KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Honda Rebel CMX1100

Text a foto: Honda CZ
Honda Rebel CMX1100
05.05.2021
 

Jste připraveni svou jízdu posunout dál? Pak nastal čas. Čas na něco nepoznaného. Seznamte se s novým modelem Rebel CMX1100.


Na kost obnažený motocykl, který vzdává čest podomácku upravovaným americkým motocyklům stylu „bobber” se širokými pneumatikami, ale zároveň přináší řadu moderních detailů. Jistě, je to pohledná motorka, která bude v širokých ulicích města jako doma. Ale skrývá v sobě mnohem víc.

Díky individuálnímu vzhledu – a také snadnému, hbitému ovládání a zábavné odezvě motoru – si Rebel CMX500 získal srdce mnoha jezdců po celém světě, včetně těch, kteří na dvě kola usedli poprvé. Ale teď je čas pro další. Rodinná podoba se nezapře, ale Rebel CMX1100 je i trochu samorost. Dynamický a osobitý řadový dvouválcový motor nabízí elektronické ovládání plynu, 4 jízdní režimy, systém kontroly trakce Honda a řízení trakce k zamezení zvedání předního kola. Tempomat je standard a naše jedinečná šestistupňová dvouspojková převodovka je volitelná. Tento pohodový cruiser si poradí i v zatáčkách – v těch mají hlavní slovo 43 mm dlouhé přední vidlice s olejovou patronou, zadní tlumiče s oddělenou nádobkou a radiální čtyřpístkové přední brzdové třmeny.

Klidná projížďka nebo rychlý přesun – motor zvládne obojí. Špičkový výkon 64 kW a maximální točivý moment 98 Nm jsou silná čísla a pocítíte je pokaždé, když přidáte plyn. Méně nápadné je však to, že kompaktní rozměry efektivně soustřeďují hmotnost, takže vzniká nízké těžiště s výraznou světlou výškou.

Výkon tohoto motoru čeká na váš povel: v režimu STANDARD je při nízkých rychlostech uvolněný, ale když se zvýší otáčky, vydá ze sebe mnohem víc. V režimu RAIN je důležitý nižší výkon motoru a brzdění motorem, doplněné o výrazné řízení trakce k zamezení zvedání předního kola a HSTC, které dodává větší pocity jistoty, nebo umožňuje pohodovou jízdu. Režim SPORT přináší agresivní výkon s omezeným řízením trakce k zamezení zvedání předního kola a minimálními zásahy systému HSTC. Režim USER si můžete plně přizpůsobit.

Můžete si vybrat mezi šestistupňovou manuální převodovkou nebo jedinečnou šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou, která umožňuje ruční řazení rychlostních stupňů (pomocí řadicích tlačítek na levé rukojeti řídítek), nebo plynulým automatickým výkonem s řazením, které odpovídá vybranému jízdnímu režimu.

Můžete jezdit se spolujezdcem nebo sólo, protože zadní sedlo můžete snadno a rychle odšroubovat. Pod sedadlem je užitečný 3litrový úložný prostor, který je vybaven nabíjecím výstupem USB-C.

Působivý nízko posazený kruhový světlomet o průměru 175 mm je osazen čtyřmi přímými žárovkami LED s tlustými vnitřními čočkami. Malá 55 mm směrová světla mají klasický vzhled, zatímco oválné koncové světlo LED s čirou čočkou hraje na modernější notu.

Přední vidlice s olejovou patronou mají tmavé dvoudílné spodní části nohou (vyrobené z extrudovaného i tlakově litého hliníku) napojené na 43mm sloupky lakované tmavou námořnickou modří. Dvojité zadní tlumiče s nastavitelným předpětím jsou vybaveny oddělenou tlakovou nádržkou, která zajišťuje konzistentní tlumení.

Brzdnou sílu vpředu zajišťuje radiální čtyřpístkový třmen, který se zakusuje do 330mm plovoucího kotouče, a vzadu jednopístkový třmen a 256mm kotouč. Oba jsou řízeny systémem ABS. Litá hliníková kola se pyšní sportovními paprsky ve tvaru Y a tlustými pneumatikami – 180/65B-16 vzadu a 130/70B-18 vpředu.

Rebel CMX1100 vznikl pro ryzí potěšení z jízdy na dvou kolech. Tento temný roadster z 21. století inspirovaný stylem „bobber” byl od podlahy navržen tak, aby přinášel radost z jízdy, takže se na výkonu motoru a řízení nešetřilo. Každý detail ho něčím odlišuje. Bezpřírubová palivová nádrž si zasloužila dvoutónový lak a přední i zadní blatník je zhotovený z 1 mm tlusté oceli a osazený držákem z tlakově litého hliníku. Sedadlo je ve výšce pouhých 700 mm a jeho měkčený materiál je tvarován tak, aby poskytoval oporu při prudkém zrychlení. Odsazený negativní displej o průměru 120 mm nabízí intuitivní předávání informací a klasická široká řídítka jsou uchycena pevnými jednopalcovými objímkami.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE
Motor
Vrtání × zdvih (mm) 92 mm x 81,5 mm
Karburace PGM-FI elektronické vstřikování paliva
Kompresní poměr 10,1:1
Emise C02 (g/km) 114 g/km
Zdvihový objem motoru (cm3) 1 084cc
Motor Kapalinou chlazený čtyřtaktní řadový dvouválec s 8 ventily, přesazenými ojničními čepy na klikové hřídeli o 270° a ventilovým rozvodem SOHC, Euro 5
Max. výkon 64 kW při 7 000 ot./min.
Max. točivý moment 98 Nm při 5 750 ot./min.
Kapacita oleje (litry) 4,8 l
Startér Elektrický

Kola
Přední brzdy Hydraulický 330mm kotouč s radiálně uchyceným čtyřpístkovým třmenem, ABS
Zadní brzdy Hydraulický 256mm kotouč s dvoupístovým třmenem, ABS
Přední zavěšení Teleskopická vidlice kartridžového typu 43 mm s nastavením předpětí
Zadní zavěšení Zadní kyvná vidlice s nastavením předpětí
Velikost přední pneumatiky 130/70B18 M/C
Velikost zadní pneumatiky 180/65B16 M/C
Přední kola Kola z litého hliníku
Zadní kola Kola z litého hliníku
ABS System Dvoukanálové ABS

Rozměry a hmotnost
Kapacita akumulátoru (V – Ah) 12V/11,2Ah
Úhel sklonu 28°
Rozměry (D × Š × V) (mm) 2 240mm x 853mm x 1 115mm
Typ rámu Ocelový rám
Objem palivové nádrže (litry) 13,6 l
Spotřeba paliva 4,9L/100km
Světlá výška (mm) 120 mm
Světlomety LED
Pohotovostní hmotnost (kg) 223 Kg
Výška sedla (mm) 700 mm
Závlek (mm) 110 mm
Rozvor (mm) 1 520 mm

Převodovka
Spojka Dvě vícelamelové spojky v olejové lázni
Stálý převod Řetěz
Typ převodovky 6stupňová manuální

Přístroje a elektronika
Přístroje 120mm LCD multifunkční přístrojový panel
Zadné světlo LED
USB zásuvka USB-C
Tempomat Ano
Bezpečnost HISS