vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Novinka – Knox Handroid IV

Text a foto: MMB
Novinka – Knox Handroid IV
02.05.2019
 

Knox představuje novou generaci sportovních motocyklových rukavic Handroid IV.


To nejlepší se stává ještě lepším Zcela nový model rukavic Knox Handroid IV je vyvrcholením vývoje a zdokonalováním za uplynulých 10 let, které dali vzniknout jedinečným a unikátním rukavicím s nejvyšší úrovní ochrany, které současně vzbuzují respekt mezi ostatními motorkáři a závodníky na závodních okruzích. Nově jsou v nabídce i krátké Handroid POD, které ocení i vyznavači lehkého terénu, skútrů nebo cestování.

Nové Rukavice Knox Handroid IV jsou vybaveny Inovovaným patentovaným systémem SPS s evolučním chráničem Microlock a aerodynamickými exoskeletonové výztuhy na prstech. Na nových Handroidech jsou použity nové materiály a zdokonalený je také systém zapínání Boa.


Nová generace motocyklových rukavic Handroid IV je produktem Knoxu, který proti svým úspěšným předchůdcům opět udělal výrazný krok vpřed ve vývoji bezpečnosti a posunul hranice na nejvyšší úrovni v oblasti moderního designu a v inovacích.

Všemožnými oceněními ověnčené rukavice na motorku Knox Handroid předchozích generací nastavily nejvyšší standard sportovních rukavic za posledních deset let díky svému unikátnímu designu a vzhledu, kde dominují vnější ultimativní exoskeletonové chrániče prstů, chránící proti nárazům a oděru.

Výzvou pro společnost Knox bylo vždy neustále zlepšovat, inovovat a vyvíjet své produkty. Rukavice na motorku Handroid IV jsou navrženy jak pro jízdu ve městě, dlouhé cesty, tak i na závodní okruh. Výsledkem vývoje je elegantní a moderní vzhled rukavic, který je k dispozici ve více barevných kombinacích.

Chrániče
Nové Exoskeletonové chrániče mají nyní mnohem nižší profil, měkčí pocit při pohybu prstů a jsou více aerodynamičtější, přesto zůstávají stejně efektivní. Všechny vysoké body hřbetu rukavice byly nahrazeny hladkým chráničem vyrobenými z odolného, ale měkkého TPU. Metakarpální chránič za zápěstím pokrývající zadní část ruky obsahuje gelový chránič pro efektivní absorpci nárazu.

Kůže
Lehká 0,8 mm silná kůže Drum Dyed z Koreje, zde byla použita pro svou lehkost, odolnost a pružnost. Drum dyed je kůže probarvená, nikoli nabarvená. Jedná se o vzácně používanou kůži, která je skoro 2x dražší než kůže nabarvená (jako u většiny rukavic), které jsou pouze pokryty vrstvou barvy. Tato kůže tak drží stálé barvy. Dále použitá 0.8 mm silná klokaní kůže byla vybrána pro svou nadstandardní odolnost a lepší pocit na dlani a prstech. Při dané síle je stále odolnější než jakákoliv jiná kůže. Klokaní kůže je vždy dodávána od stejného australského rodinného podniku, který patří od roku 1891 k předním odborníkem v tomto oboru.

Chránič SPS
Chrániče člunkové kosti SPS na dlani jsou nejnovějším produktem vývoje patentovaného systému ochrany Knox. SPS nově zahrnuje chránič MICRO-LOCK.

Boa systém
Knox pokračuje spolupráce s firmou Boa na zlepšení systému stahování zápěstí a povedlo se ujít obrovský krok vpřed. Handroid IV se již spoléhá na nový jednodušší jednostupňový systém, který je ještě bezpečnější než u předchozích generací.

Konstrukce
Výrazně vylepšené tvarování pro prsty zlepšuje komfort při nošení, což z Handroidů činí ještě pohodlnější rukavice.
Důkladná pozornost je věnována celkové konstrukci. Knox využívá stejné odborníky, kteří stáli za rukavicemi Handroid v posledním desetiletí. V továrně Knox jsou jen špičkoví odborníci ve svém oboru, kteří těží z bohatých zkušeností s výrobou závodních rukavic té nejvyšší kvality.

Certifikace
Proces certifikačního schvalování Test 15 CE zahrnuje oblastí kvality materiálů, pevnosti, střihu, odolnost proti oděru, pevnost švu a tahu a absorpci nárazu.

Certifikace EN 13594-2015
Cena Handroid IV: 5990,-Kč
Barvy: černá, bílá, červená, modrá
Velikosti: S-3XL
Cena Handroid POD: 4590,-Kč
Barvy: černo-béžová
Velikosti: S-3XL

Odkaz: https://www.knox.cz/stitek-produktu/handroid/