CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kombinéze PSí Hubík Aragon

Text a foto: psihubik.cz
Kombinéze PSí Hubík Aragon
15.07.2016
 

Představujeme vám novou koženou kombinézu Aragon. Jedná se o dvoudílný model vyrobený z prvotřídní hovězí kůže v úpravě High Solid, který je vhodný pro celosezónní použití jak na silnici, tak hobby jízdu na okruhu.

 
 
 
Sportovní moto kombinéza z prvotřídní hovězí kůže tloušťky 1,2-1,4mm v úpravě High Solid od renomovaného italského výrobce usní. Bezpečnost zajišťuje set chráničů na všech exponovaných místech ( CE třívrstvé chrániče PSí na ramenech, loktech a předloktích, kolenech a holeních, záda - Sas-Tec, kyčle a paže - zesílená paměťová pěna Viscofoam ). Navíc ramena a lokty jsou zdvojeny speciální PSI technologií, tzv. systém dvojité ochrany: "Twin Ferrite System Protection", který byl odzkoušen na závodních tratích. Spočívá v umístění "feritů" na vnější část kombinézy. Tato vysocepevnostní ocel rozloží sílu nárazu na větší plochu, dobře pohltí část energie a kromě maximální ochrany jezdce omezí i rozsah poškození kombinézy.
 
Kombi je šita bezpečnostními švy - veškeré šití je minimálně dvojité často trojité, přičemž jeden šev je vždy skrytý, aby se nemohl ihned prodřít. Sedací část je proti oděru zdvojena kůží.
 
Model ARAGON je obohacen prvky racingových kombinéz. Závodní límec je uzpůsoben velké pohyblivosti v oblasti krku, je měkký a příjemný na dotek. Také závodní zápěstí je ze stejného materiálu a umožňuje tak vysoký komfort pohybu při ovládání páček a nezpůsobuje zbytečné vrstvy v rukavicích. Kevlarová streč pod pažemi a v rozkroku zvyšuje pohodlí. Streč v rozkroku je pak podložena klimamembránou, z důvodu určení tohoto modelu k celoročnímu provozu. Moto kombinéza má pružné kožené díly nad koleny a na zádech pro správný ohyb na motocyklu.
 
Vnitřní podšívka je lehká perforovaná, omezující pocení a na zádech je navíc 3D materiál pro odvádění potu v pozici páteřového chrániče, který je součástí kombi. Pasivní bezpečnost zajišťuje reflexní proužek na zádech. Kombi je ve dvoudílném provedení s tzv. novinkou v PSI technologiích - "hladký pas". Spočívá v úpravě střihu v části dělení bundy od kalhot, kdy je konstrukčně navržen pro maximální pohodlí na posed na motocyklu i ve stoji díky pružné části pro regulaci přední délky.