vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. prosince 2021 do 9. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Nový model Yamaha MT-03

Text a foto: Yamaha-motor.eu
Nový model Yamaha MT-03
04.10.2019
 

Zažijte adrenalin vysokého točivého momentu.


Temná strana Japonska
Uvedením kultovního modelu MT-09 v roce 2013 zahájila společnost Yamaha v motocyklovém světě zcela novou éru. Nejenže se některé modely ze segmentu Hyper Naked staly nejprodávanějšími motocykly v Evropě, do širšího povědomí se rovněž dostala i filozofie temné strany Japonska, kolem které vznikla stále rostoucí komunita jezdců. Symbolizuje vazbu na japonský původ společnosti Yamaha a představuje vášeň pro výkon, která se stala vrozenou vlastností značky. Současně je oslavou nekonvenčního přístupu jezdců na strojích MT, kteří jsou skutečnými mistry točivého momentu.

Kategorie Hyper Naked a řada MT
Představením řady MT dala společnost Yamaha zřetelně najevo svůj záměr vytvořit nový typ motocyklu určený pro jezdce, kteří chtějí novým způsobem vyjádřit svůj životní postoj.

To byl však pouze začátek, neboť segment motocyklů kategorie Hyper Naked se začal rychle rozvíjet a nabídl stroje kubatury 125 ccm až 1 000 ccm, díky kterým mohou jezdci v rámci řady MT s narůstajícími zkušenostmi přesedlat na motocykly s vyšší výkonností. Skvěle vybavené stroje, jako jsou sportovní verze SP modelů MT-09 a MT-10 či MT-10 Tourer Edition, vycházejí vstříc specifickým potřebám zákazníků a dále rozšiřují možnosti poznávání světa ze sedla motocyklu. Celkem se za uplynulých šest let v Evropě prodalo 241 000 motocyklů řady MT.

Nový model MT-03 je dokladem, že segment Hyper Naked se neustále rozvíjí. S radikálním a agresivním novým vzhledem, vyspělými novými technologiemi a celkově lepšími technickými parametry je tím nejryzejším představitelem řady MT.

Nová MT-03: Temný blesk
Díky důmyslně zkonstruovanému motoru, lehké ovladatelnosti a nefalšovanému vzhledu naháčů zapadá MT-03 dokonale do modelové řady MT.

Nová MT-03 s radikálním novým vzhledem a charakterem - vybavená nejlepším dvouválcovým motorem ve své třídě a moderním odpružením zajišťujícím precizní ovládání a mimořádnou agilitu - je dokonalým strojem pro jezdce, kteří chtějí přejít na vyšší úroveň a kteří se chtějí připojit k rodině MT. Kromě toho se jedná o jeden z nejatraktivnějších motocyklů pro muže i ženy hledající svůj první plnohodnotný stroj.

Agresivní design MT nové generace
Motocykl MT-09 přinesl na evropské silnice radikální dynamický vzhled. Prakticky ihned se tento první motocykl kategorie Hyper Naked značky Yamaha s kapotáží podtrhující vzhled naháče, průbojným designem, úchvatným lineárním točivým momentem a neuvěřitelnou agilitou setkal s velkým ohlasem, který položil základy zcela nového směru.

Agresivní design nové generace, který umocňuje kultovní vzhled novinky MT-03, vznikl se stejnou sportovní DNA, díky níž se její sourozenec s tříválcovým motorem kubatury 847 ccm stal jedním z nejprodávanějších motocyklů Yamaha všech dob.

Dynamický, nový průbojný styl kapotáže
Modely Yamaha MT se vyznačují jedinečným designem, charakterizovaným „sevřeným" vzhledem v oblasti motoru, a vyzařují energii, která je odlišuje od ostatních modelů. Průbojný vzhled nového modelu byl posunut na ještě vyšší úroveň. Projevuje se novým širokým krytem 14litrové palivové nádrže a odlehčenými vzduchovými lapači, které dokládají jeho příslušnost k modelové řadě MT.

