KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Motosalon v Praze – rekordní návštěvnost

Text a foto: bvv.cz
Motosalon v Praze – rekordní návštěvnost
10.03.2015
 

Ve dnech 5.-8.3. 2015 proběhl v Praze Letňanech Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon 2015.

 
Šestý ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon, který se koná střídavě v Praze a Brně, zaznamenal opět rekordní návštěvnost. Do Letňan přišlo přes 50 000 návštěvníků, což je zatím v Praze nejvyšší návštěvnost. "Motosalon letos příjemně překvapil rozsahem a návštěvností. Dokázal, že je svátkem motorkářské komunity a že o obdobné akce je veliký zájem i v době internetu," uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. Na ploše 13 000 tisíc metrů čtverečních se ve třech pavilonech zúčastnilo veletrhu celkem 104 vystavovatelů s 240 značkami. V tiskovém středisku se akreditovalo 220 novinářů. Motosalon je jediným veletrhem, který zaštiťuje motosekce Svazu dovozců automobilů s účastí importérů.
 
Karel Abraham představil motorku pro novou sezónu
Motosalon zahájila tisková konference GP ČR s účastí jezdců Karla Abrahama a Karla Haniky. Právě Motosalon hostil světovou premiéru Abrahamova nového motocyklu HONDA RC213V-RS pro novou sezónu. Tento stroj návštěvníci veletrhu viděli v konečném designu skutečně jako první (předsezónní testy se konaly v černém provedení). „Mezi největší změny oproti minulému modelu patří určitě pneumatické ventily, které zvyšují výkon opravdu hodně,“ hodnotil novinku Karel Abraham, jediný český zástupce v MotoGP, který do své páté sezóny odstartuje v královské kubatuře.
 
Zajímavé osobnosti na Motosalonu
Motosalon provázela řada autogramiád známých osobností, mezi nimi například jezdci Pepa Sršeň a Míra Lisý, závodníci Rallye Dakar Ondřej Klymčiw a Zdeněk Gottvald, road racingový jezdec Marek Červený, šéfkuchař a gurmán Zdeněk Pohlreich, muzikant Václav Bárta Noid s manželkou, moderátoři Petr Vágner, Dalibor Gondík, herečka Alice Bendová, moderátorka Eva Decastelo, herci Jan Révai, Pavel Liška, producent Egon Kulhánek, legendy brněnského okruhu z dob jeho počátků: Jaroslav Falda, Antonín Bobrovský, Peter Baláž, Jiří David, Miloš Sedlák a další. Programem na pódiu provázel motorkář, poslanec a moderátor Standa Berkovec. Na veletrh zavítal i náčelník generálního štábu generál Petr Pavel.
 
Zahájení veletrhu se zúčastnili hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, ředitel služby Dopravní police ČR Tomáš Lerch, ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil, vedoucí samostatného oddělení bezpečnosti silničního provozu Ministerstva dopravy České republiky Martin Farář, předseda motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů Vladimír Přibyl, generální ředitel a. s. Veletrhy Brno Jiří Kuliš, poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, zástupci ministerstev a Sdružení automobilového průmyslu.
 
Vyhlášení ankety Motocykl roku 2015
V neděli 8. března ve 14 hodin byly slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Motocykl roku 2015. Krásu přihlášených exponátů hodnotila odborná komise i široká veřejnost prostřednictvím webových stránek nebo osobně na veletrhu Motosalon, kde měli návštěvníci i možnost motorky vyzkoušet. Kromě oceněných motocyklů získalo atraktivní ceny i 25 vylosovaných návštěvníků, kteří v anketě hlasovali. Anketu Motocykl roku 2015 poprvé organizačně zajistily Veletrhy Brno, a.s.
 
Spanilá jízda Harleyářů a novinky Harley Davidson na Motosalonu
V sobotu 7. března ve 14 hodin přijeli na výstaviště v Praze-Letňanech na 80 strojích členové Harley Owners Group Chapter z Prahy a Plzně. Spanilou jízdu sluncem zalitou Prahou zakončili zdravicí ústy předsedů klubů na pódiu v hale 4. Harley Davidson se na veletrhu Motosalon 2015 prezentoval svou dosud největší expozicí na tuzemských motosalonech včetně 20 nejnovějších modelů. V první den konání Motosalonu představil dealerské přestavby motocyklu H-D Street 750 a vyhlásil soutěž o nejlepší custom bike s názvem The Battle of the Kings, která je určena pro evropská dealerství značky a vyvrcholí v červnu ve francouzském Biarritzu.
 
