vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. června do 5. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Faster Sons na festivalu Wheels and Waves

Text a foto: Yamaha Motor EU
Faster Sons na festivalu Wheels and Waves
11.09.2017
 

Koncept Faster Sons udával tón na festivalu Wheels & Waves 2017.

 
Letošní léto se ve francouzském Biarritzu konal festival Wheels & Waves 2017, charakteristický svým zvláštním spojením vzrušujícího světa přestaveb s dokonale pohodovou atmosférou. Koncept Faster Sons společnosti Yamaha se tento rok opět zapsal výrazným písmem, kdy byl jak v centru akce, tak i zmíněné pohody. Tým projektu Faster Sons nejdříve zamířil do Cité de L'Ocean, kam přivezl úžasnou sbírku strojů Yard Built. Poté se přesunul do Španělska, kde se stroje zúčastnily závodů na slavném plochodrážním okruhu El Rollo. Zde Marco Belli na motocyklu SCR950 zvítězil v závodě Hooligans race. Následovala kulturní vložka v podobě jízd Art Ride, která předcházela kláním v horských závodech Punks Peak. Ceny byly vybojovány, vznikla nová přátelství a filozofie Faster Sons se rozšířila mezi tisíce motocyklových nadšenců, kteří se vydali na cestu do srdce Baskicka za motocykly, mořem a svobodou na dvou kolech.
 
Na letošním festivalu se představilo osm různých projektů Yard Built z osmi evropských zemí, které vznikly ve spolupráci s místními národními úpravci, distributory společnosti Yamaha a motocyklovými časopisy. Všechny upravené stroje byly postaveny na základech modelu Yamaha XSR700 nebo XSR900, čímž se opět potvrdil jejich skvělý potenciál pro individuální úpravy.Vzniklo osm úchvatných upravených motocyklů - každý jiný, ale se stejným přístupem typickým pro program Yard Built, který spočívá v pravidle neřezat ani nijak zásadně neupravovat rám. Všechny mají vlastní osobnost odrážející styl konkrétního úpravce.
 
„Projekt nám dělá velkou radost, protože jsme mohli opět demonstrovat, že stroje řady XSR představují dokonalý základ pro jakékoli vlastní úpravy Každý z těchto osmi motocyklů je zcela jiný, a každý úpravce viděl na sériovém motocyklu jiné jedinečné možnosti. Jejich vize se pak zhmotnily v podobě jejich výtvorů. Když uvážíme, že podmínkou bylo bezpodmínečné splnění požadavků pro jízdu v běžném silničním provozu a zákaz všech zásadních modifikací rámu, je úžasné, jak je každý stroj jiný", uvedl Cristian Barelli, Marketing Coordinator společnosti Yamaha Motor Europe.  „Motocykly se vyrábí proto, aby se na nich jezdilo, aby nebyly pouze krásnými exponáty na výstavách. Všech osm strojů z programu Yard Built se proto zúčastnilo tuhých bojů ve speciálních pohárových závodech v legendárním závodě Punks Peak. Všichni úpravci dokonale vystihli filozofii Faster Sons. Těšíme se opět na viděnou příští rok v Biarritzu"


 

Video

Yamaha at Wheels and Waves 2017