vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

iF Design Award pro Yamahu

Text a foto: yamaha-motor.eu
iF Design Award pro Yamahu
19.02.2018
 

Společnost Yamaha popáté v řadě získala ocenění iF Design Award.

 
Modely MT-10 SP, TMAX DX a XMAX 300 byly oceněny v kategorii produktů
 
Společnost Yamaha Motor s potěšením oznamuje, že její sportovní motocykl kategorie hyper naked MT-10 SP a sportovní skútry TMAX DX a XMAX 300 získaly mezinárodně vyhlášené ocenění za design „iF Design Award 2018"*. Všechna tato ocenění byla získána v kategorii produktů a rok 2018 je již pátým v řadě, kdy se společnosti Yamaha Motor podařilo tohoto ocenění dosáhnout.
 
Model MT-10 SP představuje vrchol řady MT. Řada MT modelů kategorie hyper naked společnosti Yamaha byla navržená pro celosvětové uvedení na trh a nabízí unikátní výkonné vlastnosti motoru společně s agilním výkonem a dynamickým stylem naháče. S plnou výbavou jako u modelu nejvyšší třídy je model MT-10 SP vybaven elektronicky ovládaným systémem odpružení Öhlins a plnobarevným přístrojovým panelem TFT - a jeho exkluzivní barevné provedení „Silver Blu Carbon" je inspirováno vlajkovým supersportovním modelem společnosti Yamaha Motor, motocyklem YZF-R1M.
 
V roce 2001 byl původní model TMAX průkopníkem konceptu sportovních maxiskútrů a dnes sportovní skútr TMAX DX přináší dokonale vyvážené spojení dvou stylů do jednoho celku. S dynamickým zrychlením, agilním ovládáním a vynikajícím brzděním tento prémiový maxiskútr poskytuje výkon na úrovni sportovního motocyklu. Díky pohodlné jízdní poloze a vybavení prémiovými prvky, jako je tempomat a elektronicky nastavitelný štít, se univerzální model TMAX DX skvěle hodí pro delší dojíždění a víkendové jízdy pro zábavu.
 
Model XMAX 300 je nástupcem modelu XMAX 250, který se v Evropě těšil obrovské popularitě díky zábavné jízdě a sportovnímu charakteru - společně s kombinací komfortu a funkčnosti pro efektivní jízdu po městě i dojíždění. Tento nový model poskytuje ještě vyšší úroveň komfortu a každodenní praktičnosti. Zároveň se vyznačuje dynamickým stylem řady MAX, pohotovým výkonem a prvotřídním provedením, které podporují hrdost vlastníků skútrů Yamaha. Modely řady XMAX zapadají do středu škály sportovních skútrů a jsou uvedeny na trh celosvětově.
 
* Ocenění iF Design Award je cenou za design, kterou pořádá iF International Forum Design, nejdéle fungující organizace zabývající se designem na světě, která sídlí v Hannoveru v Německu. Od roku 1953 vybírá tato organizace každý rok špičkově navržené produkty z oblasti průmyslových výrobků a dalších oblastí, a to z celého světa.