vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Yamaha a Akrapović spojují síly

Text a foto: Yamaha Motor CZ
Yamaha a Akrapović spojují síly
10.12.2011
 

Návštěvníci letošní výstavy EICMA v Miláně byli svědky zahájení nové zajímavé spolupráce mezi dvěma nejrespektovanějšími značkami ve svém oboru. Společnosti Yamaha a Akrapovič – přední výrobce inovačních a exkluzivních výfukových systémů – spojily své síly.

 
Mezi společností Akrapovič, který byla sponzorem týmu Yamaha MotoGP v roce 2011 a týmu Yamaha v seriálu World Superbike po mnoho let, a společností Yamaha se už v minulosti vytvořil pevný a vzájemně prospěšný vztah. Obě firmy nyní s potěšením oznamují, že od roku 2012 dál bude široká nabídka výfuků Akrapovič na klíčové motocykly a skútry Yamaha exkluzivně prodávána prostřednictvím evropské oficiální dealerské sítě Yamaha.
 
Výfuky představují extrémně důležitou a konkurenční součást celkového trhu s after-marketovým příslušenstvím, a protože produkty obou společností dosahují stejně vysoké úrovně v oblasti spolehlivosti, kvality, ergonomie a designu, je spojení značek Yamaha a Akrapovič dobrou zprávou pro zákazníky Yamaha a fanoušky značky Akrapovič po celé Evropě.
 
Nová řada výfuků pro motocykly a skútry Yamaha byla kompletně vyvinuta a vyrobena firmou Akrapovič, a bude opatřena speciálním gravírovaným logem konkrétního modelu a logem Akrapovič. Většina nových výfuků na silniční motocykly se může legálně používat v silničním provozu a má homologaci v souladu s hlukovými a emisními normami EU. Pro výhradní použití na okruhu budou v nabídce také závodní výfuky na vybrané motocykly Yamaha.
 
První fáze programu začne v prosinci 2011 zahájením prodeje výfuků Akrapovič na nejžádanější silniční motocykly Yamaha, v následující druhé fázi pak začátkem roku 2012 přijdou na trh závodní výfuky na naše modely YZ-F a čtyřtaktní motokrosové modely WR-F.
 
Modelová řada Akrapovič bude pokrývat hlavní modely motocyklů a skútrů Yamaha pro rok 2012, a některé starší verze těchto modelů. Další podrobnosti budou oznámeny v prosinci 2011.
 
O FIRMĚ AKRAPOVIČ Úspěšný specialista na řešení výfukových systémů a inovační titanové technologie. Akrapovič je přední výrobce prémiových výfukových systémů pro motocykly a sportovní automobily. Rovněž patří ke špičce v oblasti karbonových dílů a inovačního použití titanu. Výfukové systémy Akrapovič jsou vyhlášené svým pozitivním vlivem na výkon, svou nízkou hmotností, životností a zvukem.
 
Firma, založená před dvaceti lety ve Slovinsku bývalým motocyklovým závodníkem, vyrostla v mezinárodně uznávaného dodavatele výfuků pro úspěšné závodní týmy. Už 63 mistrů světa dosáhlo na svůj úspěch s výfukovým systémem Akrapovič. Společnost vyrábí výfuky v nejmodernějších továrnách ve Slovinsku, zaměstnává 500 lidí a exportuje své výrobky do více než šedesáti zemí světa.
 
 Firma Akrapovič letos slaví své dvacáté výročí založení.