KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Triumph nabízí klasiku i unikátní kusy

Text: bvv.cz, foto: triumph-motorcycles.com
Triumph nabízí klasiku i unikátní kusy
02.06.2021
 

Dokladem toho, že pořízení motocyklu prémiové značky nemusí zatížit rodinný rozpočet na mnoho měsíců, je produktová řada vstupních modelů kategorie moderních klasiků značky Triumph.


Základem je elegantní univerzál Street Twin. Motocykl klasických tvarů, nicméně vybaven výbornými jízdními vlastnostmi i moderními technologiemi. Hodí se jak pro víkendové výletování, tak pro každodenní dojíždění do práce nebo do školy.

Srdcem modelu Street Twin je paralelní dvouválcový motor o obsahu 900 kubických centimetrů, který poskytuje výkon slušných 65 koní. Díky 270° zaúhlení klikového hřídele nabízí kromě nízko posazené hodnoty maximálního krouticího momentu 80Nm, také úctyhodnou zvukovou kulisu.

A protože se jedná o motocykl určený zejména mladým jezdcům, nabízí se opravdu široká škála volitelného originálního příslušenství, aby si každý jezdec mohl svůj stroj přizpůsobit svému vkusu nebo jízdnímu stylu.

Ani ten nejlevnější stroj však nemusí být nutně Popelkou. Individualistům, jejichž požadavky neuspokojí ani paleta více, než 120 položek volitelného příslušenství, je určena limitovaná série Triumph Street Twin Gold Line, která vyniká speciálním lakováním a zejména ručně zpracovávanými zlatými logy na nádrži a ručním linkováním. Motocyklů v tomto provedení bylo vyrobeno pouze 1000 kusů do celého světa.

Dalším zástupcem cenově dostupných klasických motocyklů Triumph je oblíbený model Street Scrambler. Typickým prvkem tohoto motocyklu je již po několik generací dvojice výfukových tlumičů, umístěných proklatě vysoko na pravém boku stroje. Vzhled motocyklu odkazuje na dřevní doby vesnických závodů cestou necestou od hospody k hospodě, které položily základy dnešnímu motokrosu.

Stejně jako v případě modelu Street Twin, je i zde základem řadový dvouválec 900cm3 s typickým zvukovým projevem i nízko posazenou špičkou krouticího momentu. Bez zajímavosti není ani servisní interval prodloužený na 16.000 kilometrů. Spojka je vybavena antihoppingem s asistencí. Její ovládání je tak skutečně jednoduché. Přesto, že Street Scrambler je označován jako "urban scrambler" není třeba se bát ani výletů do lehčího terénu. Jeho podvozek si s tím hravě poradí.

Ke všem základním modelům motocyklů řady moderní klasik, je k dispozici opravdu široká škála originálních doplňků. Ani Street Scrambler není výjimkou. Má jich k dispozici skutečně mnoho. Včetně například sportovních tlumičů Fox s odloučenými expanzními nádobkami nebo brašen a tašek všech možných tvarů i velikostí.

Také řada Street Scrambler má svou pomyslnou třešničku na dortu. Tou je limitovaná série 775 kusů motocyklu s označením Sandstorm. Tento stroj je již z výroby osazen bohatou výbavou pro jízdu v terénu a unikátním lakováním.