vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. června do 20. června 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Motocyklový Den žen 2019

Text a foto: Honda CZ
Motocyklový Den žen 2019
06.06.2019
 

Honda hrdým partnerem MDŽ akce.


I letos se v termínu 27. a 28. května 2019 uskutečnila oblíbená akce pro všechny ženy a dívky motorkářky, financovaná Besipem a zaměřená na zlepšení dovedností řidiček motocyklů před začátkem hlavní sezony

Kursu na Automotodromu ve Vysokém Mýtě se během dvou dnů zúčastnilo přes 160 respondentek. Tato akce nemá svým rozsahem a zaměřením pouze na řidičky motocyklů ve Střední Evropě obdoby

Účastnice se zdokonalily v jízdě na motorce a přímo v praxi, prošly nácvikem chování v krizových situacích na silnici. V rámci kurzu jim byla také zprostředkována výuka teorie jízdy, informace k bezpečnosti v provozu, mohly si procvičit v jemné motorice při ovládání svého stroje, získaly důležité informace k přenášení váhy a využití těžiště jezdce při ovládání motorky a mnoho dalšího.

Kurs vedlo 8 jezdeckých instruktorů z různých renomovaných českých motokol, včetně zkušeného jezdce MotoGP Lukáše Peška.

Novinkou pak byla pro dívky možnost nechat si na místě odborníkem zkontrolovat technický stav stroje, popřípadě se provést i drobné opravy a servis.

Účastnice si mohly také vyzkoušet motocyklové novinky od Hondy: CB500X, CB500F, CB650R, CBR500R, CBR650R, Africa Twin DCT a vyhrát některou ze zajímavých cen.

Jednalo se již o 8. ročník této velice oblíbené jarní motorkářské akce.