vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Tracer 700 na Vueltu

Text a foto: Yamaha
Tracer 700 na Vueltu
27.08.2018
 

Tracer 700 se stal oficiálním motocyklem závodu La Vuelta.

 
Společnost Yamaha byla nově vybrána jako jeden z oficiálních dodavatelů pro La Vueltu, největší cyklistický závod Španělska
 
La Vuelta se poprvé konala v roce 1935 a s postupem času se pro místní cyklisty stala událostí roku. Letošní 73. ročník se společně s Tour de France a Giro D'Italia řadí k nejdůležitějším etapovým závodům světa.
 
Díky sponzorské smlouvě je univerzální model Yamaha Tracer 700 oficiálním motocyklem La Vuelty pro rok 2018. Tento všestranný motocykl nabízí jedinečný zážitek z jízdy, a jeho výbava a vlastnosti z něj činí opravdový silniční motocykl - jako stvořený pro úchvatnou trasu letošní La Vuelty, která vede všemi kouty Španělska.
 
„Je naprosto nezbytné mít motocykl, který zaručuje ty nejlepší bezpečnostní podmínky," uvedl Javier Guillén, generální ředitel organizace Unipublic, která Vueltu pořádá. „Během závodu je vše v pohybu a vše musí být dokonale zkoordinované, aby nedošlo ke komplikacím. Sponzorství společností Yamaha je zárukou spolehlivosti, přesnosti a bezpečnosti provozu, tedy tří hlavních pilířů pro organizaci závodu, jako je La Vuelta."
 
Model Yamaha Tracer 700 se díky snížené hmotnosti pouhých 196 kg a oceňovanému dvouválcovému motoru CP2 o objemu 689 ccm pyšní vynikající hbitostí. Pohodlná a ergonomická jízdní pozice, vysoký štítek a palivová nádrž o objemu 17 litrů zaručují, že si na motocyklu Tracer 700 maximálně užijete každou cestu - ať už ve městě nebo v ostrých zatáčkách při víkendových vyjížďkách.
 
22 motocyklů
Společnost Yamaha v rámci sponzorství poskytne 22 strojů Tracer 700, které organizátoři La Vuelty využijí při službách spojených s řízením závodu a na kterých se objeví členové závodních komisí a podpůrných týmů a také služba Neutral Service.
 
Jak prohlásil Victor González, manažer společnosti Yamaha Motor Spain, „U Yamahy máme sport a soutěživost v genech. Spolupráce se sportovní událostí jako je La Vuelta je pro nás skvělou příležitostí k rozšíření našich úspěchů a aktivního životního stylu. Zároveň je to šance představit naše produkty široké veřejnosti a předvést jejich spolehlivost. Náš model Tracer 700 vyniká díky své proslulé všestrannosti a ovladatelnosti, což mu umožňuje přizpůsobit se jakýmkoli podmínkám provozu, takže si dokonale poradí ve všech etapách La Vuelty".
 
Kromě pozornosti, kterou Tracer 700 přiláká v průběhu celého závodu, se společnost Yamaha zviditelní také v „Parque Vuelta", zábavní zóně pro sponzory, kterou La Vuelta zajišťuje. V různých městech podél trati budou postaveny pavilony, které budou poskytovat informace o modelech Tracer 700 a Tracer 900GT. K dispozici budu také naše reklamní předměty a diváci budou mít možnost vyhrát dres z edice, kterou společnost Yamaha vytvořila u příležitosti spoluúčasti na závodu La Vuelta 2018.
 
Dohoda o spolupráci mezi společností Yamaha a La Vueltou utvrzuje vedoucí postavení, integritu a prestiž naší společnosti nejen ve Španělsku, ale i v zahraničí.
 
Více informací o závodu La Vuelta 2018 naleznete na adrese www.lavuelta.com
Více informací o modelu Tracer 700 naleznete na adrese www.yamaha-motor/tracer700