KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Bikeracing na veletrhu Motocykl

Tisková zpráva Incheba Praha, s.r.o.
Bikeracing na veletrhu Motocykl
08.03.2012
 

Milovníci motocyklového sportu, ani letos na výstavě Motocykl rozhodně nebudete strádat. Svou prezentaci budou mít v Praze-Holešovicích i týmy ze světa silničního motosportu.

 
FGR tým představí v Čechách postavenou motorku pro závody Moto3. Na stánku DMA Racing se objeví mistr ČR Michal Drobný.
 
Jak se stalo zvykem, k vidění budou dragstery nejen na dvou kolech. Motocyklové bestie s výkonem přes 600 koní a automobilové dragstery postavené na základě klasických amerických motorů s objemem až 8 000 cm3.
Na stánku Superbike-online.cz a Bikeracing.cz, který najdete v pravém křídle Průmyslového paláce, se můžete seznámit s prostředím silničního a okruhového závodění. K vidění bude závodní motocykl kategorie Superbike Aprilia RSV4 Factory, Honda CBR600RR kategorie Supersport a Yamaha YZF-R6. Dále si na stánku můžete prohlédnout závodní skútr a unikátní závodní prototyp z věhlasné školy Aspara Matineze, na kterém dobývá Španělsko naše motocyklová naděje, devítiletý Filip Salač.
 
Součástí této platformy okruhového ježdění a závodění na stánku Superbike-online.cz a Bikeracing.cz je také originální závodní box, ve kterém je k vidění nejen kompletní zázemí používané v závodech silničních motocyklů, ale ve kterém můžete spatřit i unikátní videa ze závodů mistrovství světa i legendárních 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích. V pátek od 16:00 bude rozdávat autogramy a odpovídat na Vaše otázky naděje českého motocyklového sportu Filip Salač a ve 14:00 mistr Evropy v motokrosu Petr Bartoš. Zkrátka nepřijdete ani ve čtvrtek, kdy se na stánku ve 13:00 objeví účastník mistrovství světa kategorie Supersport, Ondřej Ježek. V sobotu, v 11:00 se dočkáte trojnásobného vítěze závodu 300 zatáček Gustava Havla, Jiřího Brože a jednoho z nejznámějších českých motocyklových jezdců, Lukáše Peška. V neděli pak na 11 hodinu dorazí mistr republiky v silničních závodech, Karel Pešek. Konzultace a rady jak se do okruhového ježdění zapojit získáte samozřejmě na tomto místě.
 
Fandy závodů mimo silnici letos potěší exhibice americké podoby ploché dráhy – flattrack. Neméně zajímavá bude beseda a autogramiáda účastníků terénního závodu Intercontinental Rally. Mezi exhibicemi se můžete o adrenalinové sportovní disciplíně stuntriding pobavit s motocyklovými kaskadéry a týmem Crazy Day. Výstava začíná už tento čtvrtek 8. března, podrobné informace najdete na webu www.vyhrajmotorku.cz.