KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Novinky Berik pro rok 2012

Text: Jiří Křížek, foto: Berik
Novinky Berik pro rok 2012
02.01.2012
 

Italská společnost Berik připravila pro letošní rok několik novinek.

 
Novinkou roku 2012 je bunda Cordula, která jde do prodeje v pánské a dámské verzi v bílé a černé barvě. Bunda má na ramenou a loktech chrániče, které maximalizují bezpečnost bez zásahu do komfortu. Bunda má výborné a především měkké polstrování především v oblasti krku.
 
Pro milovníky jednodílných kombinéz přichází Berik s novým produktem, vyrobeným z elastického kevlaru Super Tense-tex. Výrobek je z klokaní a hovězí kůže s perforací na hrudi, krku, rukou, lýtkách a v zádovém „hrbu“. Tvrdá pryskyřičná hmota s pamětí zajišťuje vnitřní ochranu loktů, ramen a kolenou, zatímco stejná místa jsou z venkovní strany chráněné hořčíkovou slitinou. Ochrana páteře je zajištěná zádovým hrbem, který je uvnitř tvořen voštinovou skořepinou, která má zvýšit bezpečnost svou absorpcí deformací při pádu.
 
Novinkou jsou také boty BOT-1289-BK. Ochranu jezdce opět zajišťuje hořčíková slitina. Opotřebované slidery jsou snadno vyměnitelné. Na spodní části paty je ochrana z tvrdého plastu, stejně tak na zádní části. Kovovou výztuž boty pokrývá kravská kůže. Bota je uzavíratelná zipem, který je překryt suchým zipem. Střed podrážky boty je vybaven gumou, která má zajistit dobrou přilnavost ke stupačce.
 
Berik také na trh uvede dva nové páry rukavic. Pro městský provoz jsou určené rukavice City, zatímco milovníkům adrenalinu jsou k dispozici rukavice Sport/Racing. Oba typy rukavic jsou z pevné tkaniny, která je doplněná tvrdou kůží. Oblast zápěstí pak má měkkou elastickou vložku. Oba typy rukavic jsou v prodeji v pánském i dámském provedení.