vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

BMW R 1250 GS Adventure

Text a foto: bmw-motorrad.cz
BMW R 1250 GS Adventure
11.02.2019
 

Nové BMW R 1250 GS Adventure – tvoje cesta k cíli.


Nový model BMW R 1250 GS Adventure je postaven pro tvoje výzvy. U kolébky této královny cestovních endur stály neprůchodné cesty, drsné podmínky a nejvzdálenější destinace. S nárůstem výkonu na 1254 cm3 a 100 kW (136 k) máš ještě větší výkon pro volný terén, poušť nebo venkovskou silnici. Kromě zvýšeného výkonu funguje motor také efektivněji a poskytuje potřebnou vytrvalost k dalšímu milníku. Zcela novou oblastí je variabilní řízení vačkového hřídele BMW ShiftCam - díky němu budeš jistější v každém rozsahu otáček a tvůj boxerový motor prokáže nevídanou kultivovanost. Nezáleží na tom, jaké dobrodružství tě žene kupředu, BMW R 1250 GS Adventure tě doprovodí na každé cestě.

Jeden cíl – mnoho cest
Vyježděné cesty nepatří k tvému stylu? Přeměň si BMW R 1250 GS Adventure podle svých představ pomocí řady individualizačních možností. Robustní vzhled s koly s křížovými paprsky, kryty motoru a chrániče rukou jsou stejné u všech variant. Každý styl však přichází s vlastními detaily a dobře promyšlenými rozšířeními a opticky definuje výraz. V základní verzi předvedeš chladnou eleganci s „Icegrey uni“. Styl Exclusive má robustní a suverénní siluetu a styl HP zdůrazní tvůj požadavek na výkonnost v barvách motorsportu. A vůbec nezáležití na tom, který styl si vybereš – BMW R 1250 GS Adventure je pro každé dodrodružství.

Objevování nových kultur
BMW Motorrad si razí novou cestu s variabilním řízení vačkové hřídele BMW ShiftCam. Pro tebe to znamená: hladší chod v nízkých otáčkách a vysoký točivý moment ve všech oblastech otáček. Výsledkem je vyvážený a ještě kultivovanější chod, díky němuž je tvoje R 1250 GS Adventure ještě jistější. Zdvihový objem je nyní s 1254 ccm. Toto zvýšení výkonu je s 100kW (136 PS) a 143 Nm max. točivého momentu při 6 250 U/min citelné v každém terénu. Křivka s vysokým krouticím momentem, pružnost s impozantními charakteristikami a suverénní zrychlení přinesou ještě intenzivnější zážitky. Přepracování motoru s technologií BMW Shiftcam zajišťuje optimální spalovací proces, a tím i celkové zvýšení energetické účinnosti.

BMW Motorrad Spezial
BMW Motorrad Spezial nabízí pro R 1250 GS Adventure mimořádně kvalitní, designové balíčky frézovaných dílů. Balíček frézovaných dílů HP zdůrazňuje sportovní charakter stroje hliníkovými díly ve dvoubarevném provedení. Provedení Classic 719 s frézovanými díly akcentuje svou stylovost puristickým charakterem stříbrně barevných prvků.

Rozsah se zvětšuje s každým balíčkem:
Kryt hlavy válce vlevo / vpravo
Kryt motoru
Kryt vyrovnávací nádrže vlevo / vpravo
Nastavitelná páka brzdy
Nastavitelná páka spojky
Zrcadlo vlevo/vpravo
Nastavitelná nožní páka vlevo / vpravo


Jízdní režimy Pro
Díky volitelným jízdním režimům Pro je možné dále rozšiřovat rozsah použití stroje a přizpůsobovat jej různým situacím a účelům jízdy. Kromě škrticí klapky se upravuje regulační chování systému ABS, dynamické řízení trakce a kompenzace odpružení Dynamic ESA. Nově jsou v jízdních režimech Pro zahrnuty HSC Pro a nový dynamický brzdový asistent DBC, který tě podporuje při nouzovém brzdění tím, že zabrání často nezáměrnému přidání plynu ve výjimečné situaci.