vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda CBR650R

Text a foto: Honda CZ
Honda CBR650R
29.01.2019
 

Toto je motocykl pro rozené závodníky. S designem převzatým přímo od modelu CBR1000RR Fireblade je nová CBR650R hbitým zvířetem se sportovním duchem, silným výkonem a výjimečným točivým momentem. Objevte místo bez hranic: vaši posedlost.


ZVUK VÝKONU
Silnice je otevřená, nekonečná. Zapínáte motor. Jedinečný zvuk perfektně vyladěná čtyřválcová symfonie vás okamžitě uchvátí. Úhel tlumiče výfuku byl navržen speciálně tak, aby přiváděl rezonující řev motocyklu přímo k vašim uším, takže vám dopřává ohromující zvukový zážitek, který si užijete pouze s řadovým čtyřválcem.

ČTYŘVÁLCOVÝ MOTOR
Nový motocykl CBR650R je vybaven silným čtyřválcovým 16ventilovým motorem DOHC. Vyznačuje se červenou oblastí otáčkoměru nastavenou na 12 000 ot./min a systémem volitelné kontroly točivého momentu Honda (HSTC), který udržuje trakci zadního kola. Teď máte možnost vypustit zvíře, které v sobě skrývá.

NOVÝ VÝFUK A TLUMIČ VÝFUKU
Vzrušení. Harmonie. Výkon. V tom spočívá jedinečnost nového modelu CBR650R. Čtyři výfukové svody jsou společně vedeny kolem přední části motoru a tlumič výfuku byl sestrojen tak, aby při zvyšování otáček vydával ohlušující vrčení.

PLNÉ LED OSVĚTLENÍ
Každý detail nového motocyklu CBR650R byl navržen pro náruživé jezdce. Špičkové duální LED světlomety odrážejí styl modelu CBR1000RR Fireblade a vysílají ostré bílé paprsky. Koncové světlo má elegantní minimalistický vzhled.

LCD DISPLEJ
Pohled z kokpitu vpřed je čistě sportovní. Digitální LCD přístrojový panel je přehledný a dobře čitelný. Součástí displeje je také ukazatel zařazeného převodového stupně a indikátor řazení nahoru.

ANTIHOPPINGOVÁ SPOJKA
Tvrdé brždění, rychlé řazení na nižší stupeň, plynulé řízení v zatáčkách: antihoppingová spojka vám umožňuje užít si vše, co motocykl CBR650R nabízí, a zároveň jednoduše ovládat šestistupňovou převodovku.

PŘIDÁNÍ „R“ DO CBR
Zrozený na závodní dráze, přitahuje pozornost na ulici.

Díky převzetí sportovního stylu modelu Fireblade motocykl CBR650R zdokonalil svou závodní DNA a nabízí agresivní výkon na silnici. Stupačka a řídítka byly upraveny, aby vám poskytly optimální jízdní polohu pro snadné ovládání zrychlení, zpomalování a zatáčení, které potřebujete při jízdě úchvatnými klikatými cestami. Hmotnost přední pneumatiky byla upravena, aby se zlepšila schopnost naklánění motocyklu do zatáček. Přední pronikavé duální LED světlomety doplňují těsný aerodynamický kryt a odráží se v minimalistickém sedadle. Při elektrizujícím řevu výfuku při maximálních otáčkách motoru se vám zježí chlupy po celém těle.

VZRUŠUJÍCÍ CESTA K MAXIMÁLNÍM OTÁČKÁM
Návykový výkon čtyřválce v nejlepší formě.

Promluvme si o faktech. Maximální výkon tohoto zvířete byl zvýšen na 70 kW. Ale dealeři Honda vám mohou zajistit jednoduchou úpravu výkonu, pokud chcete, abyste na něm mohli jezdit, i když máte pouze řidičské oprávnění skupiny A2. Motocykl CBR650R je jedničkou na poli poměru výkonu/hmotnosti ve své třídě. Točivý moment 64 Nm je mimořádný a červená oblast otáček je nastavena na 12 000 ot/min. Řadový čtyřválcový 16ventilový motor DOHC přitahuje pozornost. Antihoppingová spojka usnadňuje řazení na vyšší stupeň a zvládá tvrdé řazení dolů. Systém volitelné kontroly točivého momentu Honda (HSTC) udržuje trakci zadního kola, abyste se mohli soustředit na projíždění zatáček. Vnitřní struktura vzduchových filtrů systému sání s dvojitým kanálem byla upravena a větší průměr výfuku se pyšní bleskovou odezvou při otáčkách kolem 7 000 ot./min.

ŠPIČKOVÉ VYBAVENÍ
Vysoký výkon znamená vysoké specifikace.

Ačkoli byl model CBR650R inspirován motocyklem CBR1000RR, našel si vlastní směr a nabízí o několik úrovní vyšší specifikace. Díky úpravě kapacity palivové nádrže, stupačky a plnému LED osvětlení je model CBR650R o 6 kg lehčí než jeho předchůdce. Duální přední světlomety naznačují působivé úhly motocyklu. Řídítka se upínají pod horní můstek a přístrojový panel je vybaven digitálním LCD displejem.

RADIÁLNÍ BRZDOVÉ TŘMENY
Bez ohledu na počasí je nový motocykl CBR650R připraven vydat se kamkoli. Duální radiální třmeny a jednopístkový zadní třmen slouží k lepší rovnováze. Dvoukanálový systém ABS slouží k plynulému ovládání na mokrých i suchých cestách.

OBRÁCENÁ VIDLICE SHOWA SFF
Model CBR650R byl sestrojen tak, aby uspokojil řidiče a vyhovoval jakémukoli jízdnímu stylu. 41mm obrácená vidlice Showa Separate Fork Function (SFF) nabízí citlivou odezvu zavěšení a skvělý pocit přilnavosti přední pneumatiky.

JEDNODUCHÉ SNÍŽENÍ VÝKONU NA 35 kW
Nový motocykl CBR650R je silný stroj určený pro vášnivé jezdce. Dealeři Honda vám mohou zajistit jednoduchou úpravu, pokud chcete, abyste na něm mohli jezdit, i když máte pouze řidičské oprávnění skupiny A2. Konverze zpět na plný výkon je stejně tak snadná.

SVĚTELNÁ SIGNALIZACE PŘI NOUZOVÉM BRZDĚNÍ
Technologie signalizace nouzového zastavení u modelu CBR650R vás pomáhá chránit, pokud musíte neočekávaně sáhnout na brzdy. Systém detekuje náhlé brzdění a automaticky aktivuje přední a zadní výstražná světla, která blikáním upozorňují jakákoli vozidla v blízkosti.