vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. listopadu do 5. prosince 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda NC750S

Text a foto: Honda CZ
Honda NC750S
31.08.2015
 

Rozpomeňte se na svou svobodu - vyzkoušejte jízdu, cestování nebo dojíždění, jaké jste ještě nepoznali.

 
Kombinace nejmodernější techniky, úložného prostoru, nízké spotřeby paliva a výrazného stylu „naháče“ dělá z motocyklu NC750S dokonalého parťáka pro všechny, kteří se rádi projíždí po okreskách, ale potřebují i spolehlivý stroj na pohodlné každodenní dojíždění.
 
Díky hladkému řazení a lehké karoserii se dokáže model NC750S lehce a mrštně proplétat městským provozem. Ale co když provoz opadne? Pak máte nepřeberné možnosti. Modernizovaný, kapalinou chlazený dvouválec o objemu 750 ccm zajišťuje citlivě odstupňovaný výkon, lepší zrychlení a spoustu točivého momentu na nízkých a středních otáčkách – za doprovodu nezaměnitelného zvuku dvouválcového motoru. Motor se zdvihovým objemem 750 ccm poskytuje výkon 40,3 kW s točivým momentem 68 Nm při zachování spotřeby představující špičku ve své třídě.
 
Díky dynamickému výkonu, vysokému točivému momentu a všestrannosti modelu NC750S se z každodenních cest brzy stanou nová, vzrušující dobrodružství. Všestranný motocykl musí být všestranně ovladatelný. Proto je model NC750S dostupný také s naší inovativní dvouspojkovou převodovkou (DCT).
 
Velký vnitřní úložný prostor
Abyste si mohli s sebou na cestu vzít všechno, co potřebujete, poskytuje uzamykatelný vnitřní úložný prostor dostatek místa k uložení všech důležitých věcí, od helmy, přes pracovní vybavení až po nepromokavý oblek.
 
Přístrojový displej
Zdokonalený multifunkční LCD displej motocyklu NC750S, skrytý za agresivně tvarovaným krytem světlometu ve streetovém stylu, obsahuje přehledně umístěný rychloměr, otáčkoměr, ukazatel stavu paliva a počítadlo kilometrů.
 
Kola
Lehká 17palcová kola snižují neodpruženou hmotnost motocyklu a zvyšují pocit agility. Ovladatelnost, přilnavost a stabilitu zajišťují pneumatiky o rozměru 120/70 vpředu a 160/60 vzadu.
 
Brzdový systém
Přední a zadní hydraulické brzdy zajišťují jistou brzdnou sílu. S protiblokovacím brzdovým systémem (ABS) ve standardní výbavě máte jistotu rychlého zastavení, kdykoli bude třeba, za každého počasí.
 
Dvouspojková převodovka (DCT) zajišťuje maximálně plynulé řazení bez jakékoli ztráty záběru – nikdy vás proto nenechá na holičkách, ať už jedete do práce nebo za víkendovou zábavou. A s dynamickým režimem Sport (S) si můžete po přepnutí spínače okamžitě užívat rychlejší a sportovnější jízdu.
Systém funguje na principu automatického předvýběru dalšího převodového stupně. Jste-li připraveni přeřadit, motocykl NC750S je připraven také. Zdokonalení účinnosti řazení přináší také vynikající spotřebu paliva.
 
Dlouhé cesty po dálnici i ostré zatáčky – pokud denně jezdíte všude možně, potřebujete praktický motocykl, se kterým bude radost jezdit. Motocykl NC750S dokonale padne každému jezdci a je zkonstruovaný tak, abyste měli všestranné pohodlí i kontrolu, například díky nastavitelné páčce brzdy nebo tuhému čelnímu štítu. I při zastavení máte na motocyklu NC750S pocit pohodlí. Díky štíhlému rámu a sedlu ve výšce pouhých 790 mm snadno dosáhnete na zem všude, kde budete potřebovat.
 
Ke zvýšení pohodlí a praktičnosti při cestování na delší vzdálenosti byla vyvinuta volitelná sada Touring Pack*, která vám umožní využít model NC750S ještě lépe. Ochranný štít poskytuje lepší ochranu před větrem a zvyšuje pohodlí jízdy. Boční kufry a 45litrový horní box poskytují snadno přístupné dodatečné úložné prostory. Hlavní stojan umožňuje bezpečné odstavení v cíli cesty. Výfuk Akrapovic** dotváří charakteristický vzhled motocyklu NC750S jako určitou protiváhu ryzí praktičnosti.
 
*Sada Touring Pack je volitelná.
**Výfuk Akrapovic je volitelným doplňkem sady Touring Pack a je třeba ho zakoupit samostatně
 
Technické specifikace
Karburace         Elektronické vstřikování paliva PGM-FI
Zdvihový objem motoru (cm3)    745
Motor    Kapalinou chlazený čtyřtaktní osmiventilový paralelní dvouválec SOHC
Max. výkon       40,3 kW / 6 250 ot/min
Max. točivý moment      68,0 Nm / 4 750 ot/min
Přední brzdy     Jeden 320mm vlnitý kotouč hydraulické brzdy s dvoupístkovými třmeny a sintrovanými destičkami
Zadní brzdy       Jeden 240mm vlnitý kotouč hydraulické brzdy s dvoupístkovými třmeny a organickými destičkami
Velikost přední pneumatiky        120/70-ZR17M/C (58 W)
Velikost zadní pneumatiky         160/60-ZR17M/C (69 W)
Rozměry (D × Š × V) (mm)        2 195 × 780 × 1 130
Typ rámu          Kosočtvercový; ocelová trubka
Objem palivové nádrže (Litry)     14,1 litru
Světlá výška (mm)        140
Pohotovostní hmotnost (kg)       216
Výška sedla (mm)         790
Stálý převod     Řetězový pohon
Převodovka      6stupňová