vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. listopadu do 28. listopadu 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Honda VFR800F

Text a foto: Honda CZ
Honda VFR800F
21.03.2017
 

Život se skládá z jednotlivých okamžiků - Honda VFR800F.

 
Nádherný horizont, který se vždy objeví po výjezdu z dlouhé zatáčky, klikaté silnice snad bez konce. Na novém lehčím motocyklu VFR800F s větším výkonem a točivým momentem ve středních a nízkých otáčkách, vyladěným motorem V4 a elegantním aerodynamickým vzhledem máte tyto okamžiky ještě blíže na dosah.
 
DODEJTE SVÉ CESTĚ NÁDECH STYLOVOSTI
V charakteristickém tvaru karoserie motocyklu VFR800F se elegantně snoubí ostré hrany a oblé křivky, které dohromady vytváří nezaměnitelnou siluetu sportovně laděného cestovního motocyklu. Detaily, jako jsou vstupy sání vzduchu na bočních aerodynamických krytech, vyvolávají vzpomínky na historii řady VFR.
 
Velký důraz byl kladen na ergonomii. Motocykl je uprostřed štíhlý, aby umožňoval snadné došlápnutí na zem, a široké sedlo nabízí spoustu místa k nalezení dokonalé polohy. Elegantní tvarování aerodynamických krytů evokuje dynamický, sportovní vzhled a přední směrová světla jsou plynule zakomponována do vnějších zpětných zrcátek.
 
Pohodlná jízda
Světlomet ve tvaru X charakteristickém pro řadu VFR, plně osazený diodami LED, má nízkou spotřebu energie a jasným bílým proudem světla osvětluje prostor před sebou.
Zárukou vysoké viditelnosti ve městě v noci je koncové světlo LED s hladce integrovanými zadními směrovými světly.
 
Praktické detaily
Standardně jsou montované vyhřívané rukojeti s 5stupňovým nastavením.
 
Bezpečnost a jistota
Nový, snadno čitelný přístrojový panel obsahuje digitální rychloměr a analogový otáčkoměr, indikuje zařazený převodový stupeň, spotřebu paliva a dojezd. Obsahuje i indikátor 5stupňového vyhřívání rukojetí.
 
PROPRACOVANÁ TECHNIKA PRO BEZSTAROSTNOU JÍZDU
K dosažení maximálního pohodlí lze výšku sedla motocyklu VFR800F nastavit na 789 mm nebo 809 mm. Systém kontroly trakce Honda (TCS) nepřetržitě zajišťuje stálý záběr zadního kola a jeho kontakt s povrchem vozovky.
Model VFR800F je o 10 kg lehčí než předchozí model. Hliníkový dvojitý páteřový rám byl dokonale sladěn s novou kyvnou vidlicí Pro-Arm spojenou se zadním zavěšením odpružení Pro-Link, vpředu doplněnou dvoudílnou 43mm teleskopickou vidlicí.
 
ŽIJTE SVŮJ SEN
Zachycení prchavých okamžiků života, které si nechcete nechat uniknout, vyžaduje jistotu i sílu. Intuitivní ovládání nového modelu VFR800F společně s pohodovým řízením vám dává naprostou kontrolu nad jeho kapalinou chlazeným, šestnáctiventilovým vidlicovým čtyřválcem DOHC VTEC se sklonem 90°, zdvihovým objemem 782 ccm a vstřikováním paliva. Tento motor, který plynule a bezprostředně reaguje i na nejmenší otočení rukojetí plynu, se vyznačuje opravdovým zátahem (75,1 Nm) už od nízkých otáček, s maximálním výkonem (77,9 kW) při vysokých otáčkách. Variabilní časování ventilů a elektronické řízení zdvihu ventilů zajišťuje plynulé přechody do středních otáček při dynamickém zrychlení – a na něm v běžném provozu nejvíce záleží.
 
TECHNICKÉ SPECIFIKACE
 
Motor
Karburace         Elektronické vstřikování paliva PGM-FI
Zdvihový objem motoru (cm3)    782
Motor    Kapalinou chlazený čtyřtaktní šestnáctiventilový vidlicový čtyřválec DOHC se sklonem 90°
Max. výkon       77,9 kW / 10 250 ot/min
Max. točivý moment      75,1 Nm / 8 500 ot/min
Startér Elektrický
 
Kola
Přední brzdy     Dvojitý plovoucí kotouč hydraulické brzdy 310 × 4,5 mm s radiálně uchycenými čtyřpístkovými třmeny a sintrovanými destičkami
Zadní brzdy       Hydraulický kotouč 256 × 6 mm s dvoupístkovým třmenem a sintrovanými destičkami
Velikost přední pneumatiky        120 / 70 - ZR17 M/C (58 W)
Velikost zadní pneumatiky         180 / 55 - ZR17 M/C (73 W)
 
Rozměry a hmotnost
Rozměry (D × Š × V) (mm)        2 134 × 748 × 1 203
Typ rámu          Kosočtvercový; hliníkový dvojitý nosník s trojitým plechovým profilem
Objem palivové nádrže (Litry)     21,5 litru
Světlá výška (mm)        126
Pohotovostní hmotnost (kg)       239
Výška sedla (mm)         nastavitelné od 789 mm do 809 mm
 
Převodovka
Stálý převod     Řetěz utěsněný O-kroužkem
Převodovka      6stupňová