KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Triumph Scrambler 1200

Text: BVV, foto: Triumph
Triumph Scrambler 1200
13.05.2021
 

Triumph nabízí terénní výlety ve velkém stylu.


Parta britských ostrých hochů do nepohody se v průběhu měsíce dubna rozrostla o novou modelovou řadu motocyklů Triumph Scrambler 1200. Stejně jako před tím jsou k dispozici dvě provedení. Ultimátní Scrambler 1200 XE i umírněnější verze XC opět nabídnou nekončící porci krouticího momentu, který má nyní vrcholnou hodnotu 110Nm při 4500 otáčkách za minutu a špičkový výkon 90 koní při 7250 ot/min. Pro výlety za hranice asfaltu jsou to hodnoty více než úctyhodné.

Scrambler XE nabídne podvozek se zdvihem 250mm, dvojicí tlumících jednotek Öhlins s odloučenými expanzními nádobkami vzadu a plně nastavitelnou USD vidlicí Showa vpředu. Model XC nabízí o zhruba 4 cm nižší světlou výšku, užší řídítka a kratší zadní kyvnou vidlici. K dispozici je několik jízdních režimů od módu Rain pro opatrnou jízdu v dešti až po Off-Road Pro, který potlačí nebo zcela vyřadí asistenty prokluzu a ABS a umožní tak maximální zážitek z opravdu divoké jízdy v terénu. Krotit vášně pak pomohou robustní brzdy Brembo.

U obou typů motocyklů byla vyřešena v minulosti tolik diskutovaná otázka zahřívání výfukového potrubí. Ve výbavě samozřejmě nechybí bezklíčkový přístup, plné LED osvětlení nebo například plnobarevný TFT palubní štít, který po připojení motocyklu na volitelný bluetooth modul umožní zrcadlení mobilního telefonu. Zobrazovat se tak mohou například symboly navigace, seznam uložených skladeb nebo notifikace SMS a hovorů. Prosvětlenými lačítky z řídítek lze přímo ovládat funkce připojené kamery GoPro.

Pomyslnou třešničkou na dortu nabídky motocyklů Triumph Scrambler 1200 je letošní limitovaná série s označením Steve McQueen. Tento unikátní stroj je již v základu osazen množstvím prémiových doplňků. Na první pohled se odlišuje speciálním zeleným lakováním se zlatými historickými logy a ručně provedeným linkováním.

Motocykl odkazuje na slavný válečný film The Great Escape (Velký útěk) z roku 1963, kde Steve McQueen v sedle motocyklu Triumph TR6 předvádí množství kaskadérských kousků. Pouze v závěrečné scéně, kdy motocykl skáče přes bariéru z ostnatých drátů, byl tento skvělý herec i jezdec nahrazen kaskadérem, kterým nebyl nikdo jiný, než neméně slavný motocyklista Bud Ekins. Každý stroj z limitované série čítající 1000 kusů je označen vlastním výrobním číslem a autentickým podpisem Steve McQueena na horních brýlích.
 

Video

Scrambler 1200 Steve McQueen Edition