnout jejímu objevení ze strany zlodějů nebo vandalů.