KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MOTOSALON na plný plyn

Tisková zpráva BVV
MOTOSALON na plný plyn
25.02.2019
 

Několik informací před blížící se výstavou MOTOSALON.


Desáté jubileum
Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení MOTOSALON letos slaví kulaté jubileum a místo oslavy připadne na pražský veletržní areál Letňany. Veletrh totiž každoročně střídá místo konání z Prahy do Brna a zpět a pokaždé jej navštíví kolem 60.000 návštěvníků. Ten letošní si nenechte ujít – koná se 28.2.-3.3.

Přehlídka všech motoznaček
Již nyní je jasné, že veletrh bude větší než obvykle a nebudou na něm chybět žádní významní importéři značek. Organizátoři avizují pět plných hal a více než 300 vystavujících firem. Mezi nimi najdete legendární značky jako Harley Davidson, BMW, Suzuki, Kawasaki, Honda, Yamaha, Čezeta, Indian, Royal Vintage, Norton, Ducati, Triumph, Aprilia, KTM, Husqvarna, Benneli, Peugeot ale také CF Moto, Yuki nebo limitované edice Lewis Hamilton.

Novinky a premiéry
Ať máte rádi sportovní nebo silniční motorky, choppery, cestovní endura, naháče, retro motorky či skútry – čeká na vás neuvěřitelné množství novinek. Vybere si opravdu každý, připraveny jsou jak luxusní verze s moderními technologiemi tak úsporné varianty skútrů či elektroskútrů pro spořivé zákazníky.

Nejvíce čtyřkolek v historii
Milovníci čtyřkolek mohou letos jásat, protože v této branži půjde zřejmě o dosavadní nejlepší přehlídku. Ať už silniční nebo terénní čtyřkolky přicházejí se spoustou inovací, které ocení jak mládež, tak dospělí uživatelé.

Příslušenství a motodoplňky v top kvalitě
To nejlepší vybavení z nejmodernějších materiálů v nejnovějších designech nabídnou fanouškům motosportu vystavovatelé příslušenství a oblečení. Kombinézy, bundy, kalhoty, airbagové oblečení, speciální obuv, ale také helmy, splňující přísné bezpečnostní normy. K tomu nepřeberné množství příslušenství a doplňkové výbavy na motocykly, které cestování ještě více zpříjemní – ať už jde o hliníkové kufry nebo chytré technologie pro komunikaci.

Doprovodný program plný adrenalinu
Co by to bylo za veletrh, kdyby na něm chyběla zábava a adrenalin. O to se postarají špičkoví závodníci, kaskadéři a další hosté. Hlavní program bude probíhat na pódiu v hale 5 a na volných plochách před vstupní halou, kde návštěvníky čeká SHOW ARÉNA s vystoupením kaskadérů a dalšími vychytávkami.

Zahájení s celebritami
Známí fanoušci moto-výletů, herci Honza Révai a Pavel Liška, herečka Vanda Hybnerová, zpěvačka Helena Zeťová, ale také závodnice Rally Dakar Ollie Roučková, generál Petr Pavel, freestylista Petr Pilát, jezdec Karel Hanyka, cestovatel Jarda Šíma a kaskadér Pepa Sršeň – ti všichni zahájí letošní jubilejní ročník Motosalonu a to ve čtvrtek 28.2. ve 13 hod.

Motosalon navštíví Vandráci i Terminátor
Ve čtvrtek ve 14 hod si na cestovatelské besedě přiblíží zážitky z cest napříč Střední Amerikou „Vandráci“ Los Vagabundos. V 15.30 na veletrh dorazí Terminátor alias Karlos Vémola, nejvýznamnější osobnost českých bojových sportů. Bude zde společně s playmate Anetou křtít speciál časopisu PLAYBOY DAKAR.

Motocykl roku
Až do 1.března do 19 hod můžete hlasovat v oblíbené anketě Motocykl roku, jejímž vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů a pořadatelem společnost Veletrhy Brno (www.motocyklroku.cz). Soutěž bude slavnostně vyhodnocena v sobotu 2. března v 19.30 na společenském večeru MOTOSALONU. Nenechte si ujít Motocykl roku a hlavně i možnost vyhrát šek v hodnotě 100.000 korun

Motosalon v mobilu
Podrobnosti o svých oblíbených motorkách, skútrech a čtyřkolkách si letos poprvé uložíte i do svého mobilu. Stačí mít staženou aplikaci BVV Trade Fairs a pak už jenom naskenovat QR kódy u vybraných modelů. V aplikaci najdete bližší informace včetně technických specifikací, takže je můžete snáze porovnávat mezi sebou. Aplikace nabídne i možnost vyjádřit zájem o zkušební jízdy. Pro uživatele je navíc připravena soutěž o hodnotné ceny od vystavujících moto značek.

Vstupenky na Grand Prix i na Motosalonu
Grand Prix České republiky patří vůbec k největším společenským a sportovním akcím konaným na území České republiky a vstupenky na Grand Prix budou k dostání i na výstavě Motosalon. Všechny typy vstupenek budou k dispozici na prodejním místě Grand Prix v hale 5 v rámci expozice Automotodromu Brno.