vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha spustila rezervaci Nikenu

Text a foto: Yamaha-motor.eu
Yamaha spustila rezervaci Nikenu
17.05.2018
 

Systém online rezervací pro model NIKEN 2018 je nyní v provozu.

 
Společnost Yamaha potvrzuje cenu a dostupnost modelu NIKEN
 
NIKEN bude dostupný výhradně prostřednictvím rezervačního online systému, který bude spuštěn 16. května v 19:00 středoevropského letního času. Potenciální zákazníci, kteří si chtějí objednat tento nový motocykl Yamaha s vícekolovým podvozkem s náklonem, se musí přihlásit na adrese https://niken.yamaha-motor.eu a zaregistrovat se pomocí svých údajů.
 
Společnost Yamaha upozorní všechny žadatele do 3 pracovních dní, pokud jim bude přidělen motocykl. Pokud bude vaše registrace přijata, budou vám zaslány údaje o dodávajícím prodejci a o dalším postupu při nákupu a dodání nového motocyklu NIKEN.
 
Yamaha NIKEN: Osedlejte revoluci
 
Yamaha NIKEN se vyznačuje dvěma předními koly, které zaručují bezkonkurenční schopnosti při zatáčení. Jde o první sériový vícekolový motocykl na světě. NIKEN otevírá nové možnosti pro progresivní řidiče, kteří hledají zcela nový zážitek, a jako takový je jedním z nejradikálnějších konceptů ve světě motocyklů a představuje začátek nové éry ovládání strojů.
 
Výkon sportovního motocyklu a jedinečná jistota v zatáčkách
 
S modelem NIKEN otevírá společnost Yamaha možnosti zcela nové éry motocyklů - revoluci v podobě jedinečných zážitků z jízdy, které dávají sportovním motocyklům nový rozměr.
 
Představte si, že můžete projíždět zatáčky s nepřekonatelnou jistotou - zcela nový zážitek, který lze srovnat s úchvatným pocitem při vykružování oblouků na lyžích. Převratný nový typ motocyklu s odlišným vzhledem a jízdním projevem. Přestože se od motocyklu liší, jízdní vlastnosti modelu NIKEN jsou pro jezdce důvěrně známé.
 
Vyspělá exkluzivní technika značky Yamaha využitá ve zdvojené konstrukci přední části s možností náklonu zajišťuje vysokou míru trakce, díky které umí NIKEN projevit své silné stránky v zatáčkách a umožňuje jezdci rychlou a současně jistou jízdu na silnici plné zatáček. Dvě přední kola znamenají dvě sestavy předních brzd, takže míru trakce a brzdnou schopnost rovněž nelze s ničím jiným srovnat.
 
NIKEN je vybavený vyspělou vícekolovou technologií s náklonem, která umožňuje velký úhel náklonu (až 45 stupňů), a vyznačuje se radikálním designem kapotáže, který zdůrazňuje jeho jedinečný moderní styl. Jde o zcela nový druh motocyklu, který nabízí dokonalou přilnavost přední části, jisté vedení stopy a úchvatný brzdný účinek.
 
Motocykl Yamaha NIKEN je poháněn tříválcovým motorem o objemu 847 ccm s klikovým hřídelem crossplane, který nabízí vysoký točivý moment. Motor je usazen v důmyslném hybridním rámu a je vybavený propracovaným elektronickým ovládáním, které zlepšuje celkovou kontrolu nad strojem. Jeho vzhled, jízdní vlastnosti a dojem z jízdy spadají do vlastní kategorie.
 
Připravte se na změnu. Osedlejte revoluci.
 
Cena modelu NIKEN
Cena motocyklu NIKEN se liší podle země. Konkrétní informace získáte od místního zastoupení.
 
NIKEN: Technologie znamenající revoluci
* Zcela nová koncepce v segmentu motocyklů
* Jedinečná schopnost průjezdu zatáček
* Nezaměnitelný pocit z přilnavosti přední části, jistoty vedení stopy a brzdného účinku
* Radikální design
* Moderní vícekolová technika naklánění
* Vysoký úhel náklonu, maximálně 45 stupňů
* Zdvojená obrácená přední vidlice v souladu s Ackermannovou podmínkou geometrie řízení
* Hybridní rám z oceli a hliníku doplněný hliníkovou kyvnou vidlicí
* Rozložení hmotnosti mezi přední a zadní část s jezdcem přibližně 50:50
* Kapalinou chlazený tříválcový motor CP3 DOHC o objemu 847 ccm
* Speciální nastavení vstřikování paliva a optimalizované vyvážení klikového hřídele
* Světlomet a zadní světlo LED
* Zrcátka převzatá z modelu YZF-R1 s integrovanými LED ukazateli směru
* Dvě 15palcová přední kola s rozchodem 410 mm a 17palcové kolo vzadu
* YCC-T
* Systém D-MODE se 3 provozními režimy motoru
* Tempomat - funkční při rychlostech nad 50 km/h
* Systém kontroly trakce se 2 režimy a možností vypnutí
* Anti-hoppingová spojka pro vyšší stabilitu podvozku při podřazování
* Systém rychlořazení pro plynulejší řazení nahoru
* Kompaktní přístrojový panel s LCD displejem
* Hliníková palivová nádrž o objemu 18 l
* Plně nastavitelné zadní odpružení
* Dvě přední kotoučové brzdy o průměru 298 mm, zadní brzda s kotoučem o průměru 282 mm
* Napájecí výstup 12 V DC
 
Originální příslušenství
Společnost Yamaha vyvinula řadu vysoce kvalitního originálního příslušenství navrženého speciálně pro jezdce, kteří chtějí přizpůsobit nový motocykl NIKEN svému vlastnímu stylu. Díky motoru s vysokým točivým momentem, jedinečným schopnostem zatáčení a propracovaným technologiím elektronického řízení poskytuje model NIKEN fantastický zážitek z jízdy. Řada sportovního příslušenství Yamaha vám pak umožňuje vytvořit jedinečný stroj vyhovující vašemu životnímu stylu.
Sortiment příslušenství se neustále vyvíjí a v současnosti obsahuje vše od systému Akrapovič či sportovního sedla po kryt chladiče, chrániče kloubů, titanové napínače řetězu a další.
 
Dostupnost a barva
Zákazníci, kteří provedou rezervaci online na adrese https://niken.yamaha-motor.eu od 16. května, mohou čekat dodání motocyklu NIKEN k příslušnému prodejci Yamaha nejdříve v září 2018. Společnost Yamaha potvrdí všem zákazníkům konečná data dodání během léta 2018 a bude o nich všechny plně informovat.
NIKEN bude dostupný v barevném provedení Graphite (DNMG).
 
Turné motocyklu NIKEN
Pokud byste chtěli zažít jedinečnou jízdu na motocyklu NIKEN a vychutnat si bezkonkurenční schopnosti zatáčení, budete mít možnost se na tomto revolučním motocyklu projet na turné modelu NIKEN. Od června do října 2018 společnost Yamaha navštíví řadu míst v celé Evropě a nabídne vám možnost osedlat revoluci v podobě motocyklu NIKEN.
 
Další informace o čase a místě najdete na webu společnosti Yamaha pro vaši zemi.