KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

All Ride Show zve na custom do Továrny

Text a foto: Jonáš Kašpar
All Ride Show zve na custom do Továrny
26.10.2018
 

Café racery, scramblery, choppery… ty nejkrásnější na míru upravené motorky budou opět k vidění na výstavě All Ride Show, která se o víkendu 26. - 28. října vrací do industriálních prostor Továrny v Praze na Maninách.

 
Na třetím setkání custom maniaků bude k vidění přes 60 originálních motocyklů, převážně přestaveb z českých dílen, ale také od špičkových zahraničních stavitelů a garáží jako třeba z Rakouska, Německa nebo Spojených států.
 
Událost si bere za cíl ukázat custom scénu v celé šíři. „Nevystavujeme jen showbiky, ale motorky všech možných stylů, na kterých lidé běžně jezdí. Chceme, aby návštěvníci viděli, že existuje spousta přístupů a postupů, jak vytvořit originální stroj.“ uvádí jeden z organizátorů Jan „Somik“ Somerauer.
 
Na All Ride Show nikdy nevystavují stejné motorky. K vidění tak budou především nové kousky, z nichž některé čeká světová premiéra. Výstava představí vedle hlavní expozice také několik specialit. Zastoupeny budou opět motorky závodící ve sprinterských závodech nebo klasické choppery. „Chceme na All Ride Show ukázat, že motorky s prodlouženými vidlemi nejsou módní trend, ale že se celou dobu staví na ježdění, prostě že nevymírají.” říká další pořadatelů a sám vystavující Viktor Říha. Na výstavě najdete stroje známých stavitelů i zahraniční kousky, které pořadatele usilovně nahání po celé Evropě. „Letos české stavitele doplní opravdové pecky zahraniční scény. Díky dlouhodobě pozitivním vztahům se nám podařilo přivézt motorky od 9 zahraničních vystavovatelů mezi nimiž jsou třeba rakouští Vagabound nebo Revival Cycles z USA.“ doplňuje Viktor.
 
Program akce začíná v pátek od 18 hodin, kdy se otevřou brány a první hosté budou mít příležitost nahlédnout dovnitř. Připraven je doprovodný program pro všechny příchozí, kteří se mohou těšit na obchody, galerie a workshopy ze světa custom kultury nebo sobotní afterparty v nedalekém klubu Klasick Wheels. Pořadatelé na All Ride Show zvou nejen obdivovatele motorek, ale i rodiny s dětmi, pro které jsou připravené soutěže a papíry s pastelkami ke zvěčnění svých favoritů. Pro ty, kteří nebudou mít příležitost přijet se na motorky podívat osobně, je připraven exkluzivní live stream s detailním představením prémiových přestaveb a nejzajímavějších kousků.
 
Vstupné na výstavu je dobrovolné, přičemž diváci mohou svůj příspěvek vhodit nejen na začátku, ale klidně až při odchodu, kdy dokáží výstavu lépe ocenit. Svým způsobem tak můžou už letos podpořit výstavu v roce 2019 v její výjimečné podobě – bez sponzorů, log a reklamních bannerů.
 
Jak doplňuje Viktor Říha, který má spolu se svými parťáky pořadateli v holešovické Továrně dílnu a klub: “Přijďte se rozloučit se sezónou, ale taky s Továrnou. S All Ride jsme Továrnu vesele před dvěma roky otevřeli a teď jí pojďme ještě veseleji uzavřít. Ale nebojte, protože na jaře se zase naskočí na motorky a na konci října se zase někde uvidíme. All Ride jsou teprve tři roky, takže má ještě všechno před sebou.”