KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. ledna do 16. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Postupte na novou úroveň

Text a foto: Yamaha-motor.cz
Postupte na novou úroveň
10.05.2019
 

Model YZF-R125 dostal do vínku ryzí závodní geny Monster Energy Yamaha MotoGP.


V lednu 2019 byl představen zcela nový motocykl Yamaha YZF-R125, nejvyspělejší supersport kubatury 125 ccm, jaký kdy společnost Yamaha vyrobila. Model YZF-R125, který je výsledkem mnohaletých zkušeností našich závodních týmů v různých kategoriích, se pyšní geny strojů řady R a závodní DNA. Od května letošního roku si tyto jedinečné geny budete moci dopřát prostřednictvím speciální edice YZF-R125 Monster Energy Yamaha MotoGP, která je zhmotněním ryzího závodního ducha týmu Yamaha MotoGP.

Exkluzivní edice YZF-R125 disponuje vzhledem inspirovaným stroji Yamaha Monster Energy MotoGP, který je téměř identický s motocykly YZR-M1 hvězd MotoGP Valentina Rossiho a Mavericka Viñalese a který dokonale odráží svůj závodní původ. Agresivní vzhled s ostře řezanými liniemi je nezaměnitelný a charakteristické zelené stopy drápů Monster Energy dávají najevo, že jde o nebezpečného predátora. Tato edice jezdcům umožňuje dostat se ještě o krok blíže světu závodů a na vlastním stroji hrdě prezentovat ryzí závodní DNA značky Yamaha.

Kromě atraktivního vzhledu musí mít skutečný supersportovní motocykl samozřejmě dostatečný výkon a YZF-R125 v tomto ohledu nijak nezaostává. Srdcem stroje je centrálně umístěný kapalinou chlazený motor o objemu 125 ccm se čtyřmi ventily, který byl pro rok 2019 zcela přepracován a poskytuje tak nyní ještě více plynule dávkovatelného výkonu s vyšším točivým momentem v širším rozsahu otáček.

Technika motoru je vysoce vyspělá, systém variabilního řízení ventilů (VVA) optimalizuje časování ventilů v závislosti na otáčkách motoru. Z hlediska výkonu přináší systém VVA jezdcům na stroji YZF-R125 úchvatné jízdní zážitky díky vysokému točivému momentu a razantnímu zrychlení od nízkých po střední otáčky, se stabilním výkonem při vyšších otáčkách motoru.

Působivý výkon a přísun točivého momentu doplňují jízdní vlastnosti odpovídající úrovně. Rám Deltabox s optimalizovanou geometrií zajišťuje motocyklu YZF-R125 jeho legendární ovladatelnost. Konstrukční řešení podvozku dotváří lehká hliníková kyvná vidlice vytvořená pro model 2019, s optimalizovanou tuhostí zajišťující sportovní, agilní a pohodlnou jízdu.

Výkon a jízdní vlastnosti však neznamenají nic bez dokonalé ovladatelnosti. YZF-R125 proto nabízí celou řadu funkčních prvků z řady R, například přesnou antihoppingovou spojku, odpružení s 41mm obrácenou přední vidlicí, brýle vidlice ve stylu GP a robustní zadní pneumatiku širokou 140 mm.

Exkluzivní edice YZF-R125 Monster Energy Yamaha MotoGP 2019 je dokonalou poctou strojům MotoGP. Objednat si ji můžete od května 2019 u prodejců Yamaha. Model YZF-R125 se rovněž dodává v barvách Yamaha Blue, Tech Black a Competition White. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit místní maloobchodní cenu, obraťte se na oficiální zastoupení značky Yamaha.

Hlavní vlastnosti:
* Kapotáž řady R se vzhledem motocyklů Yamaha MotoGP Monster Energy
* Motor o objemu 125 ccm s variabilním řízením ventilů
* Vysoká účinnost spalování pro plynulý přísun výkonu
* Rám Deltabox s vynikající tuhostí
* Hliníková kyvná vidlice pro sportovní jízdní vlastnosti
* Lehká a precizní antihoppingová spojka
* Speciálně tvarovaná nádrž o objemu 11 litrů pro dlouhý dojezd
* Kokpit inspirovaný motocyklem YZR-M1 MotoGP
* Propracovaný zřetelný přístrojový LCD panel
* Vynikající ergonomie pro vyváženou jízdní pozici
* Široká zadní pneumatika 140/70-17 pro lepší stabilitu a výraznější styl
* Výkonná brzdová soustava s velkým předním kotoučem o průměru 292 mm a zadním kotoučem o průměru 230 mm


Originální příslušenství Yamaha
Originální příslušenství Yamaha umožňuje všem majitelům modelu řady R přizpůsobit si svůj motocykl Yamaha ještě více. Řada příslušenství pro modely Yamaha řady R zahrnuje titanové výfuky a nasazovací tlumiče, kryty Billet, chrániče a další doplňky zlepšující jízdní vlastnosti, funkčnost a styl.
Společnost Yamaha při vývoji nových produktů úzce spolupracuje s osvědčenými dodavateli, sortiment dílů a příslušenství z řady originálního příslušenství Yamaha se neustále rozšiřuje. Zahrnuje například kompletní výfukový systém, stupačky a kryt sedla, nebo kompletní sportovní sadu, která obsahuje štít Endurance, držák registrační značky, samolepky na ráfek, ochrannou nálepku na nádrž, boční chrániče a LED směrová světla.