vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

NIKEN 2018: Klíčové vlastnosti pro zatáčky

Text a foto: Yamaha-motor.eu
NIKEN 2018: Klíčové vlastnosti pro zatáčky
20.04.2018
 

Nejnovější video od společnosti Yamaha se zabývá elektronickými technologiemi podpory jízdy modelu NIKEN a výhodami, které přináší.

 
Společnost Yamaha zveřejní 19. dubna 2018 třetí videoklip popisující technická řešení modelu NIKEN. V předchozím videu byla vysvětlena řada výhod unikátní koncepce vícekolového podvozku s náklonem (LMW). Toto nejnovější video se podrobněji zaměřuje na rozsáhlou výbavu modelu NIKEN dalšími důležitými elektronickými asistenty a uvádí, jak přispívají k dosahování těch nejdokonalejších jízdních vlastností při průjezdu zatáček, i jejich další pozitivní přínosy.
 
Srdcem tohoto revolučního motocyklu je vysoce ceněný motor Yamaha CP3 o objemu 847 ccm, který dostal pro model NIKEN celou řadu speciálních úprav, exkluzivních prvků a nastavení. Klíčovým prvkem konstrukce tohoto motoru s vysokým točivým momentem a crossplane klikovým hřídelem je elektronická škrticí klapka YCC-T zajišťující jezdci lineární odezvu plynu a umožňující přesné dávkování výkonu motoru. Díky systému YCC-T lze navíc využívat mnoho elektronických jízdních asistentů, které podtrhují celkový sportovní charakter tohoto stroje, zajišťují jeho lepší ovladatelnost a přináší vyšší jistotu při jízdě.
 
Předvídatelné chování podvozku při podřazování zaručuje modelu NIKEN anti-hoppingová spojka (A&S). Systém rychlořazení (QSS) umožňuje řadit nahoru bez spojky a řízení prokluzu zadního kola má na starosti systém kontroly trakce (TCS) nabízející dvě úrovně intenzity zásahů plus možnost úplného vypnutí.
 
Kromě toho je tu elektronický systém Yamaha D-MODE se třemi různými jízdními režimy, které lze volit za jízdy podle potřeb a požadavků jezdce a aktuálních jízdních situací. Od 4. převodového stupně si při rychlosti nad 50 km/h jezdec může zpříjemnit cestování na delší vzdálenosti a jízdy po dálnicích zapnutím tempomatu.
 
Pečlivě zvolená specifikace modelu NIKEN zahrnuje kompaktní přístrojový panel LCD a dva LED světlomety dotvářející jeho agresivní, revoluční tvary. Řada elektronických asistentů vám pomůže optimálně využívat všechny výhody, které jsou vlastní jedinečné koncepci tříkolového vozidla LMW. Žádný jiný motocykl vám nenabídne takto dokonalou ovladatelnost a jistotu držení stopy spojenou s nepřekonatelným projevem v zatáčkách.
 
NIKEN je exkluzivní nový tříkolový motocykl, který již vzbudil velký zájem. Společnost Yamaha spustí online rezervační systém objednávek 17. května 2018 v 10:00 hodin středoevropského letního času (CEST) na stránce http://niken.yamaha-motor.eu
 
Je třeba, aby zákazníci projevili svůj zájem o motocykl NIKEN registrací prostřednictvím tohoto rezervačního systému. Přednost mají rezervace zadané dříve.


 

Video

2018 Yamaha NIKEN (3)
2018 Yamaha NIKEN - Technical video three: Electronic aids and benefits


2018 Yamaha NIKEN (2)
2018 Yamaha NIKEN - Technical video two: LMW


2018 Yamaha NIKEN (1)
New Yamaha NIKEN - Technical video one: Product overview