Ohlasy vystavovatelů
 
Eva Hlavatá – YAMAHA
V letošním roce jsme zaznamenali lepší organizaci našich testovacích jízd za Prahu motocyklů vyšších kubatur. Také nás překvapila opravdu vysoká návštěvnost, nazvala bych to až masakrem. Ale mám jednu připomínku – zkrátila bych otvírací dobu, do 20.00 večer se mi to zdá příliš dlouhé.
 
Vladimír Přibyl – SDA, A-Spirit
Letošní ročník nás překvapil vysokou návštěvností. Myslím, že hodně pomohlo navýšení pokladen, takže lidé nemuseli čekat na vstupenku hodinu jako v roce 2013.
 
Petr Veruněk – MSA - Kymco, Quadro
Servis a stavba pro nás byly bez problémů. Myslím, že se výstava povedla. Obrovská spokojenost s návštěvností.
 
Oldřich Hřích – ASP group
Letos jsme představovali hodně novinek a překvapil nás obrovský zájem lidí a to jak o čtyřkolky, tak o helmy. Chtěl bych letos pochválit BVV za dobrou organizaci. Ale změnil bych otvírací dobu od 9 do 19.
 
Jan Polák – Wemoto
Jsme spokojení. Myslím, že je to solidní úspěch a věříme, že ti, co nás zde kontaktovali, se nám ozvou. Možná bych zmínil nějak lépe pořešit parkování pro návštěvníky.
 
Pavel Heiník – KTM
V sobotu jsme byli překvapení návštěvností, že jsme se museli až držet stolů, aby nás to neodneslo. A určitě bych na Motosalonu pro příští ročník nechal udělat dětský koutek. Jak pro děti, tak pro maminky, aby si tatínci v klidu mohli prohlédnout motorky.
 
Petr König – BMW
Letos v Praze to bylo dobré, nemáme žádné větší připomínky, s organizací, návštěvností i výstavou samotnou jsme spokojení.
 
Petr Hubáček – Honda
Naše očekávání to splnilo ve všech směrech. Byla zde vysoká návštěvnost. Jsme spokojeni.
 
Michal Fric – Harley Davidson
Výrazná spokojenost se složením a počtem návštěvníků – od rodin s dětmi, až po ty, co si chtějí koupit motorku. Také se našim návštěvníkům líbí naše expozice.
 
Tomáš Loukota – Suzuki
Výstava se nám líbila, jsme spokojení, jen bych zkrátil otvírací dobu, od 19.00 tam už bylo málo lidí.
 
Jiří Smetana – Automotodrom
S letošním ročníkem jsme byli skutečně spokojeni. Jak se službami, tak s návštěvností, která byla v sobotu až brutální. Také se nám zde v Praze pěkně prodávaly vstupenky na MotoGP, na které jsme měli 25 procent slevu.
 
Jan Linhart – Indian Motorcycles
Letos jsme na výstavišti poprvé a jsme příjemně překvapení. Jak úrovní služeb, třeba čistými záchody, slušným stravováním, tak výstavou samotnou. Chodívali jsme na jinou výstavu a tohle se nedá srovnat – je to nebe a dudy. A v sobotu fakt dobrá návštěvnost.
 
Tomáš Černý – Royal Enfield
Myslím, že máme velmi pěknou, netradiční expozici, každý den nás návštěvníci chválili a obzvláště se líbila jedna z našich hostesek, kterou si půjčoval i Standa Berkovec – na pódium. Prodali jsme dvě motorky a ještě máme několik zájemců, tak uvidíme.
 
Eduard Šlampa – Journeyman
Účast na výstavišti zcela splnila naše očekávání, dokonce bych řekl, že jsme byli až nad očekávání spokojeni. Co je pro nás z letošního ročníku přínosem – přišlo sem obrovské množství lidí a doufáme, že jsme získali nové potenciální klienty. Byli zde totiž návštěvníci, kteří se se čtyřkolkami setkali poprvé a zaujali jsme je. Výstava Motosalon má úroveň, není to žádný „bordýlek“.
 
Ondřej Horyna – BRP
Výstava byla v pohodě, hodně návštěvníků.  Výrazná spokojenost se složením a počtem návštěvníků – od rodin s dětmi, až po ty, co si chtějí koupit motorku. Také se našim návštěvníkům líbí naše expozice.