Dvojité zkosené obrysové světlo a LED světlomet
MT-03 2020 se svým agresivním, dravým novým vzhledem s dvojitým zkoseným obrysovým světlem je dokonalým zástupcem modelové řady MT a hrdým nositelem její genetické výbavy.

Nové dvojité zkosené obrysové světlo, které přitahuje pozornost a přestavuje základ dramatického výrazu nového modelu MT-03, je doplněno malým výkonným centrálně umístěným LED světlometem stylově zakomponovaným do přední kapotáže. Minimalistické provedení nabízí jasné světlo a stroji dodává jedinečný a charismatický vzhled, který dále podtrhuje výrazný futuristický design motocyklu.

Nová štíhlá, odlehčená směrová LED světla skvěle doplňují obrysová světla a dokonale zapadají do celkového agresivního nového stylu motocyklu MT-03.

Důmyslný dvouválec o objemu 321 ccm
Srdcem stroje Hyper Naked nové generace je jedna z nejdůmyslnějších pohonných jednotek této třídy. Vyvážená konstrukce se dvěma válci zajišťuje plynulejší odezvu při nižších otáčkách než řada jiných jednoválcových motorů.

Technicky vyspělé vnitřní součásti zahrnují nauhličené ojnice a lehké kované písty odolné proti tepelné zátěži, jejichž nízká hmotnost s vratným pohybem přináší menší vibrace a přímočařejší odezvu na plyn. Celohliníkové válce s úpravou DiASil zajišťují optimální odvod tepla, čímž omezují výkonové ztráty.

Nová 37mm přední vidlice USD
Jedním z nejvýznamnějších technických vylepšení pro modelový rok 2020 je použití nové technicky vyspělé přední vidlice USD, která přináší lepší ovladatelnost při brzdění, akceleraci i zatáčení. MT-03 se tak stává jedním z nejvýkonnějších a nejzábavnějších strojů skupiny A2. Nová vidlice s vnitřními trubkami o průměru 37 mm a vnějšími trubkami ve zlaté barvě dodává ve spojení s agresivní novou přední kapotáží a dvojitým obrysovým světlem lehkému prémiovému stroji působivý vzhled vysokoobjemových motocyklů MT.

Dlouhá kyvná vidlice s novým nastavením tlumiče
Koncept prodloužené kyvné vidlice společnost Yamaha poprvé představila na svém supersportovním stroji YZF-R1. Stejná technika je úspěšně použita i na nové MT-03. Díky otočnému čepu asymetrické vidlice délky 573 mm, který je blíže středu stroje, se snižuje odchylka sklonu motocyklu vůči povrchu vozovky. Výsledkem je vysoká míra ovladatelnosti při brzdění, zatáčení i akceleraci. Přepracované nastavení předpětí a tlumicí síly tlumiče ve spojení s tužší zadní pružinou pak dále zlepšují celkové jízdní vlastnosti motocyklu.

Lehký, kompaktní kosočtvercový rám
Konstrukce lehkého kosočtvercového rámu motocyklu MT-03 z trubek je vyvážená z hlediska tuhosti přispívající k agilitě při ovládání motocyklu i k pocitu lehkosti. Využitím motoru jako nosného prvku se konstruktérům společnosti Yamaha podařilo udržet hmotnost podvozku na minimu. S novou 37mm přední vidlicí USD a modernizovaným zadním odpružením je model 2020 předurčen přinášet strhující sportovní jízdu.

Ergonomická jízdní pozice
Použití nové široké palivové nádrže a přepracované kapotáže umožnilo konstruktérům Yamaha dosáhnout optimální jízdní pozice, které jezdcům na motocyklu MT-03 zaručuje nejvyšší míru pohodlí a ovladatelnosti v nejrůznějších situacích. Štíhlá střední část poskytuje jezdci možnost přimknout se těsněji k motocyklu a nízká výška sedla spolu s vysoko umístěnými řídítky a kompaktním rámem zajišťují přirozenou, ergonomickou jízdní pozici, která je základem propojení jezdce se strojem.

Nový technicky vyspělý přístrojový LCD panel
Nová generace motocyklu MT-03 se může rovněž pochlubit novými moderními přístroji, které dotvářejí dojem kvality charakterizující tento lehký stroj kategorie Hyper Naked. Moderní přístrojový panel využívá LCD displej, multifunkční design je tak atraktivní i vysoce praktický.

Vzhled dokládající příslušnost k řadě MT a vysoce kvalitní provedení
MT-03 s dramatickým novým designem, přepracovanou průbojnou kapotáží a novou 37mm přední vidlicí USD nabízí vzhled a charakter modelů Yamaha MT vyšší kubatury. Od agresivní nové masky s dvojitými světly po přístrojový LCD panel, směrová LED světla či horní brýle vidlice z litého hliníku je tento dynamický stroj nízké váhové kategorie nabitý prémiovými prvky a vyspělou technikou Yamaha, díky kterým je jedním z nejkultivovanějších modelů v kategorii motocyklů pro jezdce s řidičským oprávněním skupiny A2.

Klíčové vlastnosti modelu MT-03
Agresivní design MT nové generace
Dvojité zkosené obrysové světlo a LED světlomet
Důmyslný dvouválec o objemu 321 ccm
Nová 37mm přední vidlice USD
Dlouhá kyvná vidlice s novým nastavením tlumiče
Lehký kosočtvercový rám
Ergonomická jízdní pozice
Vzhled a charakter velkých motocyklů
Nový technicky vyspělý přístrojový LCD panel
Nová lehká směrová LED světla

Cena a dostupnost
Model MT-03 bude dostupný u prodejců Yamaha od prosince 2019. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit cenu, obraťte se na oficiální zastoupení společnosti Yamaha ve vaší zemi.

Barvy
Model MT-03 se bude dodávat v barvách Ice Fluo, Icon Blue, Midnight Black.

Originální příslušenství Yamaha
Společnost Yamaha vyvinula pro motocykly kategorie Hyper Naked širokou řadu originálního příslušenství, například díly pro zlepšení výkonu, pohodlí i stylu umožňující každému majiteli vytvořit si jedinečný stroj MT-03. Zákazníci mají možnost kupovat si díly samostatně, nebo mohou ušetřit čas a peníze a objednat si některý z paketů speciálně sestavených společností Yamaha, který vyhoví různým požadavkům.

K dispozici je rovněž široká nabídka oblečení značky MT, například bundy, trička, mikiny a mnoho dalšího. Originální příslušenství a nabídka oblečení se neustále vyvíjí. Nejnovější informace o aktuálních produktech najdete na stránkách www.yamaha-motor.eu.

Aplikace MyGarage
V aplikaci MyGarage si lze snadno a rychle vytvořit personalizovaný motocykl Yamaha. Zákaznici mohou experimentovat a porovnávat různé kombinace originálního příslušenství, aby zjistili, co jim bude nejvíce vyhovovat. Pomocí aplikace MyGarage si může kdokoli během chvilky sestavit vysněnou verzi motocyklu MT-03 a prohlédnout si ji ve vysokém rozlišení ze všech úhlů. Díky této aplikaci už nebudete při výběru správných dílů tápat. Konečný seznam lze odeslat e-mailem prodejci značky Yamaha, který vybrané originální příslušenství zajistí a instaluje.

MyRide
Aplikace MyRide umožňuje jezdcům na motocyklech Yamaha vést si záznamy o jednotlivých jízdách a širokém spektru dat a funkcí, například úhlu náklonu, akceleraci, maximální rychlosti, změnách nadmořské výšky a ujeté vzdálenosti. Do údajů o jízdě lze doplnit snímky a podělit se o ně prostřednictvím sociálních médií. Informace lze ukládat ve vlastním uživatelském účtu. Jedná se o nejlepší způsob, jak dodat každé jízdě novou dimenzi. Jezdci si díky aplikaci mohou své oblíbené trasy vychutnat, kolikrát budou chtít.