KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Knox Handroid

Text a foto: CzechBike.cz
Knox Handroid
25.09.2013
 

Firma Knox vzala všechny své vědomosti a zkušenosti, které za více jak 25 let ochrany kostí motorkářů nabyla, přidala několik zcela nových revolučních technologií, a vyvinula ultimativní revoluční rukavice Handroid.

 
Rukavice Handroid pro vás pracují hned dvakrát: při normálním nošení vám tak nějak automaticky zjednají respekt mezi ostatními motorkáři, ale pracují pro vás hlavně při pádu, kdy pro vás udělají úplně všechno, co současná lékařská věda nabízí:
 
- Patentované vnější pružné exoskeletonové výztuhy na prstech účinně chrání klouby prstů a pomáhají zabránit přeražení prstních kostí. Přesto umožňují zcela neomezený pohyb prstů a nenamáhají prsty žádnou přídavnou silou. Potvrzuje to například i skutečnost, že v rukavicích Knox Handroid jezdí James Ellison v MotoGP.
 
- Zvýšenou ochranu záprstních kůstek i celého hřbetu ruky poskytuje horní chránič Metapod se strukturou Honeycomb, vyplněný speciálním tlumicím gelem. Na tomto chrániči je upevněno křidélko, které slouží k prvotní ochraně ruky při nárazu nebo zachycení. Toto křidélko je projektováno tak, že zachytí energii prvního nárazu, ale může se od rukavice rychle oddělit, pokud by hrozilo riziko jeho zachycení.
 
- Boční slidery po obou stranách zápěstí chrání klouby zápěstí.
 
- Na dlaních rukavic je patentovaný systém SPS pro ochranu člunkové kosti, doplněný přídavnou skluznou plochou na malíkové hraně. Tím je zajištěno, že při pádu se do kontaktu s povrchem dostanou pouze chrániče, a nikoliv nechráněná část rukavice. Slider pod zápěstím zvyšuje efektivitu skluzu, a tím funguje jako podpora systému SPS.
 
- Celá dlaňová část rukavic je z oděruodolné klokaní kůže vyztužené kevlarovou vrstvou proti prodření.
 
- Rukavice Handroid jsou vybavené dosud nejpropracovanějším systémem zapínání – Knox Boa. Díky tomuto systému nebylo nikdy navlékání a sundávání rukavic jednodušší a promyšlenější.
 
A pokud milujete chytré detaily, tak tunelová konstrukce hřbetu rukavic Handroid, která umožňuje pohyb jednotlivých dílů rukavice při ohýbání ruky, tvoří zároveň dosud nejšikovnější kapsičku na špunty do uší, jaká kdy byla vymyšlená.
 
Rukavice Handroid získaly v roce 2011 ocenění Innovation Award za největší a nejpokrokovější přínos k ochraně motorkářů.
 
Barva: bílá, modrá a červená
Velikost: XS – XXL
Cena v eshopu czechbike.cz: 4175,- Kč (včetně DPH)
 
Specifikace:
* Vnější pružné exoskeletonové výztuhy chránící prsty a klouby
* Chrániče hřbetu ruky Knox Metapod
* Systém SPS – ochrana proti zlomení člunkové kosti
* Zápěstní boční a spodní slidery
* Japonská, anilinem činěná hovězí useň určená pro závodní použití
* Dlaň z klokaní kůže
* Silikonové aplikace na konečcích prstů a dlani pro nejlepší možný grip
* Vnější švy pro dokonalý střih a pohodlí
* Zapínací systém Knox BoaRukavice lze zakoupit Z D E..... (www.czechbike.cz)