KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda letos vyjíždí s ještě větším Rebelem

Text: bvv.cz, foto: Honda
Honda letos vyjíždí s ještě větším Rebelem
31.05.2021
 

Rebelie u Hondy začala v roce 2017 představením pětistovky CMX500 Rebel, která se již o dva roky později stala třetím nejprodávanějším customem.


Letos přichází japonská jednička s novinkou v podobě většího Rebelu CMX1100. Ten staví na vlastnostech, díky kterým je menší stroj tak úspěšný, a přidává k nim více výkonu, více charakteru a řadu nejmodernějších technologií značky Honda.

Ti, kteří přecházejí z menších strojů, u tohoto modelu ocení jeho příjemné rozměry, sedlo ve výšce 700 mm a pohotovostní hmotnost 223 kg. Zkušenější jezdce ihned nadchne ovladatelnost podvozku tvořeného pevným trubkovým ocelovým rámem, 43mm kazetovou vidlicí, dvěma zadními tlumiči a radiálně umístěnou čtyřpístovou přední brzdou. A všichni pak ocení charakter a výkony řadového dvouválcového motoru o objemu 1084 cm3, odvozeného od jednotky použité v modelu Africa Twin, který se díky maximálnímu výkonu 64 kW a točivému momentu 98 Nm vyznačuje mimořádně silným zátahem v nízkých a středních otáčkách, charakterním chováním a výrazným zvukem.

Velký Rebel se i přes svůj obnažený charakter vyznačuje minimalistickými rysy. Ocelové blatníky vpředu i vzadu zakrývají široké pneumatiky; v kruhovém světlometu se mísí vzhled ze staré školy s moderními LED diodami a odráží se v něm kruhový negativní LCD přístrojový panel. Moderní technologie reprezentuje možnost výběru jízdních režimů, technologie pro udržování adheze předního kola, tempomat, či volitelná unikátní dvouspojková šestistupňová převodovka DCT.

Tato speciální kombinace klasického vzhledu a nejmodernějších technologií znamená unikátní nabídku v segmentu trhu, do kterého je s výraznými inovacemi obtížné proniknout.
 

Video

Honda Rebel CMX1100