KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. ledna do 16. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Yamaha Niken oficiálním doprovodným strojem

Text a foto: Yamaha-motor.eu
Yamaha Niken oficiálním doprovodným strojem
18.03.2019
 

Niken, první sériový vícekolový motocykl na světě, se stal oficiálním doprovodným strojem tří nejslavnějších cyklistických závodů na světě.


Yamaha potvrzuje tříleté partnerství týkající se technického doprovodu závodů Tour de France, Giro d'Italia a La Vuelta.
Společnost Yamaha s potěšením oznamuje nové tříleté strategické partnerství s organizací A.S.O. a společností RCS Sports, organizátory tří nejznámějších evropských cyklistických Grand Tour, kde se model NIKEN stane oficiálním doprovodným motocyklem až do konce sezóny 2021.
NIKEN, představující spojení mimořádných sportovních jízdních vlastností, univerzálních a všestranných schopností a kvalitních předpokladů pro jízdy na dlouhé vzdálenosti, je význačným představitelem řady sportovně cestovních motocyklů značky Yamaha.
Jeho revoluční technika vícekolového podvozku s náklonem (LMW) zajišťuje za všech okolností více bodů kontaktu s povrchem vozovky. To znamená, že nezáleží na tom, zda sálá nesnesitelné parno v létě, je mrazivě chladno v zimě nebo panují jiné povětrnostní podmínky v ostatních ročních obdobích - NIKEN zaručí bezkonkurenční pohodlí a jistotu jízdy v jakékoli situaci a kterékoli roční době.

Zajištění všudypřítomné podpory
Trasy všech tří závodů Grand Tour vedou místy přes ty nejnáročnější horské silnice, jaké si dokážete představit. Od úzkých serpentin v Itálii a Španělsku až po dlouhé sjezdy údolími Belgie a severní Francie - NIKEN bude tím nejlepším společníkem na cesty pro nespočet motocyklistů doprovázejících závody Grand Tour.
Stroje NIKEN od společnosti Yamaha nabízející hladký přechod z konvenčních jednostopých motocyklů bez nutnosti měnit jízdní styl budou využívat pořadatelé, závodní komisaři a oficiální týmy technické podpory závodů.
Jezdci na motocyklech NIKEN budou mít během každé z těchto sportovních událostí globálního významu celou řadu náročných úkolů. Mezi nejdůležitější povinnosti bude patřit zajištění lékařské pomoci, výměna kol cyklistů, přeprava nápojů a nutričních doplňků a regulace závodních a mediálních vozidel.

Posílení pevného partnerství
S celkovou vzdáleností přes 10 000 km tyto tři největší závody Grand Tour spolu se všemi dalšími doprovodnými akcemi pořádanými organizací A.S.O. a společností RCS Sport vedou přes jedny z nejklikatějších horských silnic na světě. Prvními dvěma z řady událostí, kde budou jezdci na strojích NIKEN zajišťovat kvalitní podporu, bude závod Strade Bianche 2019 v Itálii, který se koná 9. března, a závod Paříž-Nice 2019 konaný ve Francii ve dnech 10.-17. března.

Giro d'Italia
102. ročník závodu Giro d'Italia, který startuje 11. května, se skládá z 21 náročných etap o celkové vzdálenosti 3 518,5 km. Ročník 2019, ve kterém ujedou cyklisté průměrně 167,5 km denně, je plný prudkých stoupání v horském terénu střední a severní Itálie.
Společnost Yamaha, která zajišťuje pro organizátory závodu ze společnosti RCS již od roku 2009 širokou řadu skútrů a motocyklů, se v novém ročníku závodu vrací s nejnovější verzí motocyklu NIKEN. Závod končí 2. června 2019 závěrečnou časovkou na okruhu Torricelle ve Veroně.
Mimoto bude NIKEN také oficiálním motocyklem na několika různých jarních a podzimních závodech.

Tour de France
Ve dnech 6. až 28. července se v Bruselu v Belgii sejde na startu 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického závodu světa mezinárodní elita silniční cyklistiky. Ročník 2019 závodu Tour de France tvoří celkem 21 etap vedoucích dvěma zeměmi a 37 různými regiony Francie.
Závod zahrnuje sedm rovinatých etap, dvě časovky, pět kopcovitých etap a sedm horských etap. Pět z nich má cíl na několika nejvyšších vrcholech Francie. Společně s tisíci diváků lemujících trasy jednotlivých etap se tato událost těší neutuchající celosvětové mediální pozornosti, kdy se závodu účastní přes 2 000 novinářů a fotografů.

La Vuelta
Třetím z nejvýznamnějších závodů Grand Tour v roce 2019 bude La Vuelta ve Španělsku. Ročník 2019, který se koná od 24. srpna do 15. září, sestává z 21 etap a jeho celková vzdálenost činí 3 272,2 km. Společnost Yamaha díky velmi dobrým vztahům s pořadatelskou organizací závodu A.S.O. poskytne na technickou podporu ročníku 2019 závodu La Vuelta celou flotilu strojů NIKEN.

Eric de Seynes - prezident společnosti Yamaha Motor Europe
„Tato úžasná nová dohoda s organizátory tří nejprestižnějších cyklistických událostí na světě je skvělou příležitostí k předvedení nezměrného potenciálu našeho modelu NIKEN. Závodění ve všech jeho podobách je v DNA společnosti Yamaha silně zakořeněno a tato spolupráce nám umožní stát se nedílnou součástí hladkého průběhu závodů, které patří k největším sportovním událostem na světě. Díky týmům polykajícím nesčetné kilometry v srdci
Evropy tak pro společnost Yamaha vzniká úžasná možnost představit svůj revoluční projekt veřejnosti důkladněji a předvést jeho schopnosti a spolehlivost v každém terénu a za všech podmínek. Naše řada modelů NIKEN je unikátní svou všestranností, schopností vyhovět jezdcům nejrůznější vyspělosti a potenciálem nabídnout v netušené míře bezkonkurenční pohodlí a jízdní bezpečí na libovolné silnici. Jsem neochvějně přesvědčen, že NIKEN dokonale vyhoví potřebám všech jezdců, kteří budou pověřeni náročnými úkoly zajištění podpory na těchto velkých sportovních svátcích."


Cyklistické závody v Itálii v roce 2019, kde budou motocykly NIKEN zajišťovat technickou podporu
Strade Bianche | 9. března | RCS Sport
Tireno-Adriatico | 13.-19. března | RCS Sport
Milán-San Remo | 23. března | RCS Sport
Giro d'Italia | 11. května až 2. června | RCS Sport
Giro di Lombardia | 13. října | RCS Sport

Cyklistické závody ve Francii v roce 2019, kde budou motocykly NIKEN zajišťovat technickou podporu
Paříž-Nice | 10.-17. března | A.S.O.
Paříž-Roubaix | 14. dubna | A.S.O.
Critérium du Dauphiné | 9.-16. června | A.S.O.
Tour de France | 6.-28. července | A.S.O.

Cyklistické závody v Belgii v roce 2019, kde budou motocykly NIKEN zajišťovat technickou podporu
Flèche Wallonne | 24. dubna | A.S.O.
Liège-Bastogne-Liège | 28. dubna | A.S.O.

Cyklistické závody ve Španělsku v roce 2019, kde budou motocykly NIKEN zajišťovat technickou podporu
La Vuelta | 24. srpna až 15. září | A.S.O.