vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

BMW K 1600 Grand America

Text a foto: BMW Motorrad Czech
BMW K 1600 Grand America
01.06.2018
 

Nespoutaná silnice. Ani ta ti nestačí. Chceš se posunout ještě dál, protože jsi jí nikdy nebyl tak nablízku. S modelem Grand America se můžeš uvolnit a vychutnávat si svou jízdu kilometr po kilometru.

 
Jako luxusní cestovní motocykl s plnou výbavou nabízí tento plně kapotovaný cesťák maximální radost z jízdy i pohodlí bezstarostného cestování. Tento legendární řadový 6válcový motor triumfuje výjimečně plynulou jízdou s působivým vývojem výkonu. Vždy připraven urazit o kilometr víc. I jeho silueta je vyšší liga: od vysokého čelního štítu po výraznou zadní část, s horním kufrem a opěrkou. To je doplněno o inovativní technologii a spoustu místa – zejména pro dvě osoby. Je na dosah ruky: díky motocyklu Grand America máš pocit, že je horizont v nedohlednu – ale přesto tak blízko.
 
Zvol si svůj styl
Pro jedinečný vzhled jsou k dispozici dvě barevné možnosti. Každý dodává K 1600 Grand America jiný charakter, od elegantního po super sportovní. Můžeš si vybrat, který se nejlépe hodí k tvému jízdnímu stylu.
 
Vytvarován volností
Nelze to popřít: s ikonickou šikmou linií a ocelovým tlumičem umístěným souběžně se silnicí máš pocit, že tento luxusní cestovní motocykl typu Bagger splývá se silnicí. Svým neodolatelným předkem a působivou zadní částí s ukazateli LED a brzdovými světly, které jsou integrovány do kufrů, vyniká v davu. Spolu s černou metalízou Blackstorm představuje exkluzivní žlutá metalíza Austin širou krajinu od východu k západu. Silná černá 6válcová konstrukce nenechává prostor k pochybnostem: užíváš si svobodu na maximum. Ta proudí dolů standardními černými trubkovými rukojeťmi, které jsou vždy v dosahu. Vysoce kvalitní pláty na nádrži stroje prokazují svoji účelnost - stejně jako tobě: to je K 1600 Grand America.
 
Velké sny? Žádný problém
Je to tvoje cesta, tvůj sen. Připrav si vlastní cestu s 6válcovým řadovým motorem a jeho kapacitou 1649 cm³. Pro dynamické zážitky a vynikající plynulost chodu. Maximální točivý moment 175 Nm a 118 kW (160 koní) vyvine nesrovnatelnou a nenucenou tlačnou sílu. Celkem 70 % točivého momentu je k dispozici už při 1 500 ot./min. Jeho sílu pocítíš při sebemenším otočení zápěstím – po kterém následuje silná, uvolněná a plynulá jízda. Funkce asistenta zpátečky zajišťuje snadné manévrování, když se rozhodneš odpočinout si od řízení. A relaxovat můžeš i nadále po zbytek jízdy. Protože díky startování bez klíčku můžeš znovu vyrazit na cestu rychle a bez zdržování.
 
Dál a dál
Pohodlné cestování s dostatkem místa: s Grand America si budeš přát, aby cesta nikdy neskončila. Standardní dynamický systém ESA ztělesňuje nejlepší možné ovládání a jízdní dynamiku - režim „CRUISE“ umožní jet ještě plynuleji. Polož si nohy na standardní stupačky –a opři se dozadu při typicky „americkém způsobu jízdy“. Sedlo spolujezdce bylo sníženo o 7 cm kvůli ještě větší přístupnosti, zejména při nasedání a sesedání ze stroje –a stupačky byly rovněž posunuty směrem dolů. Další zárukou toho, že budeš ohromen, je standardní ochranný rám motoru a audiosystém s přípravou pro navigaci. Cesta pokračuje. Udělej si ještě větší pohodlí s doplňkovými opěrkami, které jsou k dispozici na vyžádání.
 
Pro ten nejlepší kontakt se silnicí
Standardní dynamický systém ESA znovu významně zvyšuje prvotřídní komfort jízdy modelu K 1600 Grand America. Zajišťuje tu nejlepší přilnavost, bezpečnost a nejvyšší úroveň pohodlí: dynamická ESA ovládá zavěšení na základě jízdních podmínek a manévrů při jízdě automatickým přizpůsobením zjištěným podmínkám. Tím zajišťuje výrazně vylepšený kontakt mezi silnicí a pneumatikou, a to dokonce i při náklonu. Umožňuje vždy stabilní jízdní vlastnosti a přidané posílení pohodlí a bezpečnosti – zejména na dlouhých projížďkách.
 
Jednoduše zařaď zpátečku
Podmínky na strmých cestách a v úzkých prostorech oblíbených vyhlídek nebo parkovišť nejsou problém díky pohodlnému asistentu ovládání točivého momentu (TCA). Při parkování a manévrování se tak už zbývá jen usmívat. Aktivuj asistenta zpátečky přeřazením motocyklu na neutrál a stiskni tlačítko asistenta na levém řidítku. Jakmile se na displeji zobrazí R a ty asistenta spustíš, můžeš snadno vyjet z parkovacího místa a vyrazit za dalším cílem.
 
Speciální výbava a příslušenství
Díky široké řadě speciální výbavy a originálního příslušenství BMW Motorrad si můžeš model K 1600 Grand America dokonale přizpůsobit podle svých preferencí.
 
Elegantní silák
BMW Motorrad představuje koncepci 101 cestovního motocyklu
Inspirován nekončící silnicí, pocitem svobody a naprosté nezávislosti přišel návrhářský tým BMW Motorrad se zcela novým přístupem k motocyklům s koncepcí 101: elegantní, exkluzivní, extrovertní a čistá cestovní síla.
 
Technické údaje
 
Motor
Typ   Olejem/vodou chlazený řadový čtyřtaktní šestiválcový motor, čtyři ventily na válec
Vrtání/zdvih   72 mm x 67,5 mm
Objem   1 649 cm³
Jmenovitý výkon   118 kW (160 k) při 7 750 ot./min
Max. točivý moment   175 Nm při 5 250 ot./min
Kompresní poměr   12,2 : 1
Řízení směsi   Elektronické vstřikování do sacího potrubí
Kontrola emisí   3cestný katalyzátor s uzavřenou smyčkou, emisní standard EURO 4
 
Výkon/spotřeba
Maximální rychlost   162 km/h
Spotřeba paliva na 100 km na základě WMTC   5,7 l
Typ paliva   Bezolovnatý super, oktanové číslo 95 (RON)
 
Elektrický systém
Alternátor   700 W
Baterie   12 V/19 Ah, bezúdržbová
 
Převod výkonu
Spojka   Vícelamelová spojka v olejové lázni
Převodovka   6stupňový konstantní přenos síly, spirálová převodovka
Pohon   Pohon kardanovou hřídelí
 
Podvozek/brzdy
Rám   Rám mostového typu z litého hliníku s nosným motorem
Vedení předního kola/odpružení   Systém BMW Motorrad Duolever; středová pružinová vzpěra
Vedení zadního kola/odpružení   Systém BMW Motorrad Paralever
Délka pružiny zavěšení, vpředu/vzadu   115 mm/125 mm
Rozvor kol   1 618 mm
Závlek   106,4 mm
Rejdový úhel hlavy   62,2°
Kola   Kola z litého hliníku
Ráfek, přední   3,50 x 17
Ráfek, zadní   6,00 x 17
Pneumatika, přední   120/70 ZR 17
Pneumatika, zadní   190/55 ZR 17
Brzda, přední   Dvoukotoučová brzda, průměr 320 mm, čtyřpístkové pevné třmeny
Brzda, zadní   Jednokotoučová brzda, průměr 320 mm, dvoupístkový třmen
ABS   negrální ABS BMW Motorrad (částečně integrální)
 
Rozměry/hmotnosti
Délka   2 560 mm
Šířka (vč. zrcátek)   1 000 mm
Výška (bez zrcátek)   1 440 mm
Výška sedla při hmotnosti nenaloženého motocyklu   750/780 mm
Délka podsedlového oblouku při hmotnosti nenaloženého motocyklu   1 720/1 770 mm
Hmotnost nenaloženého motocyklu, plně natankovaného, včetně provozních náplní   364 kg
Přípustná hmotnost   560 kg
Zatížení (se standardní výbavou)   196 kg
Využitelný objem palivové nádrže   26,5 l
Rezerva   4,0 l