vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nové barvy řady Yamaha XSR pro rok 2018

Text a foto: Yamaha Motor EU
Nové barvy řady Yamaha XSR pro rok 2018
26.10.2017
 

Model XSR700 dostupný v nové barvě Brilliant Red, kterou vzdává hold motocyklu XS2 z roku 1972 a model XSR900 k dispozici v nové barvě Racing Red, oživující vzpomínky na barevné provedení originálního XS850 v 80. letech 20. století.

 
Hold minulosti zaměřený na budoucnost
V roce 2018 se nejprodávanější model XSR700 vrací ke kořenům s novým výrazným barevným provedením, které je poctou kultovnímu XS650 - motocyklu, který odstartoval ve společnosti Yamaha čtyřtaktní revoluci a stal se jedním z nejdůležitějších a nejikoničtějších modelů v historii společnosti Yamaha.
 
Model XS650, představený již v roce 1968 - dříve, než se řada dnešních jezdců na motocyklu XSR700 vůbec narodila - představuje významný milník jako první čtyřtaktní motocykl značky Yamaha. XS650 si díky svému vyspělému paralelnímu dvouválci SOHC o objemu 654 ccm, mimořádné spolehlivosti a vysokému výkonu získal řadu věrných příznivců jak v Evropě, tak v USA. Až do dnešních dnů existuje mnoho klubů oddaných vlastníků motocyklů řady XS.
 
Během 17 let výroby, kdy byl tento model prodáván pod různým označením - XS650, XS1, XS2 a XS650 Special - vydobyl společnosti Yamaha pevnou pozici předního výrobce čtyřtaktních motocyklů v době, kdy byla Yamaha považována za výrobce převážně dvoutaktních strojů.
 
Kromě obrovské popularity mezi silničními jezdci zanechal model XS650 velkou stopu i ve světě motocyklových závodů. Motor XS650 hnal kupředu Kennyho Robertse na šampionátu AMA Grand National Dirt Track v USA v roce 1973 - a dominoval také v sajdkárkrosu, kde v letech 1980 až 1984 získal čtyři tituly mistra světa po sobě.
 
Nová barva Brilliant Red pro XSR700
Od ledna 2018 bude model XSR700 dostupný v nové barvě Brilliant Red, kterou vzdává hold motocyklu XS2 z roku 1972.
 
Stejně jako původní model XS650 je XSR700 vybaven paralelním dvouválcem nabízejícím silný lineární točivý moment a mimořádné potěšení z jízdy. Společnost Yamaha poprvé použila toto vzpomínky vyvolávající barevné provedení přibližně před 46 lety. Model XSR700 v barvě Brilliant Red oživuje ducha původního čtyřtaktu s paralelním dvouválcovým motorem. Skvělý příklad uplatnění naší filozofie Faster Sons v praxi
 
Nová barva Racing Red pro XSR900
Od listopadu bude model XSR900 k dispozici v nové barvě Racing Red, oživující vzpomínky na barevné provedení originálního XS850 v 80. letech 20. století.
 
Originální příslušenství
Společnost Yamaha vyvinula pro modely XSR700 a XSR900 celou řadu vysoce kvalitního originálního příslušenství určeného pro řadu Sport Heritage, inspirovaného motocykly z projektu Yard Built. Ten je plodem spolupráce společnosti Yamaha s předními světovými úpravci motocyklů v několika uplynulých letech. Všichni zákazníci tak dostávají možnost vytvořit si svůj vlastní, jedinečný motocykl Yamaha Yard Built.
 
Rozsáhlý sortiment příslušenství zahrnuje řadu dílů pro zvýšení výkonu, například vysokých a nízkých výfukůAkrapovičnebo zadních tlumičů či předního odpružení značky Öhlins pro lepší ovladatelnost. Vlastníci motocyklů XSR, kteří vyžadují maximální pohodlí při jízdě, mohou vybírat z rozsáhlé nabídky sedel a štítů. K dispozici je také celá řada elegantního příslušenství, například kapotáže sedla a kryty Billet.
 
V nabídce je také několik různých měkkých brašen, které nejen výborně vypadají, ale také zvětšují úložný prostor modelů XSR. Součástí řady originálního příslušenství je rovněž mnoho odlehčených dílů Billet i dalších prvků určených k podtržení stylu těchto charismatických modelů řady Sport Heritage.
 
Pomocí aplikace „My Garage" (Moje garáž) si mohou vlastníci motocyklů XSR a potenciální noví zákazníci vytvořit svůj vysněný motocykl online pomocí 3D konfigurátoru se snadnou obsluhou. Stačí jen kliknout a upravit si motocykl tak, aby výsledek byl přesně podle vašich představ
 
Životní styl Yamaha - Faster Sons
Vyvinuli jsme řadu skvěle vypadajícího oblečení pro volný čas určeného pro majitele motocyklů XSR. Návrhy mnoha z těchto triček, bund a čepic vytvořil legendární konstruktér motocyklů Roland Sands.
 
Do sortimentu patří i otevřená helma s parádním retro vzhledem nebo jezdecké bundy, rukavice a další. Jsou dostupné v celé řadě velikostí pro muže i ženy.
 
XSR700 a  XSR900 2018 - Přehled
XSR700 - Stvořen pro budoucnost
* Nová verze v barvě Brilliant Red s předním a zadním blatníkem v provedení Matt Silver
* Zkonstruován pro dokonalý zážitek z jízdySvětlomet a zadní světlo v klasickém stylu
* Kožené sedlo v klasickém stylu se dvěma typy povrchové úpravy
* Pneumatiky Pirelli Phantom s autentickým vzorkem
* Vynikající spotřeba paliva
* Hliníková palivová nádrž
* Kapalinou chlazený čtyřtaktní řadový dvouválec o objemu 689 ccm
* Průbojný design s vymodelovanou kapotáží
* Provedení ve stylu filozofie křížového klikového hřídele s  přesazením o 270 stupňů
* Vysoký a silný lineární točivý moment
* Dvojité přední kotouče 282 mm s čtyřpístkovými třmeny
 
XSR900 - Zrozen k dominanci
* NovéRacing Redbarevné provedení
* Kapalinou chlazený čtyřtaktní řadový tříválec o objemu 850 ccm
* Hliníkové kryty palivové nádrže
* Systém kontroly trakce
* Asistenční antihoppingová kluzná spojka
* Světlomet a zadní světlo v klasickém styluKonstrukce motoru s křížovým klikovým hřídelem
* Lehký rám s hliníkovými díly
* Nastavitelné přední a zadní odpružení
* Elegantní retro styl, výkony hodné sportovního odkazu
* Prošívané stupňovité sedlo
* Silný točivý moment, úžasné zrychlení
* Snadné úpravy
 
Barvy pro řadu Yamaha Sport Heritage 2018
 
XSR900                  
* NOVINKA: Racing Red
* Garage Metal
* Midnight Black
 
XSR700                  
* NOVINKA: Brilliant Red
* Garage Metal
* Tech Black
 
XV950R
* Tech Graphite
 
SCR950      
* Vivid Red
* Yamaha